prime_button

Vaterpolistima Partizana dupla kruna

izvor: evn foto: vn                                                                                                          25.05.2016.

vaterpolo partizan

Dupla kruna. Posle četiri godine vaterpolisti Partizana su vratili oba trofeja u klupske vitrine. Crno-beli su krajem godine trijumofali u Kupu, a u sredu su u veoma napetoj i nervoznj drugoj finalnoj utakici plej-ofa još jednom nadmurdili Crvenu zvezdu – 10:9 (6:4, 0:1, 1:2, 3:2).

-Teško finale. Zasluženo smo prvaci, jer smo u obe utakmice bili bolji. Na najbolji način okončali smo sezonu uprkos svim probelimima koji su nas pratili – istakao je Gavril Subotić.

Prva četvrtina nije nagoveštavala burnu završnicu. Domaćin je kontrolisao meč i sigurno je čuvao prednost – 6:4. Zvezdaši su od druge četvrzine zaigrali agresivnije, odlučnije, razbranio se golman Kralj i u trećoj četvrtini su stigli šampiona – 7:7. U poslednjim osam minuta crno-beli su imali jače živce, nisu bili nervozni kao zvezdaši i minut i po pre kraja golom Jakšića stekli su nedostižnih 10:8. Gost je u samom finišu uspeo da ublaži poraz – 10:9.

Zvezda je igrala drugačije nego u prvom meču. Bila je čvršća, agresivnija. Ipak, mi smo uz pomoć navijača odbranili krunu – oduševljen je kapiten Dimitrije Rističević.

POCRVENEO I JELENIĆ

Crveno-beli su bili veoma nervozni i nezadovoljni suđenjem. U poslednjoj četvrtini kod 8:8 sudija Raković pokazao je crveni karton predsedniku Zvezde Viktoru Jeleniću. Pre vremena klupu je morao da npausti i pomoćni trener Boris Popović. Zvezdaši su često prigovarali sudijama, tako da su isključenja sa pravom zamene zaradili Aksnetijevič, Rackov i Peković.

BAZEN: Banjica. Gledalaca: 1.200. Sudije: Raković (Beograd) i Virijević (Zrenjanin). Igrač više: Partizan 11 (4), C. zvezda 7 (4). Dva igrača više: Partizan R. 2 (0), C. zvezda 1 (0). Peterci: Partizan 2 (1), C. zvezda 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (6 odbrana), Gilen 2, Tikas, Manojlović, Subotić 2 (1), Drašović, Gogov 2, Jakšić 2, Vico 1, Tanasković, Lazić, Asanović 1, Brakočević, Radojević.

CRVENA ZVEZDA: Kralj (8 odbrana), Janković, Jovanović, Repanović 2, Kljajević, Rackov 2, Aksentijević 1, Andrejević 1, Ilić, Tankosić, Drašković 1 (1), Peković 2, Todorovski, Jović.

novosti.rs

Odbojkašice dobile teške protivnike u Riju

Stjepanović drugi na EP: Hteo sam brže i bolje!

Srbija pobedom u Španiji izborila plasman na finalni turnir Svetske lige

Srpsko zlato mnogo vrednije od nemačkog

"Kraljica" čak 70 dana u "Areni": Generalna proba biće Srbija open

Srbija u trećem šeširu žreba u kvalifikacijama za EP/Okupili se rukometaši, Šešum novi kapiten

Trijumf rukometašica Srbije u Češkoj

Svečano otvorena atletska dvorana u Beogradu: Ivanin let pred Novakom

Srpski strelci se vratili sa EP: Ovo je naše najuspešnije takmičenje

Dragica Đurić, zasad, ne računa na kvartet najboljih: Da odemo na EP i povratimo uzdrmani “kult” reprezentacije

OKS: Sastanak sa predstavnicima Saveza o Zika virusu

Zakon o sportu stupio na snagu

Crvena zvezda izbačena iz regionalne vaterpolo lige

Kovačević: Za istoriju; Mali: Navijači, napunite Arenu

Nikolić: Veliko interesovanje sportista za Beogradski maraton

Mali: Imamo mlade i sposobne ljude, bićemo pravi domaćini

Više hiljada ljudi dočekalo srpske vaterpoliste ispred Skupštine grada: Zajedno da ostvarimo olimpijski san

Vaterpolisti Srbije odbranili titulu prvaka Evrope/Crnogorci besni na sudije: Ako je trebalo ovako Srbija da osvoji zlato...