prime_button

Druga pobeda za Muslina: Srbija slavila u Novom Sadu

izvor: evn   foto: vn                                                                                                                  31.06.2016.

Srbija-Izrael

Orlovi“ su krenuli napred. Definitivno. I u drugoj proveri, večeras na „Karađorđu“ izabranici Slavoljuba Muslina su slavili. U prijateljskom duelu, koji je imao sve elemente takmičarskog, reprezentacija Srbije je nadigrala Izrael, 3:1 (1:0) za ovacije sa tribina novosadskog stadiona. U prvoj revijalnom duelu nadigran je Kipar 2:1 i pobednički mentalitet, vraća se u redove naših najboljih fudbalera, koji su igrali borbeno, na svaku loptu, ali i po ukusu publike, za potez, akciju požrtvovanost i dribling.

Naš nacionalni tim je pobedio pogocima Ivanovića, Milunovića i Tadića, dok je čast gostiju spasao kapiten Zahavi, pogotkom iz „jedanaesterca.

Za prvu priliku na meču pobrinuo se Pavlović u samoj uvertiri koji je na pas Kolarova, međutim šutirao zamalo neprecizno, ali su odmah zatim uzvratili Izraelci preko Zahavija. On je najpre gađao preko gola a u 10. minutu, na sreću našeg golmana Rajkovića, iz sjajne pozicije šutirao pored stative.

Igru „orlova“ karakterisao je pritisakna loptu, na zadnju liniju gostiju na njihovoj polovini kao i borbenost na sredini terena. Iz takvog pristupa izrodilo se nekoliko prilika, najpre za pokušaj Tošića čiji je šut Goreš odbranio a zatim je prečka zaustavila šut Pavlovića za uzdahe sa tribina. Pokušao je i Szojiljković za novu uspešnu intervenciju gostujućeg golmana a odmah zatim i akcija kreativnih Kolarova i Stojiljkovića koja je završila u korneru.To je bio nagoveštaj vodstva našeg tima. Odbijenu loptu Sedlar je vratio u „šesnaesterac“ Izraelaca gde ju je kapiten Ivanović spretno prihvatio, iako je bio leđima okrenut golu i „makazicama“ u padu matirao golmana Goreša.

To je podgrejalo inače sjajnu atmosferu u prelepom ambijentu tribina na „Karađorđu“.Međutim početkom nastavka, u kojem je došlo do nekoliko promena u sastavima oba tima, Izraelci su poravnali. U 48. minutu naš „rezervista“ Grujić je u kaznenom prostoru oborio Sahara, koji je ztakođe par minuta ranije ušao na teren, što je arbitar Kolesku okarakterisao kao penal. Precizan sa beletačke bio je kapiten Izraela Zahavi, koji je loptu poslao u donji desni ugao a našeg golmana u levi.

Priliku za novu prednost našeg tima imao je Rukavina snažnim šutem sa distance, koji je čuvar mreže Izraelaca prosledio u korner. Pokušao je i Milivojević ali je zamalo zakasnio na odličan centaršut Rukavine.

Ipak, u 74. minutu Srbija je stekla novu prednost. Posle kornera kratko odbijenu loptu zahvatio je Milunović, snažno i precizno za 2:1 i ovacije sa tribina.

Sam finiš meča obeležila je pojačana dominacija našeg tima i prelep pogoak miljenika novosadske publike Dušana Tadića, On je u 88. minutu, posle lopte odbijene od „živog zida“ nakon slobodnog udarca Kolarova, prihvatio „bubamaru“ u snežnim i preciznim šutem desnom nogom poslao je u gornji desni ugao gola Goreša za veliku radost naših navijača.

SRBIJA: Rajković, Kolarov, Milunović, Spajić ( od 46. Rajković), Ivanović (od 46. Maksimović), Sedlar (od 46. Rukavina), Milivojević, Zdjelar (od 46. Grujić), Tošić (od 79. Mitrović), Stojiljković, Pavlović (od 69. Tadić).

IZRAEL: Goreš, Jeini, Tibi, Tedek, Davidzada (od 79. Sajef), Melikson (od 59. Kehat), Načo (od 46. Lavi), Biton ( od 84. Perec), Benčaim, Dabur ( od 46. Sahar) ( od 59. Barbulaglo), Zahavi.
Žuti kartoni: Zdjelar, Grujić, Rukavina (Srbija) - Načo (Izrael)