sahrana mediji egzit7 sorentino3 it sektor3 novak-monfis

EL: Zvezda nemoćna u Tel Avivu, brine i povreda Feldina

izvor: agencije  foto:                                                                    18.01.2018.

feldin0

Košarkaši Makabija pobedili su Crvenu zvezdu u Tel Avivu u 19. kolu Evrolige sa 89:75 i tako prekinuli niz od četiri uzastopna poraza od srpskog šampiona.

Srpski prvak je trećim uzastopnim neuspehom ostao na sedam trijumfa, koliko imaju i Unikaha i Brose Basket, dok "Ponos Izraela" sa učinkom 10-9 zauzima osmo mesto na tabeli.

Crveno-beli su u Tel Aviv otputovali bez Pere Antića, a već posle 7 minuta ostali su i bez Džejmsa Feldina. Američkom beku je stradao zbob nakon što je stao na nogu Aleksu Tajusu i pitanje je koliko će morati da pauzira.

Makabi je uglavnom imao dvocifrenu prednost, a Beograđani su najozbiljnije zapretili u finišu trećeg perioda kada su došli na samo minus 7.

Ipak, raspoloženi Pjer Džekson je u najvažnijim trenucima preuzeo odgovornost i serijom poena u uvodnim minutama poslednje deonice definitivno prelomio meč.

Nekadašnji igrač Dalas je bio najefikasniji sa 22 poena, uz 5 asistenicja, Tajus je dodao 15 i 7 skokova, Kejn 14, a Tomas i Kol po 10 poena.

Kod crveno-belih Bjelica je zabeležio 13, Lesor i Ročesti (8 asistencija) po 10, Dangubić 9, a Enis i Jovanović po 7 poena.

Crveno-beli 26. januara u 20. kolu dočekuju Olimpijakos, koji je večeras deklasiran u Moskovskoj Regiji, dok Makabi ide u Milano.

Tok utakmice

Zvezda je meč počela u petorci Tejlor Ročesti, Branko Lazić, Nemanja Dangubić, Matijas Lesor i Milko Bjelica.

Crveno-beli su poveli košem Lesora, domaći su preokrenuli, a Bjelica trojkom izjednačio na 5:5. Serijom 7:0, u kojoj je Majkl Rol postigao 5 poena, izraelski velikan je u 5. minutu došao do 12:5. Trener crveno-belih Dušan Alimpijević je reagovao tajm-autom.

Minut odmora dobro je došao Beograđanima, smanjili su na 12:11, a ubrzo trojkom Dilana Enisa izjednačili na 14:14 (8. minut).

Do kraja prve četvrtine Zvezda je postigla još samo 2 poena, a primila je 9 tako da je Makabi posle 10 minuta vodio sa 23:16.

Makabi je trojkom Džona Dibartolomea u 12. minutu stigao do +10 (28:18), a dodatni problem za goste bila je povreda zgloba Džejmsa Feldina. Amerikanac je stao na nogu Aleksa Tajusa i morao je na klupu.

Ekipa sa Kalemegdana se mini-serijom 4:0 vratila u meč (28:22), a sa 7 poena Enis je bio prva figura u gostujućem timu.

Tri minuta pre kraja poluvremena iskusni Rol je pogodio za maksimalnih 38:27, a u sledećem napadu Nemanja Dangubić je spektakularnim zakucavanjem za trenutak ućutkao domaće navijače.

Makabi je serijom 9:0 na 20 sekundi pre odlaska na odmor vodio sa 47:29, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Tajus je predvodio "Ponos Izraela" sa 11 poena, Kejn je upisao 8, a  Rol 7. Kod gostiju Enis je zabeležio 7, a Feldin poen manje.

Tomas je na startu drugog poluvremena pogodio za 50:29, a onda je usledila serija gostiju 10:0 (50:39). Nalet Beograđana prekinuo je trojkom Tomas.

Zvezda je trojkom Dejana Davidovca u 27. minutu smanjila na samo minus 7 (55:48), a potom prokockala priliku da se dodatno približi rivalu.

Mini serijom Makabi je u finišu treće četvrtine ponovo obezbedio dvocifrenu prednost i sa rezultatom 64:52 ušlo se u poslednjih 10 minuta.

Izraelci ne briljiraju, ali sigurno održavaju prednost u uvodnim minutama poslednje četvrtine. Sjajni Pjer Džekson je postigao 8 od prvih 12 poena za Makabi i u 34. minutu na semaforu je pisalo 76:60.

Zvezda se serijom 5:0 (76:65) vratila i imala napad, ali je Bolden rampom zaustavio prodor Ročestija, a u kontri je zakucao Kejn i četiri minuta pre kraja duela rešio sve dileme.

Tri i po minute pre kraja meča Dangubić je dobio petu ličnu grešku. U ekipu se posle oporavka od povrede vratio Ognjen Dobrić koji je pogodio trojku za 81:68.

Meč je završen rezultatom 89:75.

Poraz Zvezde od Himkija

EL: Efes bolji od Zvezde

Marina Maljković ponovo predvodi Srbiju: Imam dužnost…

EL: Davidovac nokautirao Žalgiris

Zvezda dobila Efes, Feldinova utakmica karijere!

Predsednik KK Partizan : Loša finansijska situacija, Zagorac sam odlučio da ode u Španiju, podrška Nikoliću...

EL: Antić presudio Realu/ Alimpijević: Presrećan sam/Ročesti: Bili smo gladni pobede

Nemačka u arhivi, Gruzija u mislima

"Stari" Orlovi za siguran start Srbije/"Jedna od najdražih pobeda! Gde je sada Štimac?"