prime_button

Odbojkaši Srbije ubedljivi protiv Bugara

izvor: novosti online  foto:  vn                                                                                                      18.06.2016.

srbija- bugarska

Kalininjgrad i te kako prija našim odbojkašima. "Orlovi" su posle Rusije (3:0) u drugom kolu grupe C prvog vikenda Svetske lige savladali i neugodne Bugare sa 3:0 (28:26, 27:25, 25:18). Srbi se u nedelju (16.40) u trećem kolu sastaju sa Poljskom.

Duel sa komšijama bio je sličan meču sa olimpijskim šampionom. U prva dva seta vodila se žestoka, izjednačena borba, a u ključnim trenucima naši su bili strpljiviji i odlučniji. I kao Rusi, Bugari su se u trećem setu predali i samo su na trenutku pretili.

Rival je u prvom setu krenuo agresivnije i u početku diktirao ritam. Od trenutka kada su naši poveli sa 12:11 na terenu se vodila izjednačena borba. Bugari su prvi došli do set lopte, ali su se naši odbranili i poveli sa 1:0.

Bugari su u drugom činu krenuli još žešće, pokušavali su da slome otpor naših, ali im vođstvo od dva, tri poena razlike nije donelo mirnu završnicu. A u finišu Srbi su digli zid, preokrenuli rezultat i realizovali treću set loptu.

Vođstvo od 2:0 donelo je našim samopouzdanje, razigrali su se u napadu, na mrežu su bili neprelazni, a na prijemu sigurni. Bugarima su na trenutak uhvatili priključak (14:15), ali su naši serijom 6:1 razrešili sve dileme.

ATANASIJEVIĆ: VEOMA KONCETRISANI

- Utakmica je bila veoma dobra. Bili smo koncentrisani do poslednje lopte i to je ključ naše igre. U dobroj smo formi i verujemo da ćemo još da napredujemo - istakao je korektor Aleksandar Atanasijević.

DVORANA u Kalinjingradu. Gledalaca: 2.000. Sudije: Budaja (Tunis) i Kazamikvele (Argentina).

BUGARSKA: Lapkov, Ananijev, Božilov (libero), Gocev 5, Penčev, Gradinarov, Skrimov 10, Agoncev, Seganov 2, Josifov 8, Ivanov (libero), Penčev 5, Sokolov 20, Grozdanov. Poeni - napad: 40, blok: 9, servis: 1, greške rivala: 17.

SRBIJA: Okolić, Kovačević 16, Katić, Brđović, Stanković, Ivović 14, Jovović 2, Nikić, Atanasijević 2, Luburić 9, Majstorović (libero), Podraščanin 6, Rosić (libero), Lisinac 14. Poeni - napad: 49, blok: 9, servis: 5, greške rivala: 13.

novosti.rs

Srbija bolja od Rusije u Kalinjingradu

„Orlovi“ ne idu na Svetsko prvenstvo

Stanković pred početak SL: Da bismo se vratili u sam vrh, moramo da damo maksimum i više od tog

SZO: Nema razloga za odlaganje OI u Riju zbog zika virusa

Rukometašice Srbije u drugom šeširu žreba za EP

Srebro za srpski četverosed u Račicama/Torubarov osvojio srebro na Svetskom kupu u Račicama

Vaterpolistima Partizana dupla kruna

Odbojkašice dobile teške protivnike u Riju

Stjepanović drugi na EP: Hteo sam brže i bolje!

Srbija pobedom u Španiji izborila plasman na finalni turnir Svetske lige

Srpsko zlato mnogo vrednije od nemačkog

"Kraljica" čak 70 dana u "Areni": Generalna proba biće Srbija open

Srbija u trećem šeširu žreba u kvalifikacijama za EP/Okupili se rukometaši, Šešum novi kapiten

Trijumf rukometašica Srbije u Češkoj

Svečano otvorena atletska dvorana u Beogradu: Ivanin let pred Novakom

Srpski strelci se vratili sa EP: Ovo je naše najuspešnije takmičenje

Dragica Đurić, zasad, ne računa na kvartet najboljih: Da odemo na EP i povratimo uzdrmani “kult” reprezentacije

OKS: Sastanak sa predstavnicima Saveza o Zika virusu

Zakon o sportu stupio na snagu

Crvena zvezda izbačena iz regionalne vaterpolo lige

Kovačević: Za istoriju; Mali: Navijači, napunite Arenu

Nikolić: Veliko interesovanje sportista za Beogradski maraton

Mali: Imamo mlade i sposobne ljude, bićemo pravi domaćini

Više hiljada ljudi dočekalo srpske vaterpoliste ispred Skupštine grada: Zajedno da ostvarimo olimpijski san

Vaterpolisti Srbije odbranili titulu prvaka Evrope/Crnogorci besni na sudije: Ako je trebalo ovako Srbija da osvoji zlato...