Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi Banner468x60-naslovna-drugi

EP3 zvizdic-plenkovic ljudi odlaze
covic7 trgovina kolena Antonijevic sved srbija2222

Srbija bez finala EP: Odbojkaši posle 2:0 poraženi od Nemačke, za bronzu sa Belgijom

izvor: evn    foto: vn                                                                                 02.09.2017

nikola44

Ni 2:0 u setovima, ni dve meč lopte, ni 10:8 u taj-brejku nisu bili dovoljni da odbojkaši Srbije izbore finale EP u Poljskoj. "Orlovi" su u veoma dramatičnom polufinalnom meču, posle dva i po sata divovske borbe izgubili od Nemačke sa 3:2 (24:26, 15:25, 25:18, 27:25, 15:13).

Za bronzu će se boriti sa Belgijom koja je izgubila od Rusije sa 3:0 (25:14, 25:17, 25:17).

Početni minuti nisu nagoveštavali dramu u finišu prvog seta. "Orlovima" je u prve dve trećine prvog čina sve polazilo za rukom. Silovito su servirali, sjajno se branili i napadali, na mreži bili nedodirljivi. Nemci nisu imali rešenja u napadu, jedino je mladi bloker Krik lako prolazio kroz sredinu. I kada se učinilo da će naši zbog vođstva od 17:10 i 20:15 lako da povedu sa 1:0, "panceri" počinju da se bude. Proradio im je servis, zaigrali su otresitije, razigrali su se Grozer i Kaliberd, našima se stegla ruka i puleni Andree Đanija uspeli su da izjednače na 22:22. Srećom, "orlovi" su sačuvali mirnoću, strpljivo su gradili svaki poen i to im se na kraju posrećilo. Posle ispuštene prve set lopte, drugu je Srećko Lisinac blokom pretvorio u 26:24.

Puleni Nikole Grbića nisu dozvolili da i drugi čin bude dramatičan. Početak je bio mirniji, Nemci su vodili do 5:4, kada su se razgoropadili naši i izvanrednim napadom i blok prave seriju 6:0 za mirnih 10:5. Strateg "pancera" Andrea Đani izmenama pokušava da dođe do željene postave, što mu na trenutak vraća nadu, jer njegovi odbojkaši uspevaju da se primaknu našima na 12:11. Tada je usledio srpski uragan. Poučeni iskustvom iz prvog seta "orlovi" su počeli agresivnije da serviraju i napadaju, a na prijemu i bloku bili su veoma sigurni. Srbi su sveli greške na minimum i iz napada u napad uvećavali su svoju prednost tako da su i uporni Nemce već kod 21:14 shvatili da nemaju šta da traže u ovom setu. Istina, nisu se predavali, pokušavali su, ali bezuspešno, tako da su momci u plavim dresovima, opet blokom (Kovačević) okončali i drugi set - 25:15.

Nemcima je prijala desetominutna pauza. Uspeli su da dođu do svoje igre i svima pokažau da nemaju nameru da se lako predaju. Početak trećeg čina nije najavljivao dominaciju "pancera". Naši su ušli u set da što pre okončaju meč, diktirali su ritam sve do 8:6, kada je rivalu proradio servis, napad i blok. Lukas Kampa je sa servis liniji nanizao tri asa, uspeo je da poremeti srpski prijem i otpisani Nemci su poveli sa 17:10. Nikola Grbić je izmenama pokušao da prodrma ekipu, ali više od 13:17 naši nisu uspeli da ostvare. Puno su grešili u napadu, što je rival obilato koristio i smanjio na 2:1 u setovima.

Velika borba vođena je u četvrtom setu. Nemci su poveli sa 5:2, ali su naši uzvratili i izjednačili - 5:5. Od tada su se ekpe smenjivale u vođstvu. "Orlovi" su stigli na korak do cilja, jer su imali dve meč lopte. Nažalost nijednu nisu uspeli da pretvore u pobedu i - finale. Sjajni Nemci su se odbranili, a onda sa dva bloka uspeli da izjednače u setovima i meu uvedu u taj-brejk.

U petom setu naši su bili sigurniji od Nemaca i bili bliži finalu sve do 10:8. Međutim, tada su "panceri" na servis Hirša preokrenuli na 11:10, a potom se odlepili na 13:11 i raspršio se san o finalu.

SRBIJA - NEMAČKA 2:3

DVORANA: "Tauron arena" u Krakovu. Gledalaca: 8.336. Sudije: Saltalipi (Italija) i Adler (Mađarska).

SRBIJA: Okolić, Kovačević 19, Katić, Petrić 10, Škundrić, Stanković 1, Jovović 3, Buculjević, Atanasijević 8, Luburić, Majstorović (libero), Podraščanin 10, Rosić (libero), Lisinac 11. Poeni - napad: 49, blok: 13, servis: 5, greške rivala: 39 (26 iz servisa)

NEMAČKA: From 10, Šot, Kaliberda 11, Andrei 2, Beme 11, Grozer 22, Veber (libero), Kampa 4, Hirš 2, Karlicek, Cenger (libero), Cimerman, Bakspoler, Krik 10. Poeni - napad: 49, blok: 14, servis: 6, greške rivala: 36 (19 iz servisa).

Po setovima: 26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15.

novosti.rs

Srbija u polufinalu Evropskog prvenstva!/ Nikola Grbić prezadovoljan igrom: Još smo jači

"Orlovi" sanjaju polufinale

Srbija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

EP: Srbija se izvukla protiv Estonije/Grbić: Moralno važnija pobeda nego nad Poljskom

Tomićević i Zorić svetski prvaci

EP: Srbija ućutkala Poljake pred 65.000 gledalaca

Odbojkaši otputovali u Varšavu: Nikad teži put do postolja

Mladi vaterpolisti treći na svetu

Španovićeva bez medalje u Londonu/Žalba odbijena - Ivana ostaje četvrta/Ivana: Ovo su normalne stvari u sportu

SP u Londonu: Kraj za Amelu i Lazara

Srbija sa osam predstavnika u Londonu: Ivana za prvo svetsko zlato

Savić u Zvezdi: Zagorčavam sebi život…

Srbija pobedom nad Grčkom osvojila bronzu!

Hrvatska prekinula zlatni niz Srbije i prošla u finale SP!