Košarkašice u osmini finala EP!

izvor : evn  foto:

19.06.2017.

srb-slo7

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala EP, a i pored dva poraza postoji mogućnost da kao drugoplasirana ode u nokaut fazu kontinentalnog šampionata.

Izabranice Stevana Karadžića su u poslednjem meču grupne faze savladale Sloveniju 88:69 i tako osigurale plasman u osminu finala EP bez obzira na ishod meča Francuske i Grčke, ali će svakako navijati za Francuskinje, jer će u slučaju njihove pobede kao drugoplasirane otići među najboljih 16 ekipa na Starom kontinentu.

ČETVRTA ČETVRTINA
Poenima Sonje Petrović sa poludistance i faulom u napadu Slovenki otvoren je četvrti period. Tina Ivanović postiže nove poene za plus osam Srbije u 32. minutu - 66:58. Srpkinje su na plus deset posle novih poena Petrovićeve - 68:58. Seriju Srbije 6:0 poenima sa linije penala prekida Šante Evans - 68:60, 33. minut.

Srpske košarkašice propuštaju prilike da prelome meč u svoju korist. Samo dva poena Slovenki (iz slobodnih bacanja) za skoro pet minuta igre, izabranice Stevana Karadžića nikako ne uspevaju da iskoriste i odu na dvocifrenu prednost. Baričeva ubacuje svoju treću trojku za 70:63, ali Radočaj uzvraća na isti način i dovodi Srbiju na plus 10, četiri i po minuta pre kraja - 73:63.

Košarkašice Srbije idu ka plasmanu u osminu finala EP. Na trojku Maje Škorić, odličnom defanzivom i polaganjem u kontranapadu posle presečene lopte Nevena Jovanović donosi srpskoj selekciji, najvećih, plus 15 tri i po minuta pre poslednjeg zvuka sirene - 78:63.

Srpkinje idu u osminu finala. Slovenija je savladana 88:69.

TREĆA ČETVRTINA
Dobre vesti na početku drugog poluvremena. Sonja Petrović počinje treći period u prvoj petorci. Obe selekcije su prokockale prve napade u nastavku meča. Tamara Radočaj pogađa trojku, ali Baričeva već u sledečem napadu pogađa sa preko sedam metara i vraća Slovenke na minus tri - 47:44. Jelena Milovanović ubacuje petu trojku Srbije u dosadašnjem toku meča za potrebnih plus šest u 23. minutu - 50:44.

Slovenački selektor, nezadovoljan jednom sudijskom odlukom, burno protestvuje i dobija tehničku grešku. Sonja Petrović pogađa slobodno bacanje, a potom poentira i sa poludistance za - 53:44 na isteku 23. minuta. Srpske košarkašice su na, dosad najvećih, plus 12 posle trojke Saše Čađo - 56:44, 24. minut.

Na seriju Srbije 9:0, Slovenke preko Oblakove i Baričeve odgovaraju sa pet vezanih poena i prilaze na minus sedam - 56:49, 25. minut. Tina Jovanović poentira iz poluhoroga i prekida mini seriju rivalki. Skoro dva minuta se igralo bez poena na obe strane, s mnogo grešaka, da bi Baričeva sa dva ubačena bacanja vratila Slovenke na minus četiri - 58:54, 28. minut.

Na poslednji dvominutni odmor ide sa sa plus četiri za Srbiju - 62:58.

DRUGA ČETVRTINA
Srpkinje s 4:0 otvaraju drugi period i spuštaju prednost rivala na 30:25 u 12. minutu. Slovenačke košarkašice održavaju stečenu prednost, ali Maja Škorić sa šest poena posle skokova u napadu drži izabranice Stevana Karadžića na jednocifrenom minusu - 34:30, 15. minut.

Sonja Petrović vezuje pet poena i trojkom vraća Srbiji prednost - 35:34, 16. minut. Ana Dabović poentira iz prodora, podiže seriju Srbije na 11:0 za 37:34. Petrovićeva pogađa dva bacanja za 39:34. Seriju Srbije 13:0 s penala prekida Evansova - 39:36, 18. minut.

Posle nekoliko vezanih poena s linije slobodnih bacanja obe selekcije, Teja Oblak pogađa još jednu trojku za plus jedan Srbije pred ulazak u poslednji minut prvog poluvremena - 42:41. Poenima Dragane Stanković iz slobodnih bacanja postavljen je konačan rezultat prvih 20 minuta igre - 44:41. Ono što bi moglo da zabrine jeste povreda Sonje Petrović, koja je u poslednjem napadu u prvom poluvremenu posle šuta loše doskočila, pala na parket i uhvatila se za koleno. U suzama je otišla u svlačionicu, nadamo se da će moći da nastavi meč.

PRVA ČETVRTINA
Srpske košarkašice odlično su otvorile meč trojkom Nevene Jovanović, da bi potom preko Petrovićeve i Milovanovićeve posle dva i po minuta igre došle do plus pet - 9:4. Posle tajm auta slovenačkog selektora, Slovenke brzo prave mini seriju 5:0 i dolaze do izjednačenja.

Drugom trojkom Erkićeve na meču, Slovenija je prvi put na meču povela - 14:11, 6. minut. Posle dobrog početka, srpske košarkašice su pogubile konce u igri što Slovenke kažnjavaju i sa pet vezanih poena Oblakove (jedna trojka) dolaze do plus devet - 21:12, 8. minut. Nevena Jovanović pogađa svoju drugu trojku na meču - 21:15.

Srpske košarkašice predvođene, pre svih Nevenom Jovanović, pokušavaju da uhvate rezultatski priključak, ali sa sedam vezanih poena Baričeve u finišu prve deonice Slovenke na prvi dvominutni odmor idu sa, dosad najvećih, 30:21.

novosti.rs

Jokić, Marjanović i Bjelica na Đorđevićevom spisku

FIBA suspendovala šampiona Srbije, Mekel blokirao crveno-bele/Zvezda na raskrsnici: Ili idemo još više ili...

Novo evroligaško finale za Željka Obradovića/Olimpijakos u finalu Evrolige

Fajnal-for Evrolige, četiri giganta u borbi za jedan trofej!

Evroliga neće da pusti igrače za reprezentativne prozore, Bertomeu štiti klubove: Ropstvo je nestalo pre dva veka

KSS u Denveru organizuju kamp za naše talentovane košarkaše u SAD

Đorđević: Zna se cilj - Mundobasket

Košarkašice započele prvu fazu priprema: Novi selektor, ambicije iste

Čović: Zaslužili smo da postanemo državni projekat

Zvezda odbranila titulu u ABA ligi!

Mitrović: Ovo smo priželjkivali pre početka serije; Lazić: Očekujem reakciju Cedevite

Čović o tekućoj i sledećoj sezoni Evrolige/Radonjić: Ponosan sam na igrače, imali smo neverovatnu sezonu

Zvezdin meč odluke protiv Darušafake

Zvezda ubedljiva u majstorici i otišla u finale/Radonjić posle plasmana u finale ABA lige: Termin olakšanje ne postoji u Zvezdi