EL: Zvezdina škola košarke u Vitoriji

izvor : agencije  foto:

24.01.2017.

jovic

Košarkaši Crvene zvezde trenutno su najbolji tim u Evroligi, upozorio je trener Baskonije Sito Alonso pre meča 19. kola u Vitoriji, a crveno-beli su se potrudili da mu dokažu da je potpuno u pravu - 87:69 .

Crveno-beli su na teškom terenu u Baskiji zabeležili šesti uzastopni trijumf, jedanaesti u sezoni, a u prve tri četvrtine su domaćinu održali pravu košarkašku lekciju.

Beograđani su odlično otvorili meč i poenima Ognjena Kuzmića već u 6. minutu stigli su do dvocifrene prednosti (17:6). "Leteli" su crveno-beli po parketu "Fernando Buesa" arene i kako je vreme prolazilo bili su sve sigurniji i bolji.

Neprobojna odbrana i snajperski precizan napad dovodili su do ludila domaću ekipu, posebno trenera Alonsa, a poenima Marka Simonovića u 15. minutu srpski prvak je, serijom 15:3, imao neverovatnih 23 poena prednosti - 43:20.

Igra mačke i miša viđena je i u većem delu trećeg perioda, kada je Zvezda u 25. minutu otišla na maksimalnih +28 (62:34).

Deprimirani domaći tim je poslednji period otvorio serijom 9:0 i prišao na 70:58, ali i u tim trenucima videla se snaga i samopouzdanje gostiju iz Beograda.

Simonović je preuzeo stvari u svoje ruke, postigao je 7 od 9 poena svog tima i u 36. minutu crveno-beli su ponovo bili na sigurnih 79:60

Baskonija je ove sezone, do večerašnjeg meča, ostvarila osam pobeda i poraz u Vitoriji, uz izuzetno efikasnu igru. Olimpijakosu su ubacili 90, Fenerbahčeu 86, Makabiju 101, Uniksu 102 poena...

A onda su naleteli na crveno-bele, bez Nemanje Dangubića, protiv kojih su za poluvreme postigli 27 poena, odnosno 49 za tri četvrtine.

Simonović je sa 23 poena (6/9 za dva, 3/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i 5 skokova pružio još jednu sjajnu partiju, Stefan Jović je zabeležio 18 koševa, 12 asistencija i 4 ukradene lopte, Kuzmić ih je pratio sa 11, Nejt Volters je postigao 9...

U domaćoj ekipi Šejn Larkin je upisao 16, Kim Tili 12, Adam Hanga 7, dok je Jaka Blažič stao na 4 poena.

Zvezda u četvrtak u 19 časova dočekuje Panatinaikos i novim trijumfom napravila bi još jedan veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Bogdan Bogdanović je blistao u pobedi Fenerbahčea u Kazanju, Makabi pretrpeo ponižavajući poraz u Istanbuludok je Žalgiris posle 17 poraza konačno savlada CSKA.

Zvezda i u Tel Avivu savladala Makabi

Dženkins i Kuzmić nokautirali Fener!

Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

Ostavku sam podnela zbog emotivnog i fizičkog pražnjenja; Danilović: Razumem njenu odluku

Zvezda srušila prvaka Evrope u Areni

KSS: Miloš Teodosić i Sonja Petrović najbolji u 2016!

Čović: Možda je zbog sportske higijene dobro što nismo osvojili sve u prošloj sezoni

Košarkašice će braniti evropsku krunu u Češkoj

Srbija u najlakšoj grupi: "Orlovi" idu u Istanbul/Đorđević: Imamo zacrtan put i znamo šta nas čeka

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan