aleksic IVANOVIC_1 subotica exit6 djokovic7 novak6

Ben i Krstičić u finišu slomili Spartaks

izvor: evn  foto: vn                                                                                              17.07.2018.

zvezda-33

Prva, na papiru najlakša prepreka na putu ka Ligi šampiona preskočena je baš teško. Bunker Spartaksa odolevao je čak do 78. minuta, ali su golovi Bena i Krstičića u finišu doneli veliko olakšanje, obradovali oko 25.000 navijača i zasluženo odveli Crvenu zvezdu u drugo kolo kvalifikacija – 2:0 (0:0).

Sledeći rival crveno-belima je, neočekivanmo, litvanskka Suduva koja je priredila iznenađenje i eliminisala kiparski APOEL. U prvom meču srpski šampion će biti domaćin(24. ili 25. jula) revanš je nedelju dana kasnije.

Na ovaj, željeni scanario, dugo se i nestrpljivo čekalo večeras na „Marakani“. Zvezda je napadala autsajdera, ali je tek u finišu potvrdila da je mnogo bolji tim.

Tek u 78. minutu iz sumnjive situacije, Ben je posle asistencije džokera Pavkova zatresao mrežu i postigao toliko željeni gol. Ubrzo je i Krstičić, majstorski petom stavio tačku na ovaj napet meč i postavio konačnih 2:0. Uspeli su Letonci pre nedelju dana na mini-stadiončiću u Rigi da zgusnu redove i velikom borbenošću sačuvaju „nulu“. Na prostranoj i široj „Marakani“ primenili su istu taktiku, grčevito se branili i sa devetoricom igrača. Nisu gosti navikli na toliki prostor ni na huk i buku koja ih je „gađala“ sa severa i ostalih tribina. Zvezdin 12. igrač je sjajnom podrškom poveo ekipu u napad od starta. Ali, uprkos velikoj inicijativi i brojnim napadima, gosti su dugo odolevali. Sačuvali su mrežu i u prvih beogradskih 45 minuta.

U prvom poluvremenu najveće pretnje bili su oštri i precizni centaršutevi Ebisilija posle uigranih kombinacija iz kornera. Nemanja Milić je imao i promašio tri dobre prilike. U 9. minutu čitav stadion je video penal kada je Vitor Faiska povukao Milića u kaznenom. Međutim, turski sudija Ulisoj je samo odmahnuo rukom. I kasnije su neka nepotrebna „seckanja“ arbitra izluđivala trenera Vladana Milojevića, pa je jednom i skočio od besa pored klupe.

U 11. minutu Ebisilio je u glavu pogodio Milića, lopta beži preko prečke. Petnaestak minuta kasnije Benov udarac je precizan. Da i gosti umeju da napadnu pokazao je udarac Malejeva u 26. minutu. U 38. Ben je rešio da spusti loptu i iz slobodnjaka sa dvadesetak metara proba da pogodi donji uglić, ali ga čita golman Nerugals. Lopta nije htela u gol, uprkos trudu i zalaganju, pa su navijači aplauzima nagradili ljubimce na kraju prvog dela.

Kako su prolazili minuti, rasla je i nervoza. Sever je grmeo „Daj gol, daj gol“ , ali ga još još nije bilo iako je visio u vazduhu. Nije htela ni sreća da pogleda domaćina. Radonjić u 64. natrčava i levicom pogađa stativu, lopta se šeta po gol liniji i bukvalno beži iz gola. Ulazak Pavkova i Melega ubrzava igru, protivnik je bukvalno sabijen u svoj šesnaesterac, ređaju se šanse. I onda se posle osmog kornera, u 78. minutu Ben se našao na pravom mestu za 1:0, pa Krstičić efektno postiže i drugi gol da se opušteno, bez strepnje uspešno okonča, ova prva evropska priča.

STRELCI: Ben u 78. i Krstičić u 82. minutu. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 23.868. Sudija: Alper Ulusoj (Turska).
C. ZVEZDA: Borjan 7, Stojković 7, Savić 7, Degenek 7, Rodić 7, Jovičić 7, Krstičić 7,5, Milić 7 (od 60. Pavkov 7), Ben 7,5, Ebisilio 7 (od 72. Meleg -), Radonjić 7 (od 87. Jovičić - ).
SPARTAKS: Nerugals 7, Freimanis 6, Os 6, Kosorić 6,5, Slampe 6, Malejev 6, Dmitriev 6, Vitor Faiska 6, Kobzar 6, Višnakovs 6 (od 47. Davidov 6), Svarups 6,5 (od 56. Agire 6).
IGRAČ UTAKMICE: Krstičić

APLAUZI EBISILIJU

Za razliku od prvog meča u Rigi, trener crveno-belih Vladan Milojević je u prvi tim umesto Babića, na mesto štopera pored Savića postavio Degeneka. Kreator Ebisilio je takođe od prvog minuta dobio šansu, a u špic je gurnut Ben. Holanđanin je ostavio solidan utisak, pa su mu navijači aplaudirali kada je izlazio.

novosti.rs

Partizanu bilo dovoljno 15 minuta dobre igre za pobedu protiv Rudara!/ Radnički deklasirao Gziru!/Subotičani do remija protiv Korelajna u 96. minutu sa bele tačke!