Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Second Second Second Second Second Second Second Second

Sjajne Srpkinje u poslednjim sekundama prepustile bod Holandiji na SP

izvor: novosti online  foto:  vn                                                                                  06.12.2017

sladjana

Remi protiv selekcije koja je na prošlom planetarnom šampionatu bila bolja za 16 golova mogao bi da se nazove senzacijom. Ali, bod protiv Holandije u četvrtom kolu SP u Nemačkoj - 27:27 (15:15) produbio je žal za pobedom koje su naše rukometašice osećale i posle duela sa Nemačkom (22:22), odigranim samo 20 sati ranije.

U uzdasima razočaranja neverovatne Marije Čolić (19 odbrana) i ostalih devojaka zbog nerešenih ishoda sa prvim favoritima šampionata negde se zaturila informacija da Srbija u petak (20.30) protiv Južne Koreje igra možda čak i za prvo mesto u grupi D u Lajpcigu i da se u prvoj fazi naigrala svetskog rukometa.

Kao što su u utorak stigle do remija u poslednjim sekundama, tako su evropske i svetske vicešampionke u sredu malo pre sirene iščupale bod. Dragana Cvijić je ponovo imala poslednju reč na meču, ali je njen pogodak s pola terena na nebranjen gol bio poništen zbog greške u koracima.

"Leteće Holanđanke" su na prethodna dva prvenstva, na putu do dva srebra, sa visine od plus 16 i plus osam gledale Srpkinje. Ljubomir Obradović ih je prizemljio već u uvodnim minutima, kada je sa kompletnom drugom postavom pokazao koliko je kvalitetnija ova selekcija od nekih prethodnih.

Brze, spretne i pedantne rivalke koje su brzi centar i polukontre naštrebale iz udžbenika, nisu uradile domaći zadatak sa klupom našeg tima. Zato je Marina Dmitrović, u kombinaciji sa Marijom Obradović i Jovanom Stojiljković, postigla nestvarnih osam golova u prvom poluvremenu.

To je maltene više od broja njenih minuta u prva tri meča (protiv Nemačke samo dva). Drugi desni bek ostao je u senci drugog golmana Marije Čolić, koja je sa devet odbrana samo u prvom delu igre navela da inače ubitačni brzinski šutevi Holanđanki deluju kao obično srljanje u napadu.

Drugo isključenje Dragane Cvijić u 21. minutu i njeno odsustvo iz odbrane u nastavku gotovo da se nije osetilo, jer je Čolićeva sama bila kao cela formacija 6-0. Obradovićeva mala pobeda sa rezervnim igračicama donela je remi na poluvremenu, a gotovo cela prva postava se vratila taman na vreme da napravi plus tri. Još rovita Andrea Lekić je sa nekoliko asistencija i golom za 24:21 u 46. minutu vratila osećaj za rukomet na jagodicama, a Marija Čolić je sa dve šake, često i stopalom, držala odstojanje od plus dva sve do poslednja dva minuta.

Ipak, Jelena Lavko je prebrzo na 38 sekundi pre kraja završila naš napad na plus jedan i dala Holanđankama sve vreme ovog sveta da organizuju akciju za bod. Grot nije propustila ovaj poklon, a Cvijićeva je podarila Srbiji novi pogodak uz zvuk sirene. Ovaj je poništen, ali ne i šanse naših rukometašica za nešto veliko na ovom šampionatu.

SRBIJA - HOLANDIJA 27:27 (15:15)

Arena "Lajpcig". Gledalaca: 2.000. Sudije: Kurtagić/Vetervik (Švedska). Sedmerci: Srbija 4 (4), Holandija 3 (3). Isključenja: Srbija 12, Holandija 6 minuta.
SRBIJA: Tomašević, Čolić (19 odbrana), Radosavljević, Krpež-Šlezak 3, Lekić 3, Števin, Lavko 1, Damnjanović 3, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić, D. Radojević 2, Obradović 3, Stoiljković 1, Cvijić 2, Dmitrović 9 (šut 9/16, 4/4 sedmerci).
HOLANDIJA: Janković (5 odbrana), Fester (2 odbrane)Stenbakers, Kramer, Heiden 2, Bont 1, Abing 7 (3), Snelder 2, Knipenborg, Broh 6, Grot 2, Dulfer, Smets 3, Rozemalen, Malestein 1, Polman 3.

novosti.rs

SP: Cvijićeva donela bod rukometašicama protiv Nemačke/Obradović zadovoljan

Srpkinje rutinski protiv Kameruna za osminu finala

MOS o dopunama i izmenama uredbe o nacionalnim priznanjima i nagradama: Jednaka prava za sve nosioce

Zlatne odbojkašice - Srbija šampion Evrope/Terzić za 15 godina od Srbije stvorio velesilu

EP: Terzić zadovoljan igrom i plasmanom u polufinale/Odbojkašice Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva

EP u odbojci: Tri utakmice, tri pobede Srbije- sledi četvrtfinale

Nova pobeda odbojkašica Srbije, pala i Holandija

Srbija pobedom počela nastup na EP-u

Odbojkaši Srbije: Zaslužili smo medalju/Odbojkaši osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu/Grbić ponosan na igrače: Smogli su snage da se vrate

second_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_button