prime_button

Vojvodina kod kuće ubedljivo poražena od AZ Alkmara: Holanđani prejaki

izvor: vecernje novosti   foto: vn                                                                                                          18.08.2016.

vosa-az

Vojvodina nije uspela da ostvari željeno. Fudbaleri našeg predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evropevečeras su u prvom meču četvrte runde na „Karađorđu“ izgubili od holandskog AZ Alkmara 0:3 (0:2) pa na revaš 25. avgusta putuju na gotovo „nemoguću misiju“.

Novosađani su i pored velikog htenja i prikazane solidne, napadačke igre u kojoj je bilo kreacije i šansi, kažnjeni za propuštene prilike. Jer, pogotke za rivala postigli su Vujtens, koji se dva puta upisao u strelce i Frajdej. Naleteli su na veoma čvrstu uigranu i organizovanu ekipu ali i pored poraza aplauzima ispraćeni sa terena za nesebično zalaganje i trud.

Vojvodina je od starta pokušala da nametne svoj ritam i prenese težište igre pred gostujući šesnaesterac ali je stamena Holandska brana istrpela uvodne nalete pa se bitka za prestiž dešavala uglavnom na sredini terena. Uspeli su napadači našeg tima u nekoliko navrata da probiju i ozbiljnije priprete rivalu, najpre u uvodu duela kada je grešku golmana iskoristio kapiten Meleg ali sa 18 metara snažnim šutem poslao loptu zamalo preko prečke. Najzreliju šansu imao je Babić u 13. minutu kada ga je idealnim pasom sa golom „povezao“ Paločević. Međutim, iz sjajne pozicije, kada je lopta bila „viđena“ u mreži, novosadski napadač je gađao pored stative. Par minuta kasnije ponovo je Meleg zapretio šutem iz slobodnog udarca za uzdahe sa tribina.

Novosađani su imali mnogo primedbi na arbitražu Italijana Taljaventa koji je dozvoljavao gostima da pređu igru na ivici faula a s druge strane, primenjivao različit aršin. Publika ga je „častila“ zvižducima za svaku grešku a trener Nenad Lalatović, nemoćno i začuđeno širio ruke.

Promašaji Vojvodine su kažnjeni u finišu prvog dela. U 32. minutu Holanđani su iskoristili svoju prvu pretnju. Naizgled bezopasnu akciju, u kojoj je levokrilni napadač Garsija uzeo loptu kraj aut linije i centrirao pred golmana Kordića, preciznim udarcem glavom završio je veznjak Vujtens za prednost gostiju.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena, Vojvodine je ponovo pripretila, ali su iz kontranapada Holanđani povećali prednost. Švedski reprezentativac Henriksen je izneo loptu i proigrao najisturenijeg saigrača Frajdeja, koji je u potez izbio sam ispred Kordića i matirao ga.

U nastavku, Novosađani nisu uspeli da i pored nekoliko šansi nađu put do mreže Holanđana. Publika je ponovo negodovala na odluke sudije iz Italije, posebno u u 53. minutu kada je Haps igrao rukom u svom kaznenom prostoru a on samo odmahnuo rukom Najzreliju priliku imao je Malbašić u 76. minutu ali je ciljao neprecizno. I u finišu stigla je nova kazna. U 80. minutu Vujtens, strelac prvog gola ponovo se upisao na listu preciznih efektnim pogotkom.

ODALI POŠTU TRIFUNOVIĆU
Akteri duela i publika su pred prvi sudijski zvižduk minutom ćutanja odali poštu Vladimiru Trifunoviću, fudbaleru i kapitenu Vojvodine, generacije koja je 1977. godine osvojila Srednjeevropski kup, koji je posle kraće bolesti preminuo u Novom Sadu u 67. godini. On je za Vojvodinu u periodu od 1973. do 1979. godine odigrao 366 utakmica.

NAVIJAČI

Navijači Vojvodine upriličili su predivan dekor na „Karađorđu“. Fudbalere su dočekali „obojivši“ zapadnu i istočnu tribinu posebnim kartonima u crveno- belu boju i iz sveg grla bodrili miljenike na terenu. Ovacija oduševljenja usledila je kada je oficijelni spiker saopštino da su odbojkašice Srbije nadigrale Amerikanke na Olimpijskim igrama u Riju.

novosti.rs

Težak poraz Zvezde od Sasuola

Žreb za LE: Vojvodina protiv Az Alkmara, Sasuolo stiže na Marakanu

Maestralna Vojvodina herojski do plej-ofa Lige Evrope

POVRATAK U HUMSKU: Nikolić trener Partizana do 2018. godine

Vanderson izbacio Zvezdu posle produžetaka

Iliev: Brzo smo udarili u zid/Vazura: Tomić otišao u dogovoru sa navijačima/Tomić podneo ostavku

Vojvodina u finišu ispustila trijumf protiv Dinama

Remi Ludogoreca i Zvezde, odluka u Beogradu

Regionalna liga kreće 2018, šampionu LŠ i 2,5 milona

Vojvodina u trećem kolu kvalifikacija za LE/Zaglebje izbacilo Partizan posle penala/Čukarički eliminisan od Videotona/Mićović: Nismo imali sreće

Za krunu uvek isto: Zvezda ili Partizan

Zvezdina pobeda za brigu uoči Ludogoreca

Partizan remizirao sa Zaglebjem/Poraz Čukaričkog od Videotona/Paločević u finišu za trijumf Vojvodine