prime_button

Orlovi“ ne idu na Svetsko prvenstvo

izvor: agencija  foto:                                                                                                        15.06.2016.

srbija - madjarska

Muška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo koje će se narednog januara održati u Francuskoj. Orlovi su u drugom meču baraža poraženi od selekcije Mađarske 25:30 (12:17) pred 5.000 gledalaca u Vespremu. Mađari su tako samo uvećali prednost koju su stekli posle prvog meča odigranog u Kraljevu prošlog petka (26:25)

Junaka su imali u sjajnom golmanu Rolandu Mikleru (19 odbrana) i srednjem beku Mateu Lekaiju (8), dok je u redovima Srbije, kao i u prvom meču najefikasniji bio Petar Nenadić sa osam pogodaka, a pratio ga je Nemanja Zelenović sa šest.

Ishitrene šutevi srpskih bekova kažnjavao je ubitačni mađarski kontranapad preko rastrčanog desnog krila Haršanjija, koji je do desetog minuta sa tri pogotka doveo svoj tim do 6:3. Solo akcije Petra Nenadića bile su jedino što je srpski napad mogao da ponudi u nadigravanju odbrane iza koje je stajao skoncentrisani Roland Mikler, koji je iz minuta u minut uvećavao svoj konto uspešnih intervencija.

Za minut odmora, selektor Dejan Perić, odlučio se u 14. minutu kod rezultata 9:5. To nije puno promenilo u odnosu snaga na terenu. Mađarski bekovi, Lekai i Ančin, lako su nadigravali srpsku odbranu, praktično bez kontakta, i doveli svoj tim do maksimalnih +7 - 14:7 u 23. minutu.

Novi kvalitet u napadu srpskom timu doneo je ulazak Luke Mitrovića, koji je sa dva gola u završnici prvog poluvremena smanjio prednost domaćina na +4, da bi Džamali zaključio prvih 30 minuta golom u poslednjem napadu za 17:12.

Odličan start Srbije u drugom delu, golovi Nikolića, Šešuma i Nenadića, primorao je mađarskog selektora Ćavija Sabatea da zatraži tajm-aut već u 36. minutu kod rezultata 17:15. Jedan od glavnih protagonista povratka orlova u meč bio je debitant u zvaničnim utakmicama Tibor Ivanišević koji je sa par odbrana dao krila svojim saigračima, koji su u 40. minutu golom Petra Nenadića sa linije sedam metara došli nadomak izjednačenja - 18:17.

Par tehničkih grešaka, kao i sjajni Roland Mikler na mađarskom golu, ponovo su pogurali Mađare ka pobedi u narednim minutama, Vođa mađarskog tima u tim trenucima bio je srednji bek Mate Lekai, koji je lako nadigravao slabo pokretljivu zonu srpske tima. Lampica za alarm se upalila pri ponovnoj razlici od pet golova u 48. minutu, kada je Dejan Perić pozvao na dogovor (24:19).

To nije donelo neophodnu promenu na terenu. Ulogu glavnog egzekutora u mađarskom timu preuzeo je desni bek Žolt Balog, koji je sa tri vezana gola pet minuta pre kraja praktično rešio pitanje pobednika i putnika na Svetsko prvenstvo u Francusku.

MAĐARSKA: Balog 3, Ilješ 2,Suh, Časar, Ivančik Đ 1, Ivančik T 5(5), Haršanji 5(1), Fazekaš, Mikler 19 odbrana, Nađ K 1, Nađ L 1, Džamali 1, Zubai 1, Banhidi, Ančin 2, Lekai 8

SRBIJA: Šešum 1, Marjanović, Đukić 3, Ivanišević 10 odbrana, sedmerac, Nenadić 8(1), Ilić, Rnić, Beljanski, Mitrović 3, Zelenović 6, Stanković, Marsenić 3, Stanković S, Mladenović, Nikolić 1, Marjanac

Stanković pred početak SL: Da bismo se vratili u sam vrh, moramo da damo maksimum i više od tog

SZO: Nema razloga za odlaganje OI u Riju zbog zika virusa

Rukometašice Srbije u drugom šeširu žreba za EP

Srebro za srpski četverosed u Račicama/Torubarov osvojio srebro na Svetskom kupu u Račicama

Vaterpolistima Partizana dupla kruna

Odbojkašice dobile teške protivnike u Riju

Stjepanović drugi na EP: Hteo sam brže i bolje!

Srbija pobedom u Španiji izborila plasman na finalni turnir Svetske lige

Srpsko zlato mnogo vrednije od nemačkog

"Kraljica" čak 70 dana u "Areni": Generalna proba biće Srbija open

Srbija u trećem šeširu žreba u kvalifikacijama za EP/Okupili se rukometaši, Šešum novi kapiten

Trijumf rukometašica Srbije u Češkoj

Svečano otvorena atletska dvorana u Beogradu: Ivanin let pred Novakom

Srpski strelci se vratili sa EP: Ovo je naše najuspešnije takmičenje

Dragica Đurić, zasad, ne računa na kvartet najboljih: Da odemo na EP i povratimo uzdrmani “kult” reprezentacije

OKS: Sastanak sa predstavnicima Saveza o Zika virusu

Zakon o sportu stupio na snagu

Crvena zvezda izbačena iz regionalne vaterpolo lige

Kovačević: Za istoriju; Mali: Navijači, napunite Arenu

Nikolić: Veliko interesovanje sportista za Beogradski maraton

Mali: Imamo mlade i sposobne ljude, bićemo pravi domaćini

Više hiljada ljudi dočekalo srpske vaterpoliste ispred Skupštine grada: Zajedno da ostvarimo olimpijski san

Vaterpolisti Srbije odbranili titulu prvaka Evrope/Crnogorci besni na sudije: Ako je trebalo ovako Srbija da osvoji zlato...