Beograd korpa DjILAS kusta333 Novak-Djokovic-0 raduljica

Odbojkašice u četvrtfinalu EP

izvor: agencije  foto:                                                                                                          02.09.2019

srbija odbojkasice

Odbojkašice Srbije nastavljaju sa sjajnim igrama na Evropskom prvenstvu, a nova "žrtva" bile su Rumunke.

Izabranice Zorana Terzića poput dosadašnjih mečeva na prvenstvu pojačavale su igru kako je vreme odmicalo.

U prvom setu Rumunke su povele sa 4:1, ali su naše odbojkašice hvatale ritam, izjednačile na 18:18, a potom u finišu odličnim blokom dolazile do poena i osvajanja prvog seta (25:20).

Drugi set počeo je obrnutim redosledom. Srbija je povela sa 3:0, potom i 6:2, ali je Rumunija uspela da smanji deficit na samo jedan poen. Usledila je serija Srbije od pet vezanih poena i prednost koja je do kraja seta bez problema odbranjena (25:17).

Najveća borba viđena je u trećem, poslednjem setu na meču. Rezultatska klackalica bila je prisutna sve do same završnice. Rumunke su u par navrata vodile tri poena (10:13 i 13:16), ali je naša selekcija u finišu pri rezultatu 22:22 zaigrala bolje i upisala pobedu.

Srbija ne zna za poraz na turniru, a pobedom nad Rumunijom se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Ovako je protekao meč:

17.19 – Kraj meča, Srbija osvaja treći set sa 25:23 i sa 3:0 upisuje pobedu nad Rumunijom.

16.51 – Rezultatom 25:17 Srbija osvaja drugi set i vodi sa 2:0. Odlična igra nastavila se i u drugom setu. Srbija je imala prednost na startu seta, protivnice su uspele da priđu na dva poena, ali se Srbija ponovo odlepila i očuvala prednost do kraja seta.

16.40 – Serijom od četiri vezana poena Srbija stiže do prednosti od 15:9 u drugom setu.

16.25 – Srbija osvaja prvi set rezultatom 25:20. Nakon sada već standardno lošijeg starta, izabranice Zorana Terzića uspele su da igraju bolje kako je set odmicao. Rumunke su vodile sa 4:1 na početku, ali je Srbija uspela da izjednači i povede krajem seta, koji osvaja dobrim blokom u završnici.

16.00 – Nakon intoniranja himni dve zemlje, počeo je meč...