sns1 -it-sektor_3 Zoran-Zaev3 novak00 odbojkasice-22 dragojevic

Mitrović utišao Podgoricu

izvor: novosti online  foto:  vn

cg-srb

Možda su Srbija i Crna Gora nečim zaslužili da budu u istoj, “C” grupi Lige nacija, ali od večeras je jasno da su “orlovi” za klasu ispred “sokolova”. Naša fudbalska reprezentacija je u istorijskom, prvom duelu za bodove sa nekadašnjom bratskom republikom zabeležila istu takvu pobedu – 2:0 (1:0). Prvi strelac Srbije i ubedljivo najbolji igrač na terenu Aleksandar Mitrović je sa dva poteza utišao publiku na Gradskom stadionu prvo u 19. mintu, a u 82. i potpuno “ugasio ton”.

U najavi ovog meča Mitrović je predvideo da Crnogorci neće imati nikakvih rešenja za njega. Pogodio je sve! Kao što je dva puta pogodio mreže Danijela Petkovića. Prvo je sigurno izveo jedanaesterac pošto su u šesnaestercu domaćina dva klupska druga Filip Stojković i Milan Rodić imali duel za koji se sudiji Rokiju učiniloda je penal. Uduelu dvojice zvezdaša nesrećniji je bio Stojković pred čijim saigračima se tada otvorio jasan jaz. Na suprotnoj strani je od tog trenutka pa do kraja utakmice stajala Srbija. Rekosmo, za klasu iznad Crne Gore koju je do 78. minuta sa svog mesta vodio nervozni Ljubiša Tumbaković koji je zbog prigovora ostatak utakmice proveo u tunelu.

Mogla je Srbija mnogo pre 82. minuta da reši pitanje pobednika. Samo da se Tadić oba puta bolje snašao i sabrao poteze i misli. Kapiten Srbije na sinoćnoj utakmici prvo je u 31. minutu promašio sjajnu šansu, a u 55. minutu skoro i nemoguće. Umesto da kazni ove promašaje Crna Gora je upala u stihiju skoro bezopasnih napada.

“Orlovi” su imali više strpljenja u finišu utakmice. Baš onaj koji je možda i najviše zaslužio da reši sve dileme je pogodio u 82. minutu. Aleksandar Mitrović je iskoristio požrtvovanje rezerviste Sergeja Milinković – Savića , dobar centaršut Andrije Živkovića i sa petmetara neometan smestio loptu drugi put u mrežu.

Zamimljiv je bio i duel dvojice selektora. Nekako je ovo bio klasičan primer kako učenik može da nadmudri i nadigra učitelja. Mladen Krstajić je potpuno neočekivamo izostavio iz startne postave, od smene Slavoljuba Muslina, nezamenljivog Sergeja Milinković Savića. Kasnije mu je isti igračdesetominutnomminijaturom na terenu vratio za tako kratko poverenje. Da nije bilo Mitrovićevih golova možda bi ovo bilo veče levoog beka Milana Rodića. Dostojno je zamenio odsutnog kapitena Aleksandra Kolarova.

Srbija je sada prva na tabeli i već sutra u ranim prepodnevnim satima kreće u Rumuniju, na nedeljni duel protiv domaćina u Bukureštu. "Orlovi" imaju dva boda više od selekcije Koznima Kontre, pa će ova utakmica dati možda i odgovor ko je zaista favorit grupe “C”.

CRNA GORA – SRBIJA 0:2 (0:1)

STRELAC: Aleksandar Mitrović u 19. minutu (iz jedanaesterca)i 82. minutu. Gradski stadion u Podgorici. Gledalaca: 10.000. Sudija: Đanluka Roki (Italija).

CRNA GORA: Petkovi 6- Stojković 5,5 (od 46.minuta Janković 6), Simić 5,5, Tomašević 5,5, Vešović 6 – Vukčević 5,5, Šćekić 5,5(od 72. Ivanić-) – Marušić 5,5, Jovetić 6,5, Jovović 5,5 – Bećiraj 6 (od 80.Mugoša ).

SRBIJA: Dmitrović 7 – Rukavina 7, Milenković 8, Rodić 8 – Maksimović 7, Lukić 7(od 72.Jovičić ) – Gaćinović 7(od 79. Milinković – Savić 7), Tadić 7, Živković 7– Mitrović 8,5.

Igrač Utakmice: Aleksandar Mitrović (Srbija).

MURINjO SA DEJOM I PEĐOM

Meč u Podgorici je, prema ranijoj najavi, pratio i menadžer Mančester junjteda Žoze Murinjo. On je u društvu predsednika FSCG Dejana Savićevića i legende Prdraga Mijatovića pratio duel Crne Gore i Srbije, ali je izgleda napravio malu “grešku u koracima” jer je na svoje mesto u VIP loži seo 40 minuta pre utakmice, pa su ga zvani i nezvani umorili od želje za autogramom i selfi fotografijom.

OVACIJE SRPSKOJ HIMNI

Veliko je pitanje šta je neko priželjkivao ii očekivao na stadionu u Podgorici, ali prizor pre i posle intoniranja srspske himne “Bože, pravde” domaći navijači su prijatno iznenadili jer su ovacijama ispratili taktove gostujuće himne. S druge strane, pojedini mediji su se trudili da jedno koškanje na delu južne tribine predstave kao “brutalnu tuču sa uznemirujućim sadržajem” što je notorna neistina.

Vu 6. minutu utakmice posle jednog od napada Srbije ispostavilo se da igralo sa tri nedovoljno napumpane lopte koje je UEFA obezbedila za meč u Podgorici.

TUMBAKOVIĆ ISKLjUČEN

Italijanski arbitar Đanluka Roki je isključio selektora Crne Gore Ljubišu Tumbakovića. Domaći navijači su tokom utakmice nekoliko puta negodovali zbog odluka sudije, a pritisku je očigledno podlegao i Tumbaković koji je pre vreman morao u svlačionicu.

novosti.rs

Rumunija kaznila greške Srbije

Srbija teško do bodova u Litvaniji

Kazna UEFA:  Zvezda bez navijača u Parizu i Liverpulu

Da budemo najbolji u Ligi nacija

UEFA pokrenula novi disciplinski postupak protiv Zvezde

Krstajić: Stojim iza reči Obradovića, Srbija ne može bez trojice!

Mirković : Ovo je naša realnost/Stojković: Igrali smo protiv velikog protivnika/Šćekić: Naivno primljena dva gola

Žreb za LŠ: PSŽ i Liverpul dolaze na "Marakanu"/Predsednik PSŽ: Uzbudljiv izazov za ceo naš tim/Anćeloti: Teška grupa/ Klop: Ako previše razmišljate, ispali ste

Partizan bez šanse u Istanbulu: Lekcija za evropski kraj

UEFA šalje bogatu finansijsku injekciju Zvezdi/Zvezda sa navijačima u Ligi šampiona!/Zvezda pregovara sa dvojicom napadača – Boaći je realnija opcija

Crvena Zvezda u Ligi šampiona/Evropski mediji: Šampion Evrope se vratio, Zvezda je čudo