Pobeda Zvezde u Milanu, plej-of sve bliži/Radonjić: Velika pobeda, hvala navijačima

16.03.2017.

jenkins

Pobeda Zvezde u Milanu, plej-of sve bliži

Ekipa Dejana Radonjića pred nekoliko hiljada svojih navijača u "Mediolanum forumu" slavila je pobedu u dramatičnom meču za 15. trijumf ove sezone u Evroligi.

Crveno-beli su imali 18 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali se Armani vratio u trećoj i poslednjoj deonici, da bi i izjednačio na 60:60.

Ipak, Ognjen Kuzmić je imao spreman odgovor, jer je vezao 11 poena.

Visokog centra pratio je Marko Simonović sa 13 koševa, Marko Gudurić je imao jedan manje.

Za Armani, Rakim Sanders je ubacio 14 poena, a Riki Hikman 12. Milan Mačvan je postigao osam poena, a Miroslav Raduljica četiri.

Zvezda zauzima šesto mesto na tabeli sa tri trijumfa više od Darušafake, koja je prva ispod crte za plej-of.

Košarkaši Crvene zvezde u narednom kolu Evrolige dočekuju Olimpijakos u Kombank areni 22. marta.
Radonjić: Velika pobeda, hvala navijačima

radonjic1

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je njegova ekipa upisala vrlo važnu pobedu u Evroligi, protiv Armanija u Milanu, posebno istakavši veliku podršku koju su crveno-beli imali s tribina. Crveno-beli su šesti na tabeli Evrolige sa skorom od 15 pobeda i 11 poraza.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su sinoć ekipu Armanija sa 78:71 u 26. kolu Evrolige.

"Velika i važna pobeda za nas. Očekivali smo težak meč protiv Armanija. Počeli smo veoma dobro, pogotovo u prvoj četvrtini, kada smo igrali čvrsto u odbrani i pametno u napadu. Imali smo prednost na poluvremenu, ali smo znali da će Armani pokušati da odgovori. Zaigrali su mnogo bolje u nastavku, pritiskali loptu i igrali veoma dobro u napadu", rekao je Radonjić.

"Ipak, u poslednjih nekoliko minuta smo odigrali veoma dobro i u odbrani i u napadu i ostvarili pobedu. Hvala našim navijačima koji su i u Milanu napravili odličnu atmosferu", dodao je trener Zvezde.

Crveno-beli su šesti na tabeli Evrolige, sa skorom od 15 pobeda i 11 poraza.

Ekipa Dejana Radonjića u narednom kolu dočekuje Olimpijakos.

Zvezda osvojila "Žućkovu levicu"

Partizan bolji od Mege, duel "večitih“ u finalu Kupa/Zvezda prvi finalista Kupa Koraća

Partizan rutinski do polufinala Kupa: Crno-beli ubedljivi protiv Dunava/Mega treći polufinalsta Kupa

KRK: Zvezda ubedljivo do polufinala Kupa Radivoja Koraća/ FMP prvi polufinalista

KRK: "Večiti" večni favoriti/ KSS apeluje na navijače: Dozvolimo igračima da budu glavni akteri Kupa u Nišu

Evroliga: Zvezda, za top 8, protiv Turskih i Baskijskih timova

Crvena zvezda ubedljivo poražena u Moskvi

Saopštenje Crvene zvezde: Ratna zona, licemerje..…/ Potpredsednik KK Partizan: Pričamo samo na terenu

Partizan prekinuo Zvezdin niz!/Radonjić: Dekoncentracija, odbrana, energija…/Džikić: Možda smo ih uhvatili umorne