pasos-22 jasenovac4 bl9 ikea viktor66 srb-bra

Srbija pobedila Koreju, sa domaćinom za čudo

izvor: novosti online  foto: vn                                                                                                         15.01.2019

srb-kor

Dugo je Nenad Peruničić tražio „terminatora“ u grupi igrača koji brže beže od odgovornosti nego što trče u kontru. Pronašao ga je u liku igrača kome je u uvodna tri meča dao 3 minuta i 42 sekunde na terenu. Mladi Vukašin Vorkapić je sa sedam golova iz sedam pokušaja doneo večeras preokret protiv Koreje u petom kolu A grupe SP – 31:29 (14:16) i sprečio bruku kakva dugo nije zabeležena u našem rukometnom sportu, inače sklonom poniženjima.

Orlovi“ su teškom mukom upisali prvu pobedu na Šampionatu, koja im neće mnogo značiti u borbi za drugi krug, jer je treće mesto ostalo je u domenu teorije posle remija Francuza i Nemaca (25:25). Srbija u četvrtak (18.00) u poslednjem meču mora da savlada Nemce, uz poraze Rusije od Francuske i Brazila od Koreje. Prostije rečeno – sledi joj Prezident kup.

Peruničićevi puleni izašli su na teren kao da već po kazni igraju za razigravanje od 17. do 20. mesta. Poraz od Brazila dan ranije značajno im je umanjio šanse za treće mesto i plasman u drugi krug, ali i voljni momenat. Već na 2:5 u osmom minutu, selektor je tražio tajm-aut spasa od propasti, a Radivojević je serijom golova pokušao da sakrije sramotnu činjenicu da i oslabljena Južna Koreja, u kojoj su se pravila mesta za igrače iz Severne zarad nekih viših ciljeva od sportskih, deluje dominantno u odnosu na naš tim.

Cepelin Kanga, osmostrukog strelca u prvom poluvremenu, dao je potvrdu da danas svi igraju rukomet - osim Srbije. Na plus dva za autsajdera, nije pocrveneo samo Draško Nenadić, kome su sudije prestrogo odredile najtežu kaznu već u 18. minutu. Crveni su bili obrazi svih igrača kojima su niski Korejci sa zemlje davali golove.

Najava debakla došla je sa tri vezana zicera koja je Park skinuo na startu drugog dela igre, a na plus tri je počeo i žive lopte da hvata. Ubrzo se i u strelce upisao šutem sa svog gola na prazan naš. „Orlove“ je jedino čudo moglo da spase, kao na primer da igrač koji je presedeo na klupi skoro celo SP uđe i skine čini korejskog čuvara mreže.

Vukašin Vorkapić je prvu priliku na Šampiontu iskoristio da pokaže saigračima da na golu rivala ne stoji Tijeri Omeje, nego jedan običan, talentovani Korejac. Četvrtim golom iz četvrtog pokušaja doneo je iznednačenje 22:22 u 45. minutu, a petim pogotkom 24:24.

Kang je na drugoj strani stigao do dvocifrenog učinka, a krilo Metaloplastike je jedini u našoj ekipi imao nešto što mnogima nedostaje ceo Šampionat. Šestim golom doneo je prvu prednost Srbiji od 26:25, a mini-serija našeg tima, i sve muke na ovom meču, okonačne su njegovim sedmim pogotkom za 30:26!

DVORANA: „Mercedes Benc arena“g. Gledalaca: 14.000. Sudije: Kurtagić/Vetervig (Švedska). Sedmerci: Koreja 3 (3), Srbija 1 (1). Isključenja: Koreja 6, Srbija 10 minuta. Crveni karton: Nenadić (Srbija) u 18. minutu.
SRBIJA: Milosavljev 9 odbrana, Verkić 4 odbrane, Pušica, Vorkapić 7, Orbović, Vujić 2, Radivojević 4, Nenadić, N. Ilić 5 (1), Mošić 2, V. Ilić 3, Nikolić, Kukić 4, Zelenović, Marsenić 4, Obradović.
KOREJA: Đ. Park 14 odbrana (1 gol), Đi, Song Ri, Pak, Čoi 1, Đung 1 (1), Đo 1, J. Park, Jang 5 (2), D. Park 1, Đ. Ri, Kim 5, Na, T. Kang 1, Seo, K. Park, M. Ri, Đong, Ku 1, Kang 12.

VUKAŠIN: SREĆAN DAN

Vorkapić nije mogao ni da sanja ovakav debi za reprezentaciju.
- Sedam od sedam šut... Možda je samo bio srećan dan, ne znam. Hvala selektoru što mi je pružio šansu, a golove sam postigao zahvaljujući saigračima. Bitno je da smo uspeli da se izborimo sa Korejcima, koji imaju veoma brz protok lopte i sjajnog golmana. Srećom, prelomili smo meč u poslednjih deset minuta – rekao je junak susreta.

novosti.rs

“Orlovi” porazom od Brazila umanjili šanse za prolaz u drugi krug SP

Francuska prejaka za Srbiju

Srbija ispustila pobedu protiv Rusije

Rukometaši Srbije danas putuju na SP u Nemačkoj i Danskoj/Peruničić saopštio spisak za SP

Srpkinje izgubile od Crne Gore i oprostile se od polufinala Evropskog prvenstva

Odbojkašice ispisale istoriju – Srbija je svetski prvak!

Srpske odbojkašice prvi put u istoriji u finalu svetskog prvenstva!

Odbojkašice sa prvog mesta u brobu za medalju

Odbojkašice Srbije se osvetile Japankama u borbi za polufinale SP!

Srpske odbojkašice u grupi sa Italijom i Japanom/Odbojkašice Srbije protiv Holandije vezale i drugi poraz na SP

Terzić: Ima još stvari koje možemo da unapredimo/Nova pobeda odbojkašica bez izgubljenog seta