korupcija Dusko-Markovic izrael
QR--EK emigracija ljubljana-1 Koronavirus-2 Novak-Djokovic-333 senke

Barsa slomila Zvezdu u završnici/Pešić: Imali smo sreće što utakmice traje 40 minuta/Šakota: Umor na kraju

izvor: agencije  foto:                                                                                          23.01.2020.

zvezda-bar

Barsa slomila Zvezdu u završnici

Zvezda je hrabro započela utakmicu u Španiji. Bez garda, brz ritam i raznovrsna igra u napadu.

Na njihovu nesreću, i Barselona je uzvratila istom merom.

Nikola Mirotić je dominirao u reketu, nije bilo rešenja za njega, pa je postigao 14 poena samo u prvoj četvrtini.

Sredinom iste, crveno-beli su jeftino „prodali" nekoliko lopti i odigrali nekoliko pasivnih napada, što je Barselona iskoristila, „odlepila" se i na kraju dobila prvu deonicu ubedljivo - 29:19.

Zvezda se probudila u nastavku i odigrala jednu od najboljih četvrtina ove sezone.

Klupa je donela novu energiju, Štimac je „povukao", razbudio se Gist a i Lorenco Braun.

Na poluvremenu, Zvezda je imala plus jedan -42.41. Vrlo dobro, s obzirom da je na kraju prve četvrtine jurila dvocifrenu prednost domaćina.

Šuterski obračun na početku drugog poluvremena - Kjurik trojka, Dobrić uzvraća. Klaver trojka, Braun odgovara istom merom.

Zvezda je nastavila u jakom ritmu, pa je imala prednost pred početak odlučujuće deonice - 66:62.

Međutim, Barselona je prelomila meč u finišu poslednje četvrtine i na kraju lako došla do pobede - 86:82.

Mirotić je bio nezaustavljiv, postigao je 25 poena. Dejvis je bio jedini dvocifreni u Barseloni - dodao je deset.

Lorenco Braun je bio najefikasniji kod crveno-bvelih sa 15 poena, Panter je dodao 13, a po 12 su postigli Štimac i Gist.

Ostali rezultati:

CSKA - Valensija 81:80
Zenit - Olimpijakos 91:87
Bajern - Makabi 80:68
Barselona - Zvezda 86:82
Baskonija - Himki 83:79

Tabela: Efes 17-3, Real 15-5, CSKA 15-6, Barsa 15-6, Makabi 14-7, Panatinaikos 12-8, Olimpija Milano 10-10, Valensija 10-11, Zvezda 9-12, Himki 9-12, Fener 8-13, Asvel 8-12, Olimpijakos 8-13, Baskonija 8-13, Alba 7-13, Zenit 7-14, Bajern 7-14, žalgiris 6-14.

Pešić: Imali smo sreće što utakmice traje 40 minuta

pesic

Crvena Zvezda je namučila favorizovanu Barselonu na njenom terenu, ali je na kraju doživela poraz, ukupno 11. u Evroligi.

Trener Barselone Svetislav Pešić pohvalio je igru protivnika.

"Počeli smo veoma dobro, bili smo koncentrisani, donosili smo dobre odluke u napadu i bili smo agresivni. Posle prve četvrtine vodili smo deset poena, 29:19 i tada nam se dogodilo isto kao u nekim ranijim utakmicama.

Dok smo igrali izvrsno, počeli smo da tržimo dodavanja kao Medžik Džonson.

Tada smo u četiri minuta izgubili pet lopti i dali smo Zvezdi šansu da se vrati u meč. Još jednom smo pokazali da je veoma opasno potceniti bilo kog igrača ili tim. U čitavoj Evroligi svi timovi su na visokom nivou.

Spremni su da se bore, a posebno protiv nas, u našoj dvorani. To bi trebalo da naučimo", izjavio je Pešić.

"Igrali su izvrsnu košarku i imali su odličan protok lopte. Svi su bili iznenađeni, ali imali smo sreće da košarkaška utakmica traje četiri puta po deset minuta. Igrali smo veoma dobru odbranu, posebno Oriola i Abrines, i to u ključnim momentima meča.”

Šakota: Umor na kraju, ali verujem da su svi uživali

sakota

Crvena zvezda se pošteno "potukla" sa Barselonom na njenom terenu i malo je falilo da skine veliki skalp. Međutim, od svega ostao je samo dobar utisak, ali uprkos tome trener Dragan Šakota je zadovoljan.

- Ćestitke Barseloni na pobedi, verujem da je publika videla interesantnu utakmicu i da su mogli u njoj da uživaju do samog kraja. Za nas je bio problem manjak energije gledajući broj igrača u sastavu večeras. Da, imali smo šansu, da dođemo i do boljeg rezultata večeras da smo igrali bolju odbranu u odlučujućim trenucima gde smo primili neke trojke na isteku napada. Nažalost svi igrači su povređeni, jedan je bolestan,a jedan je imao problema sa vizom. Zato smo imali manjak igrača, i očigledno da nas je na kraju stigao i umor. A kada ste umorni ne igrate dobru odbranu i donosite loša rešenja u napadu - rekao je Šakota.

Crvena zvezda je vezala i treći poraz, ali uprkos tome na samo je pobedu zaostatka za mestima koja vodi u TOP 8. U sledećem kolu crveno-beli sledećeg petka dočekuju Anadolu Efes.

Kraj pobedničke serije Partizana: Zagorac promašio ključnu trojku, Darušafaka slavila

Šakota: Za plakanje, izgledalo je kao da se Sikma Ajnštajn igrao s njima

Partizan ubedljiv protiv Trenta

Kraj Zvezdine serije, pobeda Žalgirisa u Areni

Meloun pomoćnik Kokoškovu: Jokićev trener u stručnom štabu Srbije !

Reprezentacija je emocija

Zvezda ubedljivom pobedom protiv Bajerna startovala u 2020.

Sudije podbacile loptu i svirale „kraj” u Podgorici/Budućnost dobija meč sa 20:0, Zvezdu čeka kazna/Čović: Nema politizacije, znali smo da može biti incidenata u Podgorici