glavniBanner
Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

 

Homepage Übersetzung  

srpska lista 22
ana
sd
fiat55
ambasada bih sud JANOS festivali kosarkasi

Second Second Second Second Second Second Second Second Second Second Second

Konferencija „ IT bezbednost ‒ od standarda do rešenja”

izvor: agencije               foto:                                                                      20.07.2017

bezbednost na internetu Izgradnja bezbednosne platforme danas je od fundamentalnog značaja za postizanje kompletne zaštite digitalnih informacija, ali i za rast i pravilan razvoj preduzeća. Nedavni događaj sa malverom „Vona krajˮ (Wanna Cry) koji je pokušao da inficira više od dvadeset dva miliona računara najbolje pokazuje da živimo u jednom veoma rizičnom i ranjivom digitalnom vremenu koje zahteva od svih nas da ozbiljno poradimo na bezbednosnom štitu i razmislimo o rešenjima koja bi nam omogućila kompletnu zaštitu elektronske imovine. Predavači su na taj moćni malver skrenuli pažnju zbog toga što bi slični zloćudni kodovi uskoro mogli da postanu sve češća pretnja na mnogim radnim mestima.

Mi smo još pre nekoliko godina uvideli potrebu za organizovanjem jedne ovakve konferencije jer je pitanje bezbednosti u poslovnim okruženjima postalo više nego goruće, pogotovo sa pojavom zloćudnih kodova koji po inicijalizaciji/izvršenju mogu da ugroze kompletnu aj-ti infrastrukturu preduzeća i dovedu do ozbiljnih finansijskih izdataka. Sada je pravi trenutak da mala, srednja i velika preduzeća ozbiljno krenu da rade na izgradnji prave bezbednosne platforme i liše sebe mogućih muka sa najrazličitijim malicioznim pretnjamaˮ, poručio je Roberto Poleto, jedan od organizatora konferencije.

Malver „Vona krajˮ

Zloćudni softver „Vona kraj" vrši enkripciju korisničkih podataka, čime ih čini nedostupnim. U sledećem koraku napadači pokušavaju da iznude novac od korisnika u zamenu za povraćaj podataka. Ono što je specifično za malver, jeste da kada zarazi jedan uređaj, skenira mrežu i koristi crv kako bi se raširio na druge uređaje. Ukoliko dođe do „infekcije" računara, bitno je isti skinuti sa lokalne mreže ili interneta, i preduzeti neophodne mere za uklanjanje malvera, kako bi se sprečilo dalje širenje virusa. Ukoliko vršite redovan bekap, iskoristite ga za povraćaj podataka.

 

 

Budućnost je u digitalnom marketingu

Aplikacija "FilterApp" već ima 2.000 aktivnih korisnika

Šta sve razvijaju srpski programeri

Teslin rođendan – Dan nauke u Srbiji

Balkan i EU, možemo li izaći iz rominga?

 

second_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_buttonsecond_button