ssta bebe bl99 ulus igor66 partizan00

Kraj lošeg niza, Zvezdi treća pobeda u EL

izvor: agencije  foto:                                                                                          21.11.2019.

braun-beron

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u meču 10. kola Evrolige na gostovanju Žalgirisu rezultatom 61:59.

Bio je to važan trijumf za ekipu Andrije Gavrilovića i prvi na gostovanju u elitnom takmičenju.

Sve vreme se vodila velika borba u Žalgirio Areni, a beogradski tim je time prekinuo seriju poraza - tri uzastopna u Evroligi.

Nakon što je Žalgiris bolje otvorio utakmicu, crveno-beli su uspeli da pronađu svoju igru u drugoj deonici i ne dozvole protivniku da stigne do značajne prednosti.

Igralo se na mali broj poena, a u drugom poluvremenu je Zvezda u ključnim trenucima ostala koncentrisanija.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, u kome je sa linije penala bolja bila beogradska ekipa.

Najbolji u pobedi Zvezde bio je Bili Beron sa 14 poena, pratio ga je Lorenzo Braun sa 12, a o ofanzivnom buđenju Zvezde posle nekoliko lošijih partija govori i podatak da su se svi koji su se našli na terenu upisali u strelce.

U redovima ekipe Šarunasa Jasikevičijusa istakli su se Marijus Grigonis i Edgaras Ulanovas sa po 11 poena. Pratio ih je Džok Lendejl sa 10 poena.

Crvena zvezda i Žalgiris sada imaju isti skor - tri pobede i sedam poraza.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Valensiju, dok će Žalgiris u goste Albi.

Žalgiris je u utakmicu ušao trojkom Vokapa, Zvezda je potom preko Berona vezala četiri poena za vođstvo 4:3, ali je usledila serija domaćina 7:0.

Bili Beron je predvodio napad crveno-belih, a sa druge strane se istakao Marijus Grigonis, a minut pre kraja prve četvrtine Zvezda je uspela da stigne na -3 (19:16).

Iskoristio je Žalgiris još jedan svoj napad do kraja prve deonice i posle 10 minuta imao 21:6.

Bolje je tim Andrije Gavrilovića zaigrao u drugoj četvrtini i polovinom te deonice uspeo da stigne do izjednačenja - 25:25.

Pred poslednja dva minuta prvog poluvremena Zvezda je stigla do vođstva 31:27. Žalgiris je do tog trenutka postigao samo osam poena u drugoj četvrtini.

Atraktivno dodavanje Lorenza Brauna u narednom napadu iskoristio je Dejan Davidovac i povisio na 33:29.

Poenima krajem prvog poluvremena Žalgiris je smanjio na 33:31 i tako se otišlo na pauzu.

Bili Beron je predvodio napad Zvezde i početkom drugog poluvremena, pratio ga je Lorenzo Braun, dok je odbrana crveno-belih bila vođena Brankom Lazićem.

Poenima Berona iz igre Zvezda je imala 35:31, dok je Simanić povisio na 37:31.

Marijus Grigonis, Lukas Lekavičijus i Džok Lendejl pomogli su Žalgirisu da ponovo pvede - 40:39.

Smenjivalo se vođstvo u Kaunasu, pa je Zvezda tri minuta do kraja treće četvrtine imala pola koša prednosti - 43:42.

Bolje je tim Andrije Gavrilovića igrao u odlučujućoj četvrtini. Pet i po minuta pre kraja Zvezda je imala do četiri poena prednosti - 53:49.

Pretili su Litvanci u nastavku i nisu dozvoljavali šampionima ABA lige da naprave značajniju prednost i prelome meč.

Crveno-beli su imali problema sa defanzivnim skokom, a grešku odbrane iskoristio je Lekavičijus i "flouterom" izjednačio na 53:53.

Arturas Milaknis je uneo nemir u gostujuće redove trojkom za 56:53.

Nakon dosuđenog faula Faje je bio samo jednom precizan sa linije penala za 56:54.

Odžo je košem iz igre ponovo izjednačio - 56:56.

Ulanovas se pobrinuo za novo vođstvo Žalgirisa 58:56, nešto manje od minut i po do kraja utakmice.

Zvezda u narednom napadu nije stigla do pozicije za dobar šut, a posle greške i 11. prodate lopte košarkaša Zvezde, Žalgiris je imao priliku da uveća predonost.

Ipak, nakon promašaja Žalgirisa, Lendejl je napravio faul i poslao Fajea na liniju za slobodna bacanja.

Siguran je bio Faje sa linije penala za 58:58.

Lorenzo Braun je 15 sekundi do kraja doneo prednost Zvezdi 60:58, posle greške Žalgirisa u odbrani i uhvaćene lopte američkog plejmejkera.

Marijus Grigonis je imao priliku da izjednači sa linije penala, nakon što je Dobrić napravio faul, ali je samo jednom pogodio za 60:59.

Trener Gavrilović zatražio je tajm-aut šest sekundi pre kraja utakmice.

Grigonis je imao zadatak da napravi faul, pa je Beron otišao na liniju penala.

Prvi put nije bio precizan Beron, ali je iz drugog pokušaja doneo 61:59.

Trinkijeri: Prošli smo u Top 16, to je glavno

Kokoškov: Svakom treneru je san da vodi nacionalni tim svoje države

Raspoložena Alba rutinski savladala Zvezdu/Gavrilović: Znali smo kako treba, ali nismo tako igrali

Partizan bolji od Zvezde u derbiju ABA lige/Trinkijeri: Energija presudila/ Gordić: Kao u rudniku

Kokoškov novi selektor Srbije ?

"Nismo ispoštovali dogovor, imamo dan da se pripremimo za Partizan"

Srbija domaćin kvalifikacionih turnira za Tokio/Danilović: Već ovo je svojevrsna pobeda