Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Hrabra Srbija pobedila pred 12.000 Turaka!/Đorđević: Stefanu svaka čast, igrali smo našu igru/Mačvan: Jović odlučio meč, stvarno imamo karakter

izvor: agencije    foto:                                                                            04.09.2017

bogdan222

Hrabra Srbija pobedila pred 12.000 Turaka!

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Turske u 3. kolu grupe D šampionata Evrope sa 80:74.

Orlovima je ovo druga pobeda kojom će u osmini finala najverovatnije izbeći najbolje timove iz grupe C Španiju i Hrvatsku, dok je Turska upisala drugi neuspeh.

Srbija se u utorak u 16 časova sastaje sa Velikom Britanijom, a četiri časa kasnije rival Turske je Belgija.

Srbija je dobila tri poslednja zvanična meča protiv Turske. Na EP pre dve godine bilo je 91:72, dok je 2011. zabeležen minimalan trijumf 68:67. Čuveni poslednji duel ove dve reprezentacije odigran u Istanbulu 2010. završen je pobedom domaćina 83:82 u polufinalu prvenstva sveta.

Tok meča

Srbija je meč počela u sastau Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Stefan Birčević, Vladimir Lučić i Ognjen Kuzmić i od prvog minuta videlo se da Orlovi nemaju ni malo respekta prema domaćinu i prepunim tribinama.

Jović je pogodio trojku za izjednačenje (3:3), a u 6. minutu posle poena i dodatnog slobodnog bacanja Vladimira Štimca na semaforu je pisalo 13:6 za Đorđevićev tim.

U 9. minutu posle mini serije i 4 vezana poena kapitena Milana Mačvana Srbija je imala i najvećih +9 - 19:10. Već u sledećem napadu Dragan Milosavljević je završio kontru i prvi put svoju ekipu odveo na dvocifrenu prednost (21:10).

Srbija je odlično odigrala prvu četvrtinu i posle 10 minuta igre u "Fenerbahče" areni vodi sa 21:13.

Poenima Bobana Marjanovića aktuelni svetski i olimpijski vicešampioni su u 12. minutu otišli na 27:13, a Đorđević ni tajm autom nije uspeo da zaustavi nalet Turaka koji su se brzo serijom 12:0 vratili u život  - 27:25 (16. minut).

Seriju domaćih i loš period Srbije prekinuo je Kuzmić, a već u sledećem napadu Birčević je svojim sedmim poenom ponovo utišao fanatičnu publiku - 31:25 (26. minut).

Đorđević: Stefanu svaka čast, igrali smo našu igru

"Ovo je veoma važna pobeda posle teškog poraza od Rusije. Uspeli smo da odigramo kao pravi tim, da ostanemo hladni i fokusirani. Ako sagledamo sve aspekte utakmice protiv Turske, možemo da zaključimo da je to bila prava timska pobeda, svaki igrač je delić sebe ugradio u taj trijumf. Svi koji su ušli sa klupe su nam pomogli da stignemo do pobede. Znali smo šta želimo od samog početka. Turci imaju odlične igrače, sjajne šutere koji znaju sa loptom. Bili smo agresivni, nekoliko odličnih pogodaka Bogdanovića su ozbiljno uzdrmala tursku ekipu. Ponosan sam na svoj tim", rekao je selektor Srbije.

Mačvan: Jović odlučio meč, stvarno imamo karakter

Kapiten reprezentacije Srbije Milan Mačvan bio je ponosan na ekipu posle važne pobede protiv Turske u prepunoj "Fenerbahče" areni.

Orlovi su trijumfom 80:74 izbili na drugo mesto na tabeli pred poslednja dva meča u grupi C sa Velikom Britanijom i Belgijom.

"Odigrali smo mnogo bolje nego protiv Rusije. Bili smo spremni za varijacije. Odigrali smo muški, a utakmicu je prelomio Stefan Jović", rekao je Mačvan.

Košarkaš Bajerna je istakao da ovaj tim ima karakter.

Rusija slavila: Neko drugo lice Srbije/ Bogdanović: Bili smo mnogo nervozni/ Marjanović: Na greškama se uči

Simultanka Bogdanovića za prvu pobedu Srbije!

Đorđević: Teška grupa, svako svakog može da pobedi/Domaći novinari veruju u jednu od medalja za Srbiju na EP za košarkaše

Đorđević saopštio spisak, Srbija bez Nedovića i Kalinića na EP

Završene pripremne utakmice: Đorđević bira 12 putnika/Trijumf Srbije za kraj priprema: Sami režirali i preživeli dramu