tors Izetbegovic branitelji cerar11 radulovic derbi11

Katastrofa Zvezde u Barseloni, samo 5p u 4. četvrtini!

izvor: agencije  foto:                                                                                                     09.03.2018.

zvezda-barsa3

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone 88:54 u meču 25. kola Evrolige.

Crveno-beli imaju skor 10-15, tri pobede manje od osmoplasiranog Makabija, dok Barsa ima osam pobeda i 17 poraza.

Zvezda se držala samo do polovine druge četvrtine, ostatak meča Barselona je dominirala i sasvim zasluženo je stigla do ubedljivog trijumfa.

Kratkotrajni trzaj Zvezda je imala krajem treće četvrtine, kada je prišla na 13 poena zaostatka, ali je onda dala samo jedan poena za sedam i po minuta igre, pa je ubedljiv poraz prerastao u rezultatski debakl.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Pau Ribas sa 18 poena (7-8 iz igre) i 6 asistencija, po 16 poena dali su Peteri Koponen i Ante Tomić, a Tomas Ertel imao je 13 poena i 5 asistencija.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Tejlor Ročesti sa 13 poena (5-10 iz igre), uz 4 skoka i 3 asistencije, Ognjen Dobrić dao je 10 poena (4-8 iz igre), a Omić (5sk) i Feldin po 8 (3-11 iz igre).

Feldin je postigao prvih pet poena za Zvezdu, trojku je dao i Ročesti, a na drugoj strani pet poena ubacio je Ribas, pa je uz koševe Tomića i Klavera bilo 9:8 posle pet minuta igre, pred TV tajmaut.

Zvezdi minut odmora očigledno nije prijao, Feldin je promašio dva zicera, Janković otvoren šut, ali ni Barsa nije blistala, mada jeste povela sa 13:8 pre nego što je Omić prekinuo četvorominutni post gostiju.

Zicer je promašio i Enis, koji je na kraju četvrtine napravio veliku glupost – prvo je izgubio loptu, a onda napravio nesportski faul za dva penala na 0,4 sekundi do kraja. Ertel je oba puta bio siguran – 17:12 posle deset minuta.

Čestim udvajanjima i presingom Barsa je uspevala da iznudi izgubljene lopte (šest za 13 minuta) ili da uspori napade Zvezde, a posle trojke Koponena i pogotka Ertela sa distance, domaćin je prvi put stekao dvocifreni višak (26:16) na sedam minuta do poluvremena.

Igralo se haotično, Barsa je došla i do 12 poena viška, ali onda je Ročesti vezao pet poena i izazvao Pešićev tajm aut (31:24). Loš faul Lazića odveo je Tomića na liniju penala, usledila je trojka Ribasa, pa kucanje Tomića posle kojeg se tabla polomila (38:24).

Meč je nastavljen posle prekida od desetak minuta, ali na terenu se nije ništa promenilo – Zvezda je nastavila sa očajnom igrom, pa je do poluvremena Barsa vodila 45:24.

I Alimpijević i Pešić zatražili su po tajm aut nezadovoljni mlakim početkom drugog poluvremena, ali Barsa je bez problema zadržavala prednost na dvadesetak razlike, bilo je i +26.

Posle trojke Ročestija, kao i poena Dobrića i Jankovića, Zvezda je ipak prišla na 15 poena zaostatka, ali je onda Janković promašio zakucavanje i propustio priliku da Zvezdu dodatno približi. Što nije on, jeste učinio Feldin, pa je na krjau trećeg perioda bilo 62:49.

To je bilo sve od Zvezde, koja sedam i po minuta u poslednjoj četvrtini nije dala koš iz igre, bila je samo na jednom bacanju Dobrića, a Barsa je imala i 32 poena viška.

Zvezda pobedila i sebe i Špance

Avramovićeva trojka za pobedu protiv Austrije/Đorđević: Nismo igrali dobro

Poraz Srbije : Raduljica ne može sam/Đorđević: Promašili smo previše slobodnih bacanja

Crveno-beli ubedljivo izgubili u Bambergu /Alimpijević: Moja je odgovornost

Đorđević: Protiv Nemačke bez Jovića, igračima sam rekao da mentalno budu spremni na ambijent u Frankfurtu

Đorđević okupio “orlove”: Jović na štakama posle finala Kupa, Lučić nije spreman, ali gledamo samo sebe

Čanak diplomirao u finalu Kupa protiv Zvezde: U napad i na titulu!/Košarkaši Zvezde: Sačuvaćemo oba preostala pehara/KRK: Prvi trofej u sezoni putuje u Humsku

Kup "RADIVOJA KORAĆA": Zvezda brani, Partizan napada "Žućkovu levicu"

Đorđević skratio spisak za Nemačku i Austriju: Bez petorice, pozvan Jelovac

Zvezda ubedljiva protiv Armanija

Kraj niza u Vitoriji: Baskonija pobedila Zvezdu/Alimpijević: Bez energije i bez šanse protiv Baskonije