Partizan novi šampion Srbije u fudbalu

izvor : evn  foto: vn

21.05.2017.

partizan sampion

Partizan je šampion Srbije. Kruna broj 27 overena je onako kako je “valjak” izgledao celog proleća i u najvećem delu jeseni – samouvereno, sigurno, autoritativno i što je najvažnije efikasno. Lučanci su najavljivali da neće biti samo dekor šampionskog slavlja domaćina, ali ambijent sa bezmalo 27.000 ljudi u Humskoj i agresivni protivnik im nisu dozvolili da izađu iz kože lošeg sparing partnera – (2:0).

Da poslednje kolo u Srbiji teško može da donese triler i infarkt završnicu bilo je jasno već u uvodnim trenucima utakmice.

Nikolićevi izabranici su se za svaku loptu i na svakom delu terena borili za loptu kao da sutra ne postoji, dok je gost očigledno uskraćen za bilo kakvu vrstu motivacije samo čekao “egzekuciju”. Mogla je ona da dođe već u 10. minutu kada je Đurđević sa svega nekoliko metara ciljao mrežu umesto stative, ali ono što njemu nije pošlo za nogom jeste njegovom “bratu blizancu” po efikasnosti Leonardu devet minuta kasnije. Brazilac je iz slične situacije rutinski matirao Krznarića i praktično već tada otvorio šampanjac namenjen najboljem u Superligi.

Stigli su u tim momentima navijači Partizana i da se oslobode nervoze koja je, ispostavilo se, bila bez osnova, pa se sa sve četiri strane stadiona čulo horsko skandiranje “Kokeza, Kokeza”, kao odgovor na nedavni medijski istup čelnika večitog rivala Zvezdana Terzića. Već tada je svima bilo jasno da samo čudo neviđeno u našem fudbalu može da stane na put Marku Nikoliću da prigrli šampionski pehar koji mu je u prethodna dva mandata na klupi Partizana volšebno iskliznuo iz ruku.

Nisu njegovi izabranici stali posle vodećeg gola i zadovoljili se rezultatom koji je garantovao ogromno slavlje po isteku 90 minuta, već su odlučili da ubace u veću brzinu i stave pečat na trijumf u velikom stilu. Mogao je Leonardo u 31. minutu da duplira prednost, međutim, Krznarić je bio na pravom mestu i skrenuo loptu u korner. Da ipak drugo poluvreme protekne u kompletno svečarskom tonu postarao se Marko Jevtović. On je u 37. minutu raspalio po lopti sa nekih 25 metara i milimetarski precizno pogodio desni ugao Krznarićevog gola za nedostižnih 2:0.

Početkom drugog poluvremena zvanični spiker na stadionu u Humskoj zamolio je one koji su tokom pauze uzeli dresove sa klupe Partizana, Ilića i Đilasa, da vrate iste kako bi igrači mogli da igraju.

Potpuno relaksirani uspešno obavljenim poslom fudbaleri Partizana su u drugom poluvremenu igrali za publiku koja je u rekordnom broju ove sezone ispunila tribine. Leonardo se golom u 65. minutu, koji mu je nesebično namestio Đurđević, izjednačio sa Urošem na vrhu liste strelaca.

Marko Janković upisao se na listu strelaca u poslednjem kolu prvenstva i doneo Partizanu ubedljivu prednost od 4:0 u 70. minutu

Tačku na spektakularno izdanje Partizana stavio je Nebojša Kosović, koji je golom sa 20 i nešto metara, kroz odbranu Mladosti, prevario golmana gostiju i zatresao mu mrežu za 5:0 u 81. minutu

I KARADžIĆ U LOŽI

I svečana loža stadiona bila je prepuna kao i najveći deo fudbalskog zdanja u Humskoj. Među zvanicama se našao i počasni predsednik FSS, svojevremeno u kratkom periodu i prvi čovek crno-belih, Tomislav Karadžić. Njega su navijači Partizana pozdravili skandiranjem imena, a on im je otpozdravio mahanjem.

PARTIZAN – MLADOST 5:0(2:0)

STRELCI: Leonardo u 19. i 65, Jevtović u 37, Janković u 70, Kosović u 81.minutu. Stadion Partizana. Gledalaca: 26.785. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas) 7.

PARTIZAN: Stevanović - – Vulićević 7,5, Milenković 7, Ostojić 7, Miletić 7 – Jevtović 7,5, Kosović 7,5, Janković 7,5 (od 77. Tavamba -), Mihajlović 7(od 66. Đuričković -) – Leonardo 8,5 (od 71, Everton -), Đurđević 7,5.

MLADOST: Krznarić 6 – Andrić 5,5, Šatara 5, Saničanin 5, Pešić 5,5 – Pejović 5,5, Tumbasević 5(od 75. Pavlović -), Nen.Gavrić 5,5(od 62. Čečarić -), Radivojević 6, Neb. Gavrić 5,5(od 46. Golubović 5,5) – Jovanović 6.

Partizan ne priznaje kazne Disciplinske komisije

KAZNA DISCIPLINSKE KOMISIJE FSS: Partizan do kraja sezone bez publike!

Terzić: Lopovi su nam oteli titulu, ponudiću ostavku

Đurovski trener Zvezde do kraja sezone!

Stanković: Predsednik UEFA je protiv ideje o ligi ex-Ju klubova

Početak gradnje Nacionalnog stadiona krajem ove ili početkom 2018. godine

FSS: Evro licence Zvezdi, Partizanu, Čukaričkom, ali ne i Vojvodini

Leonardo junak derbija, "večiti“ izjednačeni na vrhu/Nikolić se raduje, Božović nije raspoložen

Rad zahteva smene u Fudbalskom savezu Srbije

Čeferin: Infrastruktura najveći problem srpskog fudbala, razgovaraćemo o regionalnim ligama

CAS POTVRDIO PORAVNANjE PARTIZANA I UEFA: Crno-beli idu u Evropu