glavniBanner


www stranac.net
 


 

 

Anketa o životu mladih

Izvor: agencije

Datum: 23. 01. 2014

 

Kancelarija Nis

Kancelarije za saradnju sa dijasporom u Nišu poziva pripadnike dijaspore od 18 do 35 godina da popune kratak anonimni upitnik i tako učestvuju u istraživanju koje ima za cilj prikupljanje informacija o kvalitetu života mladih u dijaspori i Nišu.

Kancelarija za saradnju sa dijasporom koja radi pri Službi za poslove gradonačelnika Niša pokrenula je istraživanje u kome bi trebalo da, putem interneta, učestvuje 100 ispitanika iz dijaspore i 100 iz matice, starosti od 18 do 35 godina.

Ovo istraživanje sprovodi se sa ciljem da se prikupe informacije o tome kako život mladih u dijaspori utiče na procenu njihovog zadovoljstva životom i socijalne i emocionalne usamljenosti, kao i kakve su te procene kod mladih u Nišu.

"Kod nas gotovo i da nema istraživanja u ovoj oblasti, a smatramo da je veoma važno posvetiti pažnju mladima i u dijaspori i u Nišu, njihovim raznovrsnim problemima, a naročito različitim aspektima njihovih života. Poređenje ove dve grupe može da nam ukaže na to da li su mladi u dijaspori, gde imaju veće mogućnosti za lični razvoj, zadovoljniji svojim ličnim životom, emocionalno i socijalno zreliji, ili su usamljeni, jer žive daleko od sredine iz koje su potekli", pojasnila je Tamara Ćirić, šef Kancelarije za saradnju sa dijasporom Grada Niša i pozvala mlade ljude da učestvuju u istraživanju popunjavanjem online upitnika koji se nalazi na sajtu Kancelarije i na brojnim forumima i društvenim mrežama.

Ova kancelarija već je sprovela istraživanje u kome je učestvovalo blizu 1200 posetilaca Sajma knjiga u Nišu, a koje je pokazalo da građani Niša imaju pozitivan stav o pripadnicima dijaspore, kao i o saradnji Republike Srbije sa svojim rasejanjem, ali je pokazalo da su mladi ljudi, u velikom broju slučajeva, neiformisani o ključnim pitanjima o dijaspori.

"Jedan od prevashodnih zadataka Kancelarije za saradnju sa dijasporom u Nišu i dalje će biti informisanje građana Srbije o životu i radu u inostranstvu, kako bi se podigao nivo svesti o ovom pitanju. Rezultati koje ćemo dobiti ovim istraživanjem, ali i brojna istraživanja dijaspore koja smo planirali, biće osnova za buduće analize i konkretne aktivnosti, što bi, na kraju krajeva, dovelo do smanjenja „odliva mozgova"" , dodala je Ćirićeva.

Anketu možete videti ovde.


 

Srpsko - mađarsko umetničko veče

Koncerti za Kolarac

Može li u regiji zaživjeti skandinavski model

Dautbašić: Bosni i Hercegovini se neće vratiti vizni režim

Konkurs Srpske biblioteke u Londonu

Zajedničke ambasade ali ne i diplomatija

Miščević: Smanjen broj lažnih azilanata

Kreativna provokacija

Vilhelm: U Nemačku i dalje bez viza

Božović: Neophodna Kancelarija za azil

Stupio na snagu mehanizam za uvođenje viza: Azilanti postaju “ilegalci“

Stupio na snagu mehanizam za privremeno uvođenje viza

Za sada bez zahteva za vraćanje viza

Fajon: Srbiji ponovo vize!

Zajedničke ambasade sa komšijama?

Pomoć iz Austrije na putu ka EU

Matične ćelije, razlika između života i smrti

Slavka Drašković: Bezbednost Srba prioritet

Mladi dijaspore - potencijal i podrška Srbiji

EU: Zloupotreba azila ugrožava bezvizni režim

Druga konfrencija o Tesli u Njujorku

Malstrom: Previše azilanata vraća vizni režim

Poslovna konferencija - Srbija i dijaspora

Srbima u Hrvatskoj, Sloveniji i Albaniji najteže

Srbiji preti ponovno zatvaranje u balkanski tor

Srbija i dijaspora na poslovnoj konferenciji

Pitanje "izbrisanih" još nije rešeno

Niz pitanja čeka rešenje


HTML Comment Box is loading comments...
 

 

Kontakt / Uslovi koriscenja

 

 

[Naslovna] [Servis]