Troicki sporo krenuo, pa rutinski slavio/Đoković posle dosta oscilacija do II kola

izvor : agencije  foto: vn

29.05.2017.

Troicki000

Troicki sporo krenuo, pa rutinski slavio

Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je Jevgenija Donskoja iz Rusije u prvom kolu Rolan Garosa. Troicki je do trijumfa nad Donskojem došao sa 7:6 (7:4), 6:4, 6:0, posle dva sata i 17 minuta igre.

U narednom kolu Troickog čeka susret sa Nikolozom Basilašvilijem iz Gruzije, koji je pobedio Francuza Žila Simona sa 1:6, 6:2, 6:4, 6:1.

Viktoru je bilo potrebno vreme da uđe u meč, a potom je ostvario siguran trijumf. Drugom reketu Srbije je za osvajanje drugog i trećeg seta bilo potrebno nešto manje nego što je slučaj bio samo u prvom setu.

Srpski teniser je loše ušao u meč, dozvolio je Donskoju da povede 3:0 napravivši brejk u drugom gemu, ali je potom prekinuo niz svog rivala i oduzeo mu servis u petom gemu. U naredna dva gema obojica tenisera su imala po nekoliko šansi za brejk, ali su se odlično odbranili, pa se do taj-brejka igralo gem za gem. U taj-brejku je Viktor preuzeo kontrolu od rezultata 3:3 i Donskoj nije imao šansu da mu uzvrati.

Ipak, srpski teniser nije tada prelomio meč, već u prvom gemu drugog seta odbranivši šest brejk prilika Donskoja. Ruski teniser je imao dve šanse da oduzme servis Troickom i u sedmom gemu, dok je srpski teniser prvu brejk priliku dobio tek u desetom gemu. Tada ju je i iskoristio, a potom je bio dominantan u trećem setu, u kojem Donskoj nije mogao ni da mu pripreti.

Đoković posle dosta oscilacija do II kola

novak la coste

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad Marselom Granoljersom sa 6:3, 6:4, 6:2.

Srbin je opet odigrao sa dosta oscilacija, svaki od tri seta je otvarao brejkom, ali je suviše lako dozvoljavao Špancu da mu brzo uzvrati i vrati se u igru.

Posebno je zabrinjavajući bio treći set u kojem je od osam gemova viđeno čak šest brejkova i još nekoliko propuštenih šansi na obe strane.

Najvažnije po Đokovića je da je slavio sa maksimalnim rezultatom, četvrti put u nizu nije dozvolio Granoljersu da osvoji nijedan set, te napravio važan korak na startu odbrane Rolan Garosa.

Đokovića u narednom kolu očekuje duel sa boljim iz okršaja između Janka Tipsarevića i Žoaa Souze.

Novak RG počinje protiv Granoljersa, Tim i Nadal na putu ka finalu

Agasi novi Đokovićev trener/Novak Đoković novi ambasador brenda "Lakost"/Đoković bez krune u Rimu

ATP/WTA: Novak sve bliži Endiju/  Jelena na 62. poziciji

Novak ekspresno do finala Rima

Trojka preti Đokoviću

ATP/WTA:  Đoković smanjio zaostatak/Jankovićeva pala na 63. mesto

Nadal posle tri godine savladao Srbina za finale Madrida/Novak:Igrao sam polufinale velikog turnira, što je pomak za mene

Novak u polufinalu Madrida bez borbe/Nadal: Novak i ja smo naškodili jedan drugome

Novakov rez: Od sada bez Vajde, Griča i Amanovića!

ATP LISTA : Marej uvećao prednost u odnosu na Đokovića, Tipsarević sve bliži Top 50, veliki skok Đerea

Druga Tipsarevićeva titula

ATP/WTA:  Novak smanjio zaostatak za Endijem/Jelena zadržala 55. mesto

PAD, SJAJ, PA OČAJ: Đoković uz novu dramu ostao bez polufinala Monte Karla

FED KUP: Krunićeva prva na terenu/Održana svečana večera u Zrenjaninu pred meč Srbije i Australije

Novak se ponovo kockao i plasirao u četvrtfinale

Monte Karlo: Đokoviću protiv Simona pomoglo iskustvo

ATP/WTA: Đoković smanjio zaostatak/Skok Krunićeve, bez promena u Top 10

Đoković brani 3.610 bodova

ATP/WTA: Napredak Troickog i Tipsarevića/Jelena zadržala 53. mesto na VTA listi

DK: Srbija baš furiozna!

Đoković i Ramos Vinjolas prvi na terenu/Zimonjić: Da se revanširamo Špancima za poraz iz Benidorma

ATP/WTA: Marej uvećao prednost u odnosu na Đokovića/Veliki skok Olge Danilović

Druga titula Olge Danilović na turniru u Antaliji

ATP/WTA : Mari pobegao Novaku/WTA : Jelena pala na 54. mest, Kerber uzela tron Sereni