Sjajni Lazić i Zvezda prejaki za Galatasaraj

izvor : agencije  foto:

24.02.2017.

zvezda-galata

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su 13. pobedu u Evroligi, pošto su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu Galatasaraja sa 77:58.

Crveno-beli su tokom čitavog meča kontrolisali igru i rezultat, uz fantastične partije Branka Lazića i Ognjena Kuzmića.

Lazić je meč završio sa 17 postignutih poena (sa pogođenih 5 od 5 trojki), dok je Kuzmić, koji je pre meča primio nagradu za najkorisnijeg igrača Evrolige u januaru, dodao 16 poena i osam skokova.

Na drugoj strani, Vladimir Micov je bio jedini sa dvocifrenim poenterskim učinkom, sa 11 postignutih poena.

Zvezda je tako napravila krupan korak ka plasmanu u četvrtinale Evrolige, sedam kola pre kraja ligaškog dela takmičenja.

Tokom utakmice, navijači Crvene zvezde odali su počast nedavno preminulom ambasadoru Rusije pri UN Vitaliju Čurkinu.

Crveno-beli i naredni meč u elitnom takmičenju igraju na svom terenu, a protivnik će biti nemački Bamberg.

Partizan u dramatičnom finišu eliminisan iz FIBA Lige šampiona

Zvezda osvojila "Žućkovu levicu"

Partizan bolji od Mege, duel "večitih“ u finalu Kupa/Zvezda prvi finalista Kupa Koraća

Partizan rutinski do polufinala Kupa: Crno-beli ubedljivi protiv Dunava/Mega treći polufinalsta Kupa

KRK: Zvezda ubedljivo do polufinala Kupa Radivoja Koraća/ FMP prvi polufinalista

KRK: "Večiti" večni favoriti/ KSS apeluje na navijače: Dozvolimo igračima da budu glavni akteri Kupa u Nišu

Evroliga: Zvezda, za top 8, protiv Turskih i Baskijskih timova

Crvena zvezda ubedljivo poražena u Moskvi

Saopštenje Crvene zvezde: Ratna zona, licemerje..…/ Potpredsednik KK Partizan: Pričamo samo na terenu

Partizan prekinuo Zvezdin niz!/Radonjić: Dekoncentracija, odbrana, energija…/Džikić: Možda smo ih uhvatili umorne

Efes prekinuo Zvezdinu seriju pobeda

Vujošević : Zvezdu ojačalo i rušenje Partizana

"Orlovi" Evrobasket 2017. otvaraju mečom protiv Letonije

Rađa: Evroliga se nije približila NBA, svaka čast Zvezdi na rezultatima

Zvezda godinu dana bez poraza u ABA ligi

Ne staje Radonjina mašina: Sedam u nizu, pobeđen i PAO!

EL: Zvezdina škola košarke u Vitoriji

Zvezda i u Tel Avivu savladala Makabi

Dženkins i Kuzmić nokautirali Fener!

Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

Ostavku sam podnela zbog emotivnog i fizičkog pražnjenja; Danilović: Razumem njenu odluku

Zvezda srušila prvaka Evrope u Areni

KSS: Miloš Teodosić i Sonja Petrović najbolji u 2016!

Čović: Možda je zbog sportske higijene dobro što nismo osvojili sve u prošloj sezoni

Košarkašice će braniti evropsku krunu u Češkoj

Srbija u najlakšoj grupi: "Orlovi" idu u Istanbul/Đorđević: Imamo zacrtan put i znamo šta nas čeka

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan