Hier Lesen

website translator plugin

prime_button

Divac: Verujem da ćemo biti uspešniji nego u Londonu/Kolašinac: Finale je najmanje što očekujem u Riju/Veličković i Arunović bez polufinala

izvor: agencije  foto: tanjug                                                                                                     09.08.2016.

divac3

Divac: Verujem da ćemo biti uspešniji nego u Londonu

RIO DE ŽANEIRO - Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Vlade Divac rekao je danas da, uprkos tome što srpski sportisti još nije osvojili nijednu medalju na Igrama u Riju, veruje da će ova Olimpijada, na kraju, biti uspešnije nego prethodna u Londonu.

Srbija je u Londonu osvojila četiri medalje - zlato Milica Mandić, srebro Ivana Maksimović i bronze Andrija Zlatić i vaterpolisti.

"Još nema medalja i to može da bude negativna stvar, ali atmosfera je i dalje odlična. Ovo je dugo takmičenje i kao ekipa moramo da ostanemo pozitivni. Bilo je iznenađujućih rezultata prvih dana, ali verujem da će se u narednom periodu okrenuti u našu korist", rekao je Divac izveštaču Sportske centrale iz Rija.

Divac se zahvalio svim sportistima koji daju maksimum za Srbiju, uključujući i Novaka Đokovića, koji je u Rio došao sa velikom željom, ali nažalost, dobrim delom i zbog povrede, nije ispunio cilj.

"Sport je surov, nekad ti da sve ono što želiš, a nekad ti oduzme", naveo je predsednik OKS i ocenio da je za košarkaše najvažnije da se prođe u četvrtfinale, a da je posle sve moguće.

Kolašinac: Finale je najmanje što očekujem u Riju

RIO DE ŽANEIRO - Srpski reprezentativac u bacanju kugle Asmir Kolašinac rekao je danas da je plasman u finale najmanje što očekuje na Olimpijskim igrama u Riju.

Kolašinac se već nalazi u Rio de Žaneiru gde obavlja poslednje treninge pred početak nadmetanja na svojim trećim Igrama u karijeri.

"Mnogo će zavisiti i od uslova koje ćemo tamo imati, ako budu odgovarajuci za mene mislim da je finale najmanje što može da se očekuje. Ovo su mi treće Olimpijske igre, pa sam samim tim već puno postigao u karijeri. U Londonu sam bio u velikom finalu i ako ponovim takav rezultat u Riju staću u red najboljih bacaca ikada na ovim prostorima. To je moj cilj i zelja", rekao je Kolašinac za AŠ.

Kolašinac nastup na Olimpijskim igrama kreće 18. avgusta u kvalifikacijama u bacanju kugle.

Veličković i Arunović bez polufinala

BEOGRAD - Srpske reprezentativke u streljaštvu Bobana Veličković i Zorana Arunović nisu uspele da se plasiraju u polufinale Olimpijskih igara u Riju, u disciplini malokalibarski pištolj, nakon što su u drugom delu (brzo pucanje), pokvarile odličan rezultat iz prvog dela (precizno pucanje).

Nakon prvog dela Veličković je bila druga sa 295 krugova, a Arunović četvrta sa 293 kruga, ali su u drugom delu podbacile i na kraju završile ispod očekivanja.

Arunović je zauzela 19. mesto sa 576 krugova, a Veličković 21. sa takođe 576 krugova.

Polufinale je na programu večeras od 20.30, a raspucavanje za medalje od 20.45 sati.

Vasić i Beđik ostali bez A finala na OI

bedjik

RIO DE ŽANEIRO - Srpski veslači Miloš Vasić i Nenad Beđik nisu uspeli da se plasiraju u A finale Olimpijskih igara u Riju u disciplini dvojac bez kormilara.

Oni su polufinalnu trku na 1.500 metara završili na petom mestu u vremenu od šest minuta i 31 sekunde, pa će igrati u B finalu.

Mesto u A finalu zauzele su prve tri posade iz Novog Zelanda, Velike Britanije i Južne Arike, ispred dvojca Mađarske, Srbije i Češke.

Marjanović i Sljukić, takođe, bez A finala

RIO DE ŽANEIRO - Srpski dubl skul Marko Marjanović i Andrija Šljukić neće igrati u A finalu Olimpijskih igara u Riju, pošto je završio na petom mestu u polufinalu.

Marjanović i Šljukić su trku od 1.500 metara izveslali u vremenu od 6:27.66, pa će se boriti u B finalu koje ne donosi odličja.

Mesto u finalu obezbedile su posade Litvanije, Italije i Francuske, dok su bez šansi za medalju, pored Srbije, ostali Nemačka i Azerbejdžan.

Stjepanović 32. u kvalifikacijama na 100 metara slobodno

RIO DE ŽANEIRO - Srpski plivač Velimir Stjepanović nije uspeo da se plasira u polufinale Olimpijskih igara, u disciplini 100 metara slobodno, pošto je danas zauzeo 32. mesto u kvalifikacijama.

Stjepanović je u svojoj kvalifikacionoj grupi bio poslednji, osmi, sa vremenom 49,24 i baš kao i na 200 i 400 metara "pao" u drugom delu trke, pošto je bio vodeći na polovini staze.

Odbojkašice Srbije bolje od Portorika/Srpski vaterpolisti odigrali nerešeno sa Grčkom/Crevar bez polufinala, osvojila 27. mesto na 200 mešovito

RIO: Stjepanović bez finala, završio na 13. mestu/Veličković sedma u finalu vazdušnim pištoljem/Udovičić: Kosovo na OI pokazuje da politika postoji u sportu

RIO: Odbojkašice na startu bolje od Italijanki/Remi vaterpolista Srbije i Mađarske na startu OI

„Orlovi“ ne idu na Svetsko prvenstvo

Stanković pred početak SL: Da bismo se vratili u sam vrh, moramo da damo maksimum i više od tog

SZO: Nema razloga za odlaganje OI u Riju zbog zika virusa

Rukometašice Srbije u drugom šeširu žreba za EP

Srebro za srpski četverosed u Račicama/Torubarov osvojio srebro na Svetskom kupu u Račicama