sestre2 epa-efe mediji onkologija Beldocs novak-55555555

Košarkaši Partizana pobedili Virtus i osvojili prvo mesto u grupi

izvor: agencije  foto:                                                                                         05.02.2020.

par-virtus

BOLONjA - Košarkaši Partizana pobedili su u Bolonji Virtus sa 84:82 (13:18, 22:19, 28:21, 21:14), u utakmici petog kola Top 16 faze Evrokupa i obezbedili prvo mesto u Grupi E.Partizan je predvodio Kori Volden sa 29 poena, pet skokova i tri ukradene lopte, a Rašon Tomas postigao je 10 poena uz šest skokova. Uroš Trifunović dodao je osam poena, a Markus Pejdž, Ognjen Jaramaz i Stefan Birčević po šest.

U italijanskom timu, koga predvodi srpski trener Aleksandar Đorđević, najefikasniji su bili srpski igrači Miloš Teodosić sa 24 poena i 10 asistencija i Stefan Marković sa 17 poena.

Utakmica u hali „Paladoca” počela je dobrim odbranama, ali i sa mnogo grešaka na obe strane, pa su prvi poeni „pali”h tek nakon tri minuta kada su Janković i Teodosić „probili led”, prenosi Beta.

Partizan se mučio u odbrani, dok je Virtus diktirao tempo koji nikako nije odgovarao crno-belima, pa je na prvi odmor otišao s prednošću 18:13.

Stefan Marković je poenima „zatvorio” prvu deonicu, a trojkom započeo drugu i doneo Virtusu osam poena prednosti.

Međutim, nakon „trojki” Birčevića i Voldena, Partizan je prišao na minus dva (26:24), ali je nakon toga usledila nova serija Virtusa koji je sitgao do plus 14 - 42:28.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je na veliki odmor otišla sa 12 poena viška na svom kontu, a na početku drugog poluvremena nije bilo promena na terenu pošto se ponovo igralo u serijama.

Virtus je „pobegao” na plus 15 (52:37), ali je Partizan polako topio tu prednost i na ulasku u poslednji minut treće četvrtine imao je samo minus dva (65:63).

U poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 68:63 za Virtus koji je kontrolisao utakmicu i održavao prednost predvođen Teodosićem. Crno-beli se, međutim, nisu predavali i uspeli su da se ponovo vrate u meč.

U uzbudljivoj završnici prvo je Volden pogodio uz dodatno bacanje, a potom je Rade Zagorac u kontranapadu doneo prednost Partizanu (82:83) na 18,1 sekundu pre kraja.

Virtus je krenuo u poslednji napad, odgovornost je preuzeo Teodosić, pokušao je za tri poena, ali nije uspeo. Posle toga fauliran je Volden, koji je ubacio jedno od dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat.

Partizan je prvi na tabeli sa četiri pobede i jednim porazom, a Virtus je drugi sa tri pobede i dva poraza. Darušafaka ima tri pobede i dva poraza, a poslednji je Trento sa svih pet poraza.

Utakmicu u punoj „Paladoci” pratio je i predsednik Košarkaškog saveza Srbije i nekadašnji košarkaš i Partizana i Virtusa Predrag Danilović koga su navijači oba kluba dočekali ovacijama.

„Utakmica je bila veoma teška. Imali smo loše momente i imali smo dobre momente ali smo na kraju pobedili. Uvek je zadovoljstvo igrati protiv ovako dobre ekipe koju predvodi tako dobar trener”, rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri posle utakmice.

Kokoškov: Kobi je promenio svet košarke, sa 17 godina već bio zvezda

Partizan ubedljiv protiv Darušafake, četvrtfinale Evrokupa sve bliže

Oproštaj od Kobija: Divac, Bogdan.../Đoković Moje srce duboko tuguje

Poginuo Kobi Brajant, njegova ćerka i još jedna porodica

Barsa slomila Zvezdu u završnici/Pešić: Imali smo sreće što utakmice traje 40 minuta/Šakota: Umor na kraju

Kraj pobedničke serije Partizana: Zagorac promašio ključnu trojku, Darušafaka slavila

Šakota: Za plakanje, izgledalo je kao da se Sikma Ajnštajn igrao s njima

Partizan ubedljiv protiv Trenta

Kraj Zvezdine serije, pobeda Žalgirisa u Areni

Meloun pomoćnik Kokoškovu: Jokićev trener u stručnom štabu Srbije !

Reprezentacija je emocija

Zvezda ubedljivom pobedom protiv Bajerna startovala u 2020.

Sudije podbacile loptu i svirale „kraj” u Podgorici/Budućnost dobija meč sa 20:0, Zvezdu čeka kazna/Čović: Nema politizacije, znali smo da može biti incidenata u Podgorici