Đoković nadigrao Monfisa i osvojio titulu u Istbornu

izvor : agencije  foto:

01.07.2017.

eastbourn

Novak Đoković je osvojio turnir u Istbornu. Prvi i drugi favorit turnira sastali su se u finalu a slavio je, kao i u predhodnih 13 međusobnih susreta, naš teniser. Snažan otpor Fracuz je pružio u drugom setu, kada je i stvorio nekoliko brejk prilika, ipak, naš teniser nije dozvolio da se meč produži i dolazi do zaslužene titule.

Na samom startu Novak je oduzeo servis protivniku. Potom se koncentrisao na svoje servise i lagano privodio set kraju. U sedmom gemu je imao nove prilike za brejk ali nije uspeo. Potom je u devetom gemu na servis Monfisa osvojio dve vezane brejk i set lopte. Koristi prvu za 6:3 u prvom setu.

U drugom setu viđena je velika borba. Monfis je na startu mnogo bolje servira i lako osvajao svoje servis gemove. Na servis našeg tenisera je pretio i u dva navrata dolazio do brejk šansi. Jednu je propustio u prvom gemu, a dve u petom. Potom je Đoković uspeo da stabilizuje servis, što je rezultiralo lakšim osvajanjem servis gemova. Obojica su bila sigurna sve do rezultata 5:4.

Na servis Monfisa Novak osvaja brejk, set i meč loptu, koristi je za 6:4 u drugom setu.

Tim i Rodžer na Novakovom putu, na Delpa već u 3. kolu!

Federer sve bliži Đokoviću na ATP listi

Četvorica tenisera u trci za prvo mesto na Vimbldonu: Londonska igra prestola

ATP lista: Novakov minus 3.585, skok Janka i Viktora

Novi teniski poredak: Novak na 4. mestu ATP liste!

Novak slomljen u Parizu, Tim dominantno do polufinala!

Novak u četvrtfinalu Rolan Garosa!

Novak posle maratona savladao Švarcmana za osminu finala Rolan Garosa

RG: Novak u trećem kolu/Troicki eliminisan u drugom kolu

Troicki sporo krenuo, pa rutinski slavio/Đoković posle dosta oscilacija do II kola

Novak RG počinje protiv Granoljersa, Tim i Nadal na putu ka finalu

Agasi novi Đokovićev trener/Novak Đoković novi ambasador brenda "Lakost"/Đoković bez krune u Rimu

ATP/WTA: Novak sve bliži Endiju/  Jelena na 62. poziciji

Novak ekspresno do finala Rima

Trojka preti Đokoviću

ATP/WTA:  Đoković smanjio zaostatak/Jankovićeva pala na 63. mesto

Nadal posle tri godine savladao Srbina za finale Madrida/Novak:Igrao sam polufinale velikog turnira, što je pomak za mene

Novak u polufinalu Madrida bez borbe/Nadal: Novak i ja smo naškodili jedan drugome

Novakov rez: Od sada bez Vajde, Griča i Amanovića!