novi ambasadori skoplje_3 opozicija22 zvezda-zalgiris

Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

izvor : evn  foto: vn

06.01.2017.

zvezda-zalgirisRevanš sa kamatom! Neverovatna Crvena zvezda je u Kaunasu deklasirala Žalgiris - 77:61. Od prvog do poslednjeg minuta su crveno-beli kontrolisali tempo i tako nastavili briljantan evroligaški niz.

Dakle, posle Makabija, Reala i CSKA je pao i Žalgiris i to na gostovanju. Najefikasniji je bio Marko Simonović sa 16 poena, ali posebno treba istaći učinak Branka Lazića koji je bio neverovatan na obe strane terena - 15 poena, četiri ukradene lopte i tri skoka.

Maestralno je Zvezda odigrala prvu četvrtinu. Sjajna energija u odbrani, ukradene lopte, blokade, a sve to je nagrađeno poenima na drugoj strani terena. Kuzmić je pravio velike probleme u reketu, a Lazić sjajnom rolom u napadu pomogao crveno-belima da posle prve deonice imaju čak 14 poena prednosti (7:21).

Pokušao je domaći tim u drugoj četvrtini da bude agresivniji i da smanji zaostatak, što su donekle i uradili serijom od 7:0 (14:26). Radonjić je vratio na parket Jovića i Dženkinsa, a neverovatna defanziva, trojke Simonovića i laki poeni u tranziciji su doneli srpskom timu čak 25 poena prednosti na pauzi (22:47). Kako je Žalgiris igrao najbolje govori to da su zvižducima ispraćeni u svlačionicu.

Pokušao je domaći tim posle odmora da smanji prednost, ali je njihov nalet odbio Lazić trojkom i polaganjem posle ukradene lopte, pa je srpski tim u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 22 poena (39:61).

Imala je Zvezda odgovor na svaki nalet rivala, to su u poslednjoj deonici bile trojke Simonovića i Dženkinsa koje su i zvanično stavile tačku na meč. Do kraja je domaći tim samo uspeo da smanji zaostatak i spreči pravi debakl.

novosti.rs

Ostavku sam podnela zbog emotivnog i fizičkog pražnjenja; Danilović: Razumem njenu odluku

Zvezda srušila prvaka Evrope u Areni

KSS: Miloš Teodosić i Sonja Petrović najbolji u 2016!

Čović: Možda je zbog sportske higijene dobro što nismo osvojili sve u prošloj sezoni

Košarkašice će braniti evropsku krunu u Češkoj

Srbija u najlakšoj grupi: "Orlovi" idu u Istanbul/Đorđević: Imamo zacrtan put i znamo šta nas čeka

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan