trgovine Ambasada-u-Bonu bl99 gradnja balkan az-partizan zreb2

Trojka Brauna uz zvuk sirene za pobedu Zvezde

izvor: agencije  foto:                                                                                          28.11.2019.

sakota

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Valensije sa 76:73 (17:19, 20:22, 23:10, 16:22), u utakmici 11. kola Evrolige.

Crveno-beli su upisali četvrtu pobedu u Evroligi, a isti skor ima i Valensija.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lorenco Braun sa 19 poena, Branko Lazić je dodao 14, a Čarls Dženkins i Majkl Odžo po devet. U redovima Valensije istakao se Bojan Dubljević sa 22 poena, dok je Vanja Marinković utakmicu završio sa 11 poena.

Utakmica u dvorani „Aleksandar Nikolić” počela je dobro po domaći tim, pošto su u uvodnim minutima došli do vođstva od 11:4.

Energiju sa tribina i dobar ritam crveno-belih predvođeni Brankom Lazićem pokvarila je pauza koja je trajala skoro sat vremena zbog tehničkih problema sa semaforima u hali, prenosi Beta.

Posle pauze, Valensija je imala bolji ritam i kontrolu, pa je posle prve četvrtine vodila sa 19:17.

U drugoj četvrtini igralo se u serijama, a Valensija je u dva navrata vodila sa šest poena prednosti. Ekipa Dragana Šakote koji je debitovao u Evroligi na klupi Zvezde, uspela je da do poluvremena smanji zaostatak i na pauzu ode sa minusom od četiri poena - 37:41.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Zvezdi, a najzapaženiji bio je Čarls Dženkins koji je pokrenuo crveno-bele i odveo ih do dvocifrene prednosti.

Situacija se drastično promenila na početku poslednje deonice, u kojoj je Valensija za minut i po napravila seriju od 8:0 i prišla na samo koš zaostatka.

Seriju gostiju trojkom je prekinuo Bili Beron, ali je na drugoj strani s dva vezana šuta van 6,75 metara uzvratio Bojan Dubljević.

U poslednji minut meča ušlo se pri nerešenom rezultatu. Valensija je propustila napad za vođstvo, pa je Zvezdi ostalo oko 20 sekundi.

Odgovornost je preuzeo Lorenco Braun koji je sve do poslednje sekunde čekao za realizaciju napada, da bi potom šutirao za tri i uz zvuk sirene pogodio za trijumf crveno-belih od 76:73.

Košarkaši i košarkašice dobili rivale u borbi za OI/Kokoškov: Ne plašimo se nikog

Kraj lošeg niza, Zvezdi treća pobeda u EL

Trinkijeri: Prošli smo u Top 16, to je glavno

Kokoškov: Svakom treneru je san da vodi nacionalni tim svoje države

Raspoložena Alba rutinski savladala Zvezdu/Gavrilović: Znali smo kako treba, ali nismo tako igrali

Partizan bolji od Zvezde u derbiju ABA lige/Trinkijeri: Energija presudila/ Gordić: Kao u rudniku

Kokoškov novi selektor Srbije ?

"Nismo ispoštovali dogovor, imamo dan da se pripremimo za Partizan"

Srbija domaćin kvalifikacionih turnira za Tokio/Danilović: Već ovo je svojevrsna pobeda