vucic-angela1 milo 5 BRISEL-ZGRADA
SABOR gre-mak2 mladost-turist bakir444 Festival-1 omic7

Budućnost vodi, sudije "pogurale" crnogorski tim/Čović: Neviđena krađa, nije trebalo da izlazimo na teren/Zvezda za povratak serije u Beograd, Budućnost za titulu

izvor: agencije  foto: vn                                                                                                    13.04.2018.

buducnost zvezda3

Budućnost vodi, sudije "pogurale" crnogorski tim

Bio je ovo peti duel Budućnosti i Crvene zvezde ove sezone. Plavo-beli su dobili čak četiri, ali je Zvezda sinoć šuterski odigrala najbolje od svih tih pomenutih mečeva i - izgubila.

Bio je srpski i još uvek aktuelni regionalni šampion bolji u gotovo svim segmentima igre - u procentu šuta za dva (65-55%), za tri 33,5-28 %, skokovima 29-25, asistencija 18-14, ukradenim loptama 9-6.

Jedino u čemu je domaći tim statistički bio bolji jesu slobodna bacanja. Izveli su ih 28, pogodili 21, odnosno 75%. Zvezda je izvela svega 11, a pogodila pet, odnosno 45%.

I upravo tu dolazimo do, čini se, odlučujućeg faktora sinoćnjeg susreta - neujednačenog sudijskog kriterijuma.

Pored slanja na liniju penala, arbitri meča među kojima je prednjačio Zadranin Hodrov, svaku iole spornu situaciju rešavao je u korist domaćina. Posebno se to videlo u dva navrata, u kojima je primenjen potpuno drugačiji aršin prilikom donošnja odluke. Faul Davidovca u prvom poluvremenu nad Ivanovićem okarektirasan je kao nesportska lična greška, dok je mnogo grublji, sa dve ruke napravljen prekršaj Šehovića nad Feldinom u drugom poluvremenu bio viđen samo kao običan faul.

Uz to, nekoliko faula u napadu, odnosno svi dosuđeni na meču bili su u korist Budućnosti. Gordić (17) i ekipa su lako dolazili na liniju za slobodna bacanja, dok je Zvezda tamo išla samo kod baš očiglednih prekršaja. Zanimljivo je da je Budućnost do tri faula u poslednjem kvartalu drošla vrlo brzo, u drugom minutu, ali da je Zvezda prvo bacanje u toj deonici izvela tek pet minuta kasnije. Dodajmo i priznatu samo "dvojku" Ročestiju, iako je šut bio van linije za tri poena.

Naravno, ne treba ignorisati činjenicu da je Zvezda i pored svega navedenog imala dva šuta za pobedu, koji su promašili najbolji i najraspoloženiji igrač sinoć Feldin van linije 6.75, i Lesor, koji je čini si požurio da iz odbojke postigne koš, iako je bilo vremena za skok i polaganje ili zakucavanje. Dakle, mogla je i morala bolje, i to ne samo u poslednjem napadu.

Zvezda je sada u vrlo nezavidnoj situaciji, da na vrlo neprijateljski nastrojenom terenu igra utakmicu za opstanak u seriji, ali i Evroligi. Šanse su sinoćnjim porazom znatno umanjene, ali ih i dalje ima. Da bi se iskoristile, crveno-beli će morati da odigraju još bolju utakmcu i da u finiš, koji je po pravilu neizvestan kada igraju ove dve ekipe, uđe sa dovoljnom velikom zalihom poena.

Četvrti meča finalne serije između Budućnosti i Crvene zvezde igra se u subotu od 21.00, takođe u "Morači".

Čović: Neviđena krađa, nije trebalo da izlazimo na teren

"Ovo je neviđena krađa, upozoravali smo šta se događa u ABA ligi ovih meseci i šta se sprema. Imali smo razgovor sa Iztokom Remsom jer smo razmišljali da li da izađemo na teren posle dešavanja u četvrtak. Zvezda je bila bolja ovog petka, ali je u trećoj četvrtini viđena neviđena krađa. Napravljeno je udruženje protiv Crvene zvezde. Možda smo pogrešili što smo izašli na teren", rekao je Čović, prenose crnogorske „Vijesti".

Nebojša Čović smatra da „se sve radi kako srpski klub ne bi osvojio ABA ligu".

Taj scenario ima političku konotaciju. Ovo je bruka i sramota za regionalnu ligu".

Čović je istakao da bi isto govorio i da je rezultat bio drugačiji, odnosno da je Crvena zvezda trijumfovala u Podgorici.

Pitanje je šta će biti sutra. Pitanje je da li će liga opstati", zaključio je Čović.

Zvezda za povratak serije u Beograd, Budućnost za titulu

Budućnost je sinoć slavila 78:77 u neizvesnoj završnici, uz promašaj poslednjeg napada Zvezdinog tandema stranaca Džejms Feldin - Matijas Lesor, i sada ima "meč loptu" za prekid Zvezdine trogodišnje dominacije Jadranom.

Zvezda je sada u vrlo nezavidnoj situaciji, da na vrlo neprijateljski nastrojenom terenu igra utakmicu za opstanak u seriji, ali i Evroligi. Šanse su sinoćnjim porazom znatno umanjene, ali ih i dalje ima.

Ekipa Dušana Alimpijevića više nema pravo na grešku i, ukoliko želi titulu, večeras mora da pobedi za 2:2 kako bi izborila "majstoricu" u Beogradu. "Nedostajalo nam je sportske sreće. Subota je novi dan i uradićemo sve da dobijemo meč i na najteži mogući način dođemo do pete utakmice", rekao je Alimpijević. Četvrta utakmica finalne serije plej-ofa ABA lige igra se večeras od 21 sat u hali "Morača".

Zvezda izjednačila, finale se seli u Podgoricu

Alimpijević: Ja sam krivac/Budućnost Zvezdina enigma/Džikić: Ovo je samo početak i ne znači ništa

Zvezda pred početak finalne serije: Naši ciljevi se znaju

CSKA bolji od Zvezde na kraju sezone u EL

Đorđević: Jedini protivnik koji ne može da se pobedi je onaj koji sedi u tvom dvorištu