second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button second_button

prime_button

Zvezda preokretom do trijumfa na Malti

izvor: agencije   foto: tanjug                                                                                                             12.07.2016.

ibanjez

VALETA - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na Malti Valetu sa 2:1 (0:1) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Maltežani su poveli golom Federika Falkonea u 15, ali su crveno-beli u drugom poluvremenu preokrenuli preko Aleksandra Kataija u 67. i Predraga Sikimića u 75. minutu.

Šampion Srbije nije blistao protiv autsajdera, ali je uspeo da slavi, pre svega na individualni kvalitet Kataija, strelca lepog loba i asistenta za gol rezervisti Sikimiću.

Revanš u Beogradu na programu je sedam dana kasnije.

Božović: Bojažljiv početak, ali zaslužena pobeda

Trener fudbalera Crvene zvezde MIodrag Božović ocenio je da je njegov tim igrao bojažljivo u prvih 20 minuta, ali da je posle toga uhvatio ritam i zasluženo pobedio Valetu (2:1) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

"Nismo krenuli baš najbolje, primili smo gol, kao da je bilo i pritiska zbog dugo čekanog debija na evro sceni. Ipak, mislim da smo posle toga držali konce i zasluženo pobedili", rekao je Božović novinarima u La Valeti.

On je istakao da "posao nije gotov" i pozvao navijače da podrže tim u revanšu.

"Dok ne bude gotovo svako ima šanse da nas pobedi. Ali, očekujem da pobedimo i na našem stadionu i pozivam navijače da dođu i podrže ovaj tim koji kima dobar karakter i u stvaranju je".

Zvezdin trener rekao je da je zadovoljan igrom u napadu, pre svega Aleksandra Kataija, za Gelora Kangu istakao je da je hteo "premnogo", ali da je imao dosta dobrih posao i da od njega terba očekivati još više na narednim utakmicama, dok je za Tomasa Fibela, uprkos nekim greškama, dodao da je dobro uradio posao.

Revanš meč između Crvene zvezde i Valete igra se za sedam dana u Beogradu.

Zvezda protiv pobednika Valeta-B36 kreće kvalifikacije za LŠ/LE: Partizan čeka pobednika Slavija Sofija - Zaglebje

Počinje EURO, četvrti uzastopni bez Srbije

Remi Srbije i Rusije u Monte Karlu/Muslin: Zadovoljstvo postoji, doći će i golovi