Zvezda izjednačila, finale se seli u Podgoricu

izvor: agencije  foto: vn                                                                                                    10.04.2018.

omic7

Najefikasniji u redovima branioca trofeja bili su Omić sa 15 poena i deset skokova, Ročesti sa 11 i Dobrić sa deset postignutih poena. Feldin je dodao devet, a Lesor osam poena.

U redovima Budućnosti istakli su se Gordić sa 22 i Doelman sa deset poena. Devet je dodao Ivanović.

Zvezda je pobedom izjednačila finalnu seriju na 1:1, a naredni meč igra se u petak 13. aprila u Podgorici.

Veoma tvrd i neizvestan meč odigran je još jednom u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Samo dan nakon prve finalne utakmice, očigledno je igrače obe ekipe sustigao umor i nedostatak energije, što govori i mali broj postignutih poena.

Iako je Zvezda bolje ušla u meč, gosti iz Podgorice su uspeli da pronađu pravi ritam.

Sredinom druge deonice crveno-beli stiču najvećih deset poena prednosti, ali ne uspevaju da u tim momentima prelome meč na njihovu stranu i uđu u mirnije drugo poluvreme. Budućnost drugo poluvreme počinje serijom 8:0, da bi u trećoj deonici prednost gostiju u jednom momentu iznosila osam poena.

Zvezda je završnicom treće i početkom poslednje četvrtine zaigrala znatno bolju košarku, kako u odbrani - tako i u napadu i uspela da ponovo stekne prednost i da je održava do poslednja dva minuta. Epitet igrača utakmice odnosi Alen Omić koji je bio najbolji pojedinac Zvezde u presudnim trenucima i koji je uspeo da pre svega ofanzivnim i defanzivnim skokovima, a potom i poenima iz reketa privede meč kraju.

Alimpijević: Ja sam krivac/Budućnost Zvezdina enigma/Džikić: Ovo je samo početak i ne znači ništa

Zvezda pred početak finalne serije: Naši ciljevi se znaju

CSKA bolji od Zvezde na kraju sezone u EL

Đorđević: Jedini protivnik koji ne može da se pobedi je onaj koji sedi u tvom dvorištu