Zvezda i u Tel Avivu savladala Makabi

izvor : agencije  foto:

19.01.2017.

zvezda- makabi

Zvezda je sjajnom serijom 9:0 u poslednja četiri minuta došla do trijumfa, a ponovo je čovek odluke bio Ognjen Kuzmić, koji je na kraju meč završio sa osam poena i devet skokova.

Zvezdu je do pobede predvodio Stefan Jović sa 14 poena i šest asistencija, dok je Dion Tompson postigao 10, a zanimljivo da su se u strelce upisali svi, sem Ognjena Dobrića, koji nije ulazio u igru. U ekipi Makabija istakao se Endrju Gaudolok sa 19 poena, 13 je postigao Kolton Ajverson, dok je Soni Vims postigao 12.

Zvezdi je ovo 10. pobeda u Evroligi i sada se nalazi na deobi šestog mesta, dok je Makabi 14. sa šest trijumfa i 12 poraza.

Crveno-beli solidno su počeli utakmicu u Tel Avivu i posle pet uzastopnih poena kapitena Luke Mitrovića vodili su sa 7:4.

Usledio je nešto lošiji period igre Zvezde, a Makabi je to iskoristio i serijom 7:0 došao do vođstva od 11:7.

Ekipa Dejana Radonjića do isteka 10 minuta uspela je da se vrati i na prvu pauzu ode sa pola koša zaostatka - 17:16, iako je imala nekoliko prilika da stigne do preokreta.

Domaćin je odlično ušao u drugu četvrtinu, Jogev Ohajon je pogodio trojku, potom je Endrju Gaudlok pogodio za dva uz dodatno slobodno bacanje, da bi Viktor Rad odveo svoju ekipu na plus devet - 25:16.

Dejan Radonjić bio je primoran da zatraži tajm-aut, ali pauza nije donela ništa dobro crveno-belima, koji su u tim trenucima imali dosta problema s organizacijom napada i šutem s distance. Zvezda je ipak sredinom druge četvrtine uspela da uhvati priključak, Jović je počeo da razigrava saigrače, a pogađali su Dangubić i Dion Tompson za 30:28. Gal Mekel je zatim pogodio trojku za 33:28, ali Jović je u sledećem napadu uzvratio istom merom, da bi potom asistirao Tompsonu za "zakucavanje" 33:33.

Makabi je na poluvremenu vodio sa 34:33, a tu prednost je odmah na početku treće četvrtine uvećao dvojkom Ruda.

Crveno-beli uspevali su da drže priključak u tim trenucima, iako je izraelski tim imao bio izuzetno šuterski raspoložen.

Zvezda je sredinom treće četvrtine serijom 9:0 stigla do vođstva od 46:41, ali nije dugo ostala u prednosti, pošto je Makabi odgovorio serijom 10:0 za plus pet. Došlo je do pada u igri Crvene zvezde krajem treće četvrtine, što je Makabi iskoristio i pred poslednjih 10 minuta igre vodio je sa 54:48.

Zvezda je poslednju četvrtinu počela trojkama Marka Gudurića i Simonovića, a potom je Branko Lazić pogodio za vođstvo od 57:56, ali je Makabi preko Vimsa i Gaudloka uspeo da se vrati na plus šest - 65:59. Izraelski tim je potom poenima Ajversona iz reketa na četiri minuta i četiri sekunde pre došao do vođstva od 67:62, ali to je bilo sve što je Makabi uspeo da uradi na ovom meču, pošto je usledila serija Zvezde od 9:0 kojom su crveno-beli došli do pete uzastopne pobede u Evroligi, a šeste na poslednjih pet mečeva u ovom takmičenju.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Baskoniji.

Dženkins i Kuzmić nokautirali Fener!

Zvezda u Kaunasu deklasirala Žalgiris!

Ostavku sam podnela zbog emotivnog i fizičkog pražnjenja; Danilović: Razumem njenu odluku

Zvezda srušila prvaka Evrope u Areni

KSS: Miloš Teodosić i Sonja Petrović najbolji u 2016!

Čović: Možda je zbog sportske higijene dobro što nismo osvojili sve u prošloj sezoni

Košarkašice će braniti evropsku krunu u Češkoj

Srbija u najlakšoj grupi: "Orlovi" idu u Istanbul/Đorđević: Imamo zacrtan put i znamo šta nas čeka

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan