sestre2 epa-efe mediji novak99999999 zvezda-pao par-virtus

Srpske košarkašice izgubile od SAD na početku kvalifikacionog turnira za OI

izvor: agencije  foto:                                                                                         06.02.2020.

srb-usa

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras od SAD sa 88:69 na početku kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Srpske košarkašice će sutra od 17.00 igrati protiv Nigerije, a dan kasnije u istom terminu sa Mozambikom.

Srpske košarkašice dobro su otvorile utakmicu i povele sa ; 6:4. Ipak, uz nekoliko propuštenih napada selekcije Srbije, Amerikanke su napravile seriju od 7:0 i preokrenule rezultat.

Uz trojku Saše Čađo u poslednjim sekundama, Srbija je uspela da smanji zaostatak na 20:14 i sa tom razlikom ode na prvi odmor, prenosi Beta.

Slična situacija viđena je i u drugoj četvrtini, a njenom sredinom gostujuće košarkašice došle su i do dvocifrene prednosti 28:17.

Uz dobar procenat šuta s distance, Amerikanke su održavale prednost tokom čitavog kvartala, da bi u samom finišu i Srbija popravila realizaciju napada, te smanjila zaostatak na osam poena.

Početak treće deonice doneo je i plus 17 poena za Amerikanke, da bi na njenom kraju prednost iznosila 23 poena u korist gostujuće ekipe.

Uspele su izabranice Marine Maljković da poprave svoju igru u poslednjem periodu i posle gotovo šest minuta smanje zaostatak na 15 poena.

Marina Miljković vezala je četiri poena i dodatno smanjila zaostatak, ali to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi prednost Amerikanki.

Košarkaši Zvezde pobedili Panatinaikos

Košarkaši Partizana pobedili Virtus i osvojili prvo mesto u grupi

Kokoškov: Kobi je promenio svet košarke, sa 17 godina već bio zvezda

Partizan ubedljiv protiv Darušafake, četvrtfinale Evrokupa sve bliže

Oproštaj od Kobija: Divac, Bogdan.../Đoković Moje srce duboko tuguje

Poginuo Kobi Brajant, njegova ćerka i još jedna porodica

Barsa slomila Zvezdu u završnici/Pešić: Imali smo sreće što utakmice traje 40 minuta/Šakota: Umor na kraju

Kraj pobedničke serije Partizana: Zagorac promašio ključnu trojku, Darušafaka slavila

Šakota: Za plakanje, izgledalo je kao da se Sikma Ajnštajn igrao s njima

Partizan ubedljiv protiv Trenta

Kraj Zvezdine serije, pobeda Žalgirisa u Areni

Meloun pomoćnik Kokoškovu: Jokićev trener u stručnom štabu Srbije !

Reprezentacija je emocija

Zvezda ubedljivom pobedom protiv Bajerna startovala u 2020.

Sudije podbacile loptu i svirale „kraj” u Podgorici/Budućnost dobija meč sa 20:0, Zvezdu čeka kazna/Čović: Nema politizacije, znali smo da može biti incidenata u Podgorici