bih nebo vuk otpad radnici888 Dusan-1 zvezda-olimp

Dva gola Sadika za pobedu Partizana protiv Astane

izvor: agencije  foto:                                                                                           03.10.2019.

par-astana

Fudbaleri Partizana pobedili su u Nur Sultanu ekipu Astane sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe L Lige Evropa.

Oba pogotka za crno-bele postigao je Umar Sadik, u 29. i 73. minutu, dok je strelac jedinog za Astanu bio Runar Sigurjonsen u 85. minutu.

Partizan je trenutno prvi na tabeli sa četiri boda, dok je Astana poslednja bez bodova.

Beogradski klub je bio bolji u prvom poluvremenu, kontrolisao je igru i bio je opasniji, a poveo je u 29. minutu golom Sadika. Natho je izveo korner, golman Astane je „boksovao”h, lopta je potom stigla do Strahinje Pavlovića čiji je šut izblokiran, ali mu se vratila i ponovo od njega odbila do Sadika koji je pogodio za 1:0.

Na početku drugog poluvremena Sejduba Suma je propustio veliku priliku kada je izašao sam ispred golmana Astane, a desetak minuta kasnije novi zicer nije realizovao Tošić.

Sadik je u 61. minutu pogodio mrežu Astane, gol je poništen zbog ofsajda, ali se napadač Partizana vrlo brzo se iskupio. On je u 73. minutu iskoristio lepu asistenciju Natha i sa 14-15 metara duplirao vođstvo crno-belih.

Samo nekoliko minuta kasnije, ponovo je Sadik bio u centru pažnje, ponovo je postigao gol, ali je i taj pogodak nije priznat zbog ofsajda, prenosi Beta.

Partizan je nastavio da dominira, nije iskoristio još nekoliko dobrih šansi da stavi tačku na ovaj meč, da bi Astana unela neizvesnost u finiš meča pošto je Sigurjonsen ;u 85. minutu savladao Stojkovića udarcem sa oko 20 metara.

Fudbaleri Partizana u narednom kolu Lige Evropa dočekuju Mančester junajted.

Zvezda posle preokreta pobedila Olimpijakos u Beogradu

Milojević: Kriv sam, navijači izvinite/Golčine Partizana, neredi, Zvezda konačno pala...

Srbija poražena od Portugalije

Crvena zvezda u 4. šeširu: Velikani stižu na "Marakanu"/Zvezdi od UEFA najmanje 20 miliona evra zbog plasmana u LŠ

Zvezda iskrvarila za elitu

Suma i Tošić za pobedu Partizana nad Moldeom

Zvezda igrala 2:2 sa Jang Bojsom u Bernu/Milojević: U Beogradu igramo kao da je finale