second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

Zvezda se remijem oprostila od Evrope/Remi Vojvodine u Alkmaru za oproštaj od Evrope

izvor: vecernje novosti   foto: vn                                                                                                          25.08.2016.

zvezda-sasuolo2

Zvezda se remijem oprostila od Evrope

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su večeras u Beogradu remizirali sa Sasuolom 1:1 (0:1).

Prvak Srbije u revanšu nije mogao da nadokandi visok poraz iz Italije 3:0, a sve je bilo gotovo već u 28. minutu kada je Domeniko Berardi doveo u vođstvo Sasuolo.

Kapiten Zvezde Aleksandar Katai postavio je konačan rezultat u 58. minutu i pobrinuo se crveno-beli ne završe sezonu u Evropi sa porazom.

Fudbaleri Crvene zvezde ni 10. godinu zaredom neće igrati u grupnoj fazi evropskog takmičenja, nakon što je Sasuolo u dva duela pokazao da je znatno bolji tim u ovom trenutku.

Više od 20.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić gledalo je kako italijanski predstavnik rutinski odrađuje posao, dok je Zvezda samo na momente delovala kao ekipa koja je obećavala uspeh na međunarodnoj sceni.

Izabranicima Miodraga Božovića preostaje da se fokusiraju na Superligu Srbije, gde uverljivo drže prvo mesto, ali ostaje gorak ukus zbog nastupa u Evropi.

Božović: Strah me da se ne utopimo u sivilo...

Trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović, posle eliminacije od Sasuola u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope, izjavio je večeras da je u potpunosti spreman da sa istim entuzijazmom predvodi ekipu u nastavku sezone.

Crveno-beli remizirali su sa Sasuolom (1:1) u Beogradu i, uz poraz u Italiji (3:0), završili takmičenje u Evropi ove sezone.

"Gajili smo nadu da možemo da pobedimo, ali Sasuolo je postigao gol i bilo je mnogo teško psihološki da se vratimo. Drago mi je što smo izjednačili i izbegli poraz, igračima nemam šta da zamerim", rekao je Božović na konferenciji za medije posle utakmice.

On je dodao da je neophodna dopunska selekcija sadašnjem timu.

"U Italiji se nismo borili, trčali, nismo bili u dobrom stanju i ne znam razlog tome. Može biti da smo bili umorni, kasno su pojačanja došla. Ova ekipa ima budućnost, uz korekcije, ali nje lako dovoditi igrače bez obeštećenja. Nisam rekao da ćemo napraviti tim, već da ćemopokušati", rekao je Božović.

Prema njegovim rečima ima veliku zelju da nastavi posao na klupi šampiona Srbije.

"Ne postoji sistem koji garantuje da će biti bolje, da se radi planski, a ovde se sve događa stihijski i slučajno. Citirao bih Tita "Radimo kao da će 100 godina biti mir, ali i kao da će sutra biti rat". Imam volje i želje da nastavim posao ", rekao je Božović i dodao da ne zna da li će biti odlazaka posle eliminacije iz Evrope.

Božović ističe da je slab kvalitet Superlige problem Zvezde ka napretku u Evropi.

"Strah me da ni mi se ne utopimo u sivilo. Drago mi je da je Katai potvrdio kcalitet kada hoće, ima znanje za velike timove. Ipak, u ligi imamo dva jaka protivnika, samo Vojvodinu i Partizan, dok je i Čukarički sada oslabljen".

Božović nije bio razočaran posetom na stadionu Rajko Mitić za duel sa Sasuolom, na koji je došlo više od 20.000 gledalaca.

"Išla je propaganda da nema šta da se radi na stadionu. Ovo je sport, a ljudi ovo shvataju kao da su poslednji momenti. Šta da kažu Ajaks i Roma, koji su ispali od Rostova, odnosno Porta. Falilo nam je malo sa Ludogorecom, ali nekom drugom prilikom", naveo je Božović i priznao da je najveća greška u selektiranju tima napravljena dolaskom Edsona.

Trener Sasuola Euzebio Di Frančesko rekao je da je njegova ekipa u revanšu odigrala onoliko koliko joj je bilo potrebno za prolaz dalje.

"Dobro smo otvorili utakmicu, rano postigli gol, ali nismo bili dovoljno dobri da sačuvamo prednost. Pohvalio bih Crvenu zvezdu, igrala je dobro večeras. Odigrali smo profesionalno, onoliko koliko je bilo potrebno. Matri je imao četiri ili pet odličnih šansi, mislim da ćemo biti još bolji", poručio je Di Frančesko.

Remi Vojvodine u Alkmaru za oproštaj od Evrope

vosa-az1

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evropa, pošto su večeras u gostima odigrali bez golova sa holandskim AZ Alkmarom. Srpski klub je u prvoj utakmici u Novom Sadu izgubio sa 3:0.

Žreb za grupnu fazu Lige Evropa održaće se sutra od 13.00 u Monaku.

Holandski klub u revanšu nije dozvolio iznenađenje, pa je bez problema prošao
Vojvodinu, koja posle 0:3 u prvoj utakmici nije ozbiljnije ugrozila protivnika u Alkmaru.

Iako je Vojvodina imala veći posed na početku, nije uspela da stvori šansu, zahvaljujući čvrstoj igri u odbrani holandskog tima, a AZ je imao nekoliko prilika da povede.

Najbolju šansu propustio je Fred Frajdej u 26. minutu, kada je oduzeo loptu protivniku, dobro prošao Darka Puškarića i Nikolu Antića, ali je njegov šut sa šest metara odlično odbranio Marko Kordić.

AZ je imao još nekoliko manjih prilika, a posebno je bio opasan u 47. minutu, posle dobrog prodora štopera i kapitena Rona Vlara, koji je krenuo sa svoje polovine, prošao Novicu Maksimovića i Bogdana Planića, ali je šutirao malo pored gola.

Vojvodina je bila konkretnija na početku drugog poluvremena i prvu ozbiljnu šansu imala u 51. minutu, posle prodora Melega, ali je kapiten srpskog kluba otišao iskosa i šutirao pored gola.

Najbolju priliku za AZ imao je u 59. minutu, kada je Alireza Jahanbakš uz sreću prošao po desnoj strani i dodao do Matijasa Johansona, koji je sa desne ivice peterca šutirao iz prve, ali je Kordić odlično odbranio.

Do kraja utakmice nije bilo prilika, pa je AZ ukupnim rezultatom 3:0 u dva susreta prošao u grupnu fazu Lige Evropa, dok je Vojvodina propustila drugu godinu zaredom da prodje baraž.

Utakmicu na stadionu Afas u Alkmaru posmatralo je oko 10.000 gledalaca, među kojima je bilo oko 100 navijača Vojvodine.

Vanderson izbacio Zvezdu posle produžetaka

Iliev: Brzo smo udarili u zid/Vazura: Tomić otišao u dogovoru sa navijačima/Tomić podneo ostavku

Vojvodina u finišu ispustila trijumf protiv Dinama

Remi Ludogoreca i Zvezde, odluka u Beogradu

Regionalna liga kreće 2018, šampionu LŠ i 2,5 milona

Vojvodina u trećem kolu kvalifikacija za LE/Zaglebje izbacilo Partizan posle penala/Čukarički eliminisan od Videotona/Mićović: Nismo imali sreće

Za krunu uvek isto: Zvezda ili Partizan

Zvezdina pobeda za brigu uoči Ludogoreca

Partizan remizirao sa Zaglebjem/Poraz Čukaričkog od Videotona/Paločević u finišu za trijumf Vojvodine