Ne staje Radonjina mašina: Sedam u nizu, pobeđen i PAO!

izvor : n1  foto: n1

26.01.2017.

radonjic

Umesto „Dobro veče, dobrodošli“ - serija 16:0 na početku. Zvezda je ponovo bila furiozna na startu meča, Panatinaikos uspeo da se vrati, viđena je neizvesna borba u drugom poluvremenu, da bi u finišu savladan još jedan evropski velikan (72:66).

Panatinaikos se već na startu uverio u nadmoć Zvezde. Potpuno je srpki tim nadskakao protivnika i nakon ukradene lopte Jovića poveo sa 9:0. Svi poeni bili su postignuti iz reketa, da bi nakon slobodnih bacanja Simonovića već bila dvocifrena razlika - 11:0.

Zvezda nastavlja u dominantnom ritmu, Mitrović zakucava za 13:0, a potom postiže i nove poene za neverovatnih 16:0.

Tek u sedmom minutu meča Džejms je postigao prve poene za gostujući tim, što je bilo ispraćeno aplauzom Zvezdinih navijača.

To je probudilo PAO, koji serijom 8:0 počinje da se budi iz "nok-dauna". Ono u čemu se igrači Zvezde nisu proslavili bio je šut za tri poena, koji je uporno forsiran u startnoj fazi meča.

Upravo je taj segment funkcionisao kod grčkog tima, sa dve uzastopne trojke Gebrijela iz ugla, već je bilo svega četiri razlike - 18:14.

Prva četvrtina završena je rezultatom 20:14 nakon zakucavanja Bjelice.

Najiskusniji igrač Zvezde početkom drugog perioda igre je konačno pogodio prvu trojku, a već iz narednog napada precizan za tri je i Volters. Situacija se potpuno okrenula u korist srpskog šampiona, sada i Lazić pogađa trojku za novu dvocifrenu prednost (31:21).

Međutim ni Panatinaikos više nije bio u podređenom položaju kao u prvih šest-sedam minuta, nakon poena Džejmsa bilo je samo koš razlike za Zvezdu 35:33.

Fantastičnom akcijom u poslednjim sekundama, Jović je stavio tačku na prvo poluvreme, koje je završeno rezultatom 39:33.

Mitrović igra jednu od najboljih partija ove sezone, novim njegovim poenima Crveno-beli su poveli 42:35 u drugom poluvremenu.

Ali Keni Gebrijel je nepogrešiv u redovima Panatinaikosa, njegovom trojkom PAO prvi put poravnava rezultat (42:42).

Utakmica je dobila na neizvesnosti, Dženkins na tri i po minuta do kraja četvrtine vraća prednost na stranu Zvezde 52:50.

Prva prednost gostiju na 1.10 do kraja treće četvrtine. Džejms pogađa za 56:55. Nakon odlične igre odbrane Gudurića u odbrani, Volters je pogodio u kontri, pa je pred poslednjih deset minuta rezultat 57:56.

Na šest minuta pre kraja meča konačno se čulo "Siiiiimonoviić!". Trojkom Marka Simonovića Zvezda je povela 64:61.

Na semaforu je dosta dugo stajao rezultat 64:63, domaćin je promašio nekoliko šuteva preko Jovića i Gudurića i priliku da se "odlepi".

Simonović je precizan sa linije za slobodna bacanje - 66:63. Singlton greši u narednom napadu!

Simon je dvocifren, a sada i Kuzmić koji skače i pogađa za 68:63.

Zvezda na kraju odnosi trijumf rezultatom 72:66, sedma pobeda u nizu, učinak 12-8 nakon 20 kola. Igrala je protiv 11 različitih ekipa ove sezone i svih 11 dobila!

n1info.com

EL: Zvezdina škola košarke u Vitoriji

Zvezda i u Tel Avivu savladala Makabi

Dženkins i Kuzmić nokautirali Fener!

Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

Ostavku sam podnela zbog emotivnog i fizičkog pražnjenja; Danilović: Razumem njenu odluku

Zvezda srušila prvaka Evrope u Areni

KSS: Miloš Teodosić i Sonja Petrović najbolji u 2016!

Čović: Možda je zbog sportske higijene dobro što nismo osvojili sve u prošloj sezoni

Košarkašice će braniti evropsku krunu u Češkoj

Srbija u najlakšoj grupi: "Orlovi" idu u Istanbul/Đorđević: Imamo zacrtan put i znamo šta nas čeka

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan