Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

Rusija slavila: Neko drugo lice Srbije/ Bogdanović: Bili smo mnogo nervozni/ Marjanović: Na greškama se uči

izvor: novosti online    foto: vn                                                                           02.09.2017

sved

Rusija slavila: Neko drugo lice Srbije

Neka drugačija Srbija izašla je na teren drugog dana Evrobasketa, protiv neke drugačije Rusije od one koju smo navikli da gledamo u prošlosti. Nervoza, neizoštren fokus, povremeno i začuđujuća zbunjenost, gurnuli su naše košarkaše u prvi poraz na šampionatu (72:75). Imaće jedan dan da se saberu do duela sa domaćinom Turskom u paklu istanbulske “Ulker arene” u ponedeljak u 20 časova.

Od podbacivanja lopte videlo se da “zbornaja” više nije grupa u kojoj svako igra za svoju dušu. Selektori Bazarevič i Đorđević, svojevremeno rivali na terenu, sa klupe su igrali šahovsku partiju povlačeći poteze koji su naizmenično donosili prednost. Bogdanović je udvajanjima guran daleko od zone šuta i čistog pogleda ka slobodnim saigračima, čime su Rusi letonskog dželata sveli na samo poen u prvom poluvremenu.

Ne svojom voljom uveden u rusku uspavanku, naš tim je u napadu zavisio od Marjanovićevih pirueta u reketu i jednoručnih šuteva. Momenti timske igre bili su suviše retki, kontranapadi još ređi. Uprkos tome, Đorđević je neuporedivo više natezao glasne žice zbog odbrambenih propusta, kažnjenih sa šest trojki u prvom poluvremenu.

Ni u nastavku nije bilo odbrambene zavese za trojkaški višecevni top “baćuški”, koji je poništio efekat Bogdanovićevih briljantnih osam minuta u trećoj četvrtini. Naš as ubacio je svih 13 poena našeg tima u tom delu igre i poslužio publici ono što je priželjkivala - bekovski dvoboj sa Švedom na nivou koji daleko prevazilazi prosek ovog Evrobasketa.

Na vidiku je bila još jedna završnica u kojoj šahovsko nadmudrivanje ustupa mesto majstorima i onima koji malim poslovima rade velike stvari za svoj tim. Majstori su veći deo poslednje četvrtine proveli pod budnom prismotrom protivničkih odbrana, pa je sudbina meča ostala u rukama njihovih pratilaca. U središtu te bitke iz drugog reda našli su se Lučić i Kurbanov, sve dok na glavnu scenu ponovo nisu stupili oni koji obično dobijaju ili, ređe, gube utakmice.

Bogdanovićeva trojka na minut do kraja trgla je naš tim iz nekog poluhipnotisanog stanja i oživela već polumrtvu šansu za preokret. Međutim, okovi nervoze koji su stezali zglobove naših reprezentativaca čitavim tokom meča nisu popustili ni kada je Bogdan stao na liniju slobodnih bacanja, dve i po sekunde pre kraja.

Do kraja grupne faze ostale su tri utakmice i sasvim dovoljno šansi da se Srbija vrati izvornim postulatima svoje igre i nastavi put ka pobedničkom postolju.

Bogdanović: Bili smo mnogo nervozni/ Marjanović: Na greškama se uči

bobi88

Skoro sve ideje ruske odbrane bile su usmerene ka Bogdanu Bogdanoviću, koji je prethodnog dana zatrpao Letonce sa 30 poena. “Zbornaja” je uspela da smanji doprinos našeg asa, kako sam kaže i njegovom krivicom...

- Trudim se da nađem način. Nije to nešto novo za mene, sad je možda na višem nivou. Zbog toga sam verovatno imao neke nerezonske šuteve. Promašio sam par bitnih šuteva, jedan koji je trebalo da uzmem nisam... Bili smo mnogo nervozni, i mi i oni. Mnogo glupih grešaka, nerezonskih šuteva. Možda zbogpritiska da je ova utakmica borba za prvo mesto u grupi. Najviše se uči iz poraza, ovo je grupna faza i nije ništa strašno. Rusi su kvalitetni, jaki, čvrsti u odbrani. Imali smo priliku da prelomimo utakmicu, onda promašiš par šuteva , oni pogode i stvari odu u drugom smeru. Mislim da ovaj poraz neće ostaviti traga.

Miljenika istanbulske publike sada čekaju ne baš prijateljski raspoloženi turski navijači.

- Najteže je igrati protiv domaćina. Protiv Rusije zbog praznika nisu napunili dvoranu, mislim da će protiv nas biti krcata. Očekujem ludu atmosferu, potrebno je da bolje komuniciramo na terenu, što će u tim uslovima biti prilično teško.

Mučio je Boban Marjanović u napadu Timofeja Mozgova, ali je ruski centar u završnici postigao neke od ključnih poena.

- Dozvolili smo previše otvorenih šuteva i pravili mnogo grešaka. Ali, na greškama se uči. Utakmica je sve vreme išla “gore-dole”, imamo ih pa onda gubimo. Sada moramo da analiziramo gde smo grešili i da se okrenemo sledećem meču protiv Turske – zaključio je Bobi.

ŠVED: POBEDILI SJAJAN TIM
Aleksej Šved je još jednom predvodio Ruse sa 22 poena i četiri asistencije.
- Srbija je sjajan tim sa odličnim trenerom, koji obična igra finala, kao prošle godine na Olimpijskim igrama. Veoma sam srećan što smo takvu ekipu pobedili u neizvesnoj završnici.Svi znaju ko je Bogdan Bogdanović, trudili smo se da ga zaustavimo. Uspeli smo u tome u prvom poluvremenu, ali nam je u drugom ubacio mnogo poena.

novosti.rs

Simultanka Bogdanovića za prvu pobedu Srbije!

Đorđević: Teška grupa, svako svakog može da pobedi/Domaći novinari veruju u jednu od medalja za Srbiju na EP za košarkaše

Đorđević saopštio spisak, Srbija bez Nedovića i Kalinića na EP

Završene pripremne utakmice: Đorđević bira 12 putnika/Trijumf Srbije za kraj priprema: Sami režirali i preživeli dramu