Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

cg-eu vulin22 drina derbi_6 rukometasice_6 zvezda-efes3

Najslabije u najvažnijem meču

izvor: agencije  foto:                                                                                    10.12.2017

rukomet-crna-gora-srbija

Magdeburg – Katastrofalno izdanje naših rukometašica, najlošije u najvažnijem meču i eliminacija sa Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Grč, strah, konfuzija, napetost – dovoljno da reprezentativke Srbije katastrofalno otvore utakmicu osmine finala protiv Crne Gore. Tačnije imale su u četvrtom minutu 3:2, ali je to je bilo sve, jer je rival počeo da postiže lake pogotke.

Kod 3:5 Ljubomir Obradović je zatražio tajm aut, promenio bekovsku liniju i na teren poslao Obradović, Radojičić i Dmitrović, umesto Lekić, Damnjanović i Lavko. Činilo se da je igra postala tečnija, ali i kad bi došle u šansu za pogodak lopta bi završila visoko preko gola Rajčićeve.

Usledio je užasan period u igri Srbije, 13 minuta bez postignutog gola. Crnogorke su uspele već u 17. minutu da dupliraju razliku, pa je bilo 8:4. Smanjila je Tamara Radojević na 8:5, ali nije to dugo trajalo, jer je rival preko Katarine Bulatović i Jovanke Radičević stigao do plus šest (19:5).

Promenio je Obradović odbranu na 5-1 sa Tamarom Radojević na prednjem, ali ni to nije donelo rezultat našem timu. Crnogorke su igrale izuzetno grubo, odgurale bi našu igračicu svaki put daleko od šest metara, a to očigledno nije odgovaralo rukometašicama u belim dresovima.

Vratio je u nastavku Obradović na teren Lekić, Damnjanović i Lavko, koju je brzo zamenio sa Dmitrović. Dragana Cvijić je pogodila odmah na početku drugog dela, činilo se tada da možda Srpkinje mogu nešto više da urade, ali brzi golovi Crnogorki, brzo izvođenje centra kao da su ponovo okovali noge našim devojkama.

Neverovatno je kako su protivnice lako stizale do pogotka, naša odbrana nije bila ni nalik onoj iz prethodnih pet mečeva. Delovale su Srpkinje nervozno i odsutnno na ovom meču, osim Dragane Cvijić ostale igračice kao da su bile na drugom nekom mestu.

U 41. minutu bilo je plus šest (24:18), a onda je Cvijićeva smanjila na 25:21. Nisu se predavale Crnogorke, ponovo su stigle do šest golova prednosti  (27:21), a onda je usledila serija Srbije preko Dijane i Tamare Radojević, dovoljno da naš tim smanji na tri gola razlike (27:24) posle dužeg vremena.

Dijana Števin je dobila dva minuta u 51. minutu pri istom rezultatu, a Crnogorke su to iskoristile i preko Jovanke Radičević došle ponovo na plus pet. Srbija je imala igračicu više, Marija Obradović smanjila je na tri gola minusa, a potom u sledećem napadu napravila korake. Jovanka Radičević je pogodila na drugoj strani i ovaj meč je bio gotov. Kao i Svetsko prvenstvo za naše rukometašice.

Dvorana: Gece. Gledalaca: 4.000. Sudije: Garsija i Martin (Španija). Sedmerci: Srbija 3(2), Crna Gora 1(1). Isključenja: Srbija 10, Crna Gora 12 minuta.

CRNA GORA: Rajčić (5 odbrana), Hasanić (1 odbrana), Radičević 9, Jauković 4, Brnović 3, A. Klikovac, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović 6, Pavićević 1, Ramusvić, B. Klikovac 1, Despotović 2, Raičević 4, Grbić 1.

SRBIJA: Tomašević (3 odbrane), Čolić (3 odbrane), Radosavljević 2, Krpež-Šlezak 5, Lekić, Števin, Lavko 1, Damnjanović 1, Nikolić 3, T. Radojević 4, Pop-Lazić, D. Radojević 4, Obradović 1, Stoiljković, Cvijić 7, Dmitrović 1.

Srbija kao prva u osmini finala SP: Protiv Crne Gore za četvrtfinale

Sjajne Srpkinje u poslednjim sekundama prepustile bod Holandiji na SP

SP: Cvijićeva donela bod rukometašicama protiv Nemačke/Obradović zadovoljan

Srpkinje rutinski protiv Kameruna za osminu finala

MOS o dopunama i izmenama uredbe o nacionalnim priznanjima i nagradama: Jednaka prava za sve nosioce

Zlatne odbojkašice - Srbija šampion Evrope/Terzić za 15 godina od Srbije stvorio velesilu

EP: Terzić zadovoljan igrom i plasmanom u polufinale/Odbojkašice Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva

EP u odbojci: Tri utakmice, tri pobede Srbije- sledi četvrtfinale

Nova pobeda odbojkašica Srbije, pala i Holandija

Srbija pobedom počela nastup na EP-u

Odbojkaši Srbije: Zaslužili smo medalju/Odbojkaši osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu/Grbić ponosan na igrače: Smogli su snage da se vrate