Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

novine PAHOR1 mmf-srbija herta ekologija el logo

EL: Zvezda stala u nastavku

izvor: evn  foto:   vn                                                                     24.10.2017

zvezda himki

Naš prvak odigrao odlično poluvreme i potom dozvolio domaćinu da se razmahne. Već u četvrtak protiv Makabija u “Areni” (19.00)

Jedno odlično poluvreme nije dovoljno za evroligaške standarde. Košarkaši Crvene zvezde odigrali su vrhunskih 20 minuta na gostovanju Himkiju i potom dozvolili domaćinu da razvije svoju igru baziranu na kvalitetu visokih brojeva u ugovorima njegovih igrača. Drugi poraz u Evroligi (78:85) biće odmah arhiviran, jer našeg šampiona već u četvrtak čeka duel sa Makabijem u “Areni” (19.00).

Poraz od Cedevite u jadranskom derbiju nije nagrizao samopouzdanje crveno-belih. U meč sa skupocenim timom iz Podmoskovlja ukoračili su staloženo, kao da ovoj grupi momaka nije tek treći izazov u elitnom društvu. Stav koji ne priznaje dubinu kase iznenadio je ekipu nervoznog trenera Barcokasa, koji je uprkos domaćinskom suđenju skakao kao oparen na svaki zvuk pištaljke.

Feldin je u prvoj četvrtini ubacio 12 poena, samo tri manje nego u prve dve utakmice u Evroligi, Ročesti inteligentno rukovao “džojstikom”, takođe i Radičević kada je menjao iskusnog Amerikanca. Lazić i Dobrić, koliko je to moguće, ograničili su Švedov uticaj na igru Himkija, u kojoj je glavnu reč vodio iskusni srpski plejmejker Marković. Interesantno je da je Dženkins, večni ljubimac Zvezdinih navijača u kom god klubu igrao, “sačekao” duel sa svojim doskorašnjim timom za prve evroligaške poene u dresu ruske ekipe. Imali su crveno-beli i devet poena prednosti u prvom poluvremenu, a da se nisu ispromašivali s linije penala, u nastavak bi uneli veću zalihu od samo jednog poena.

Međutim, u drugom delu dozvolili su da ispliva vrednost svakog dolara uloženog u Himki. Napad našeg šampiona postao je problematičan, ali nije u tome bio osnovni problem. Bilo je nerealno nadati se da će Zvezda sačuvati visoke šuterske procente iz prvih 20 minuta, ali realno da će pokušati odbranom da ostane u igri. Defanzivni šrafovi bili su potpuno razlavabljeni u trećoj četvrtini, što je omogućilo Švedu islikava remek-delo na terenu asistencijama u Teodosićevom stilu i odvede svoj tim na razdaljinu od 12 poena.

Glasniji tajm-aut trenera Alimpijevića zategao je defanzivne spojeve i sprečio sunovrat u debakl, kakav je viđen pre dve sezone u Podmoskovlju (91:53). Jovanović je svojih dragocenih sedam evroligaških minuta iskoristio da mladalačkom energijom i drskošću pokupljenoj na američkom koledžu izvuče crveno-bele iz letargije. Držali su se u zoni iz koje se nazire preokret, prišli na četiri poena zaostaka dva i po minuta pre kraja, ali je Lazićev nesmotren faul na Andersonu pri šutu za tri poena ugasio plamičak nade u Podmoskovlju.

MITIŠČI arena. Gledalaca: Sudije: Perez (Španija), Gontas (Grčka), Balak (Izrael).

HIMKI:Robinson 9, Šved 18 (9 as, 5 sk), Vjalcev, Zajcev 2, Marković 10 (5 as, 5 sk), Monja, Gil 6, Todorović, Zubkov 2, Anderson 24 (5 sk, 3 as), Dženkins 6 (3-2 za tri), Tomas 8 (10 sk).

C. ZVEZDA: Radičević 9 (2 as, 2 sk), Davidovac, Lazić 2, Lazarević, Antić 6 (4-1 za tri), Dobrić 3, Feldin 14 (8-2 za dva, 5-3 za tri), Janković, Ročesti 13 (5 as), Lesor 12 (8 sk), Jovanović 4, Bjelica 15 (6-3 za dva, 4-2 za tri, 5 sk).20:28, 23:16, 21:11, 21:23

novosti.rs

Bertomeu o proširenju i promeni formata završnice Evrolige: Francuska je prioritet, povećati važnost Evrokupa

Srbija vicešampion Evrope

Orlovi u borbi sa Slovencima za evropsko zlato/Dončić: Zaslužili smo finale/Đorđević: Odbrana ključ uspeha, Jović želi da igra

EP: Srbija je u finalu, za zlato sa Slovenijom!/Košarkaši Srbije: Ova ekipa je zrela za zlato!

Surovi Slovenci: Španija počišćena u polufinalu EP/ Kokoškov: Siguran sam da sa Srbijom igramo u finalu; Dragić: Urokaću se posle EP