Nenadić za pobedu protiv Rumunije!

izvor : agencije  foto:

04.05.2017.

nenadic

Izabranici Jovice Cvetkovića teškom mukom izborili su pobedu u Rumuniji. Iako su u finišu imali dva gola prednosti, Rumuni su uspeli da na tridesetak sekundi dođu do izjednačenja.

Međutim, poslednji napad doneo je "orlovima" vrednu pobedu. Šešum i Nenadić su kombinovali, i kada se činilo da promene rezulatata neće biti, Petar Nenadić šalje snažan i nezgodan udarac po zemlji koji rumunski golman nije uspeo da odbrani, za konačnih 23:22!

Preostale dve sekunde nisu bile dovoljne za promenu, pa Srbija kući nosi važnu pobedu, drugu u kvalifikacijama.

Upravo je Nenadić bio najbolji u redovima Srbije sa sedam golova, dok su Đukić i Đorđić dali po četiri.

U domaćem timu najefikasniji je bio Gionea sa 8 golova.

Inače, meč koji je u svom većem delu bio prilično izjednačen  bio je prekinut na dvadesetak minuta zbog kvara na refletorima u dvorani u Baja Mareu.

Cvetković: Sve smo sproveli u delo!

Selektor Jovica Cvetković bio je zadovoljan pobedom u Baja Mareu:

"Igrali smo jednu izuzetno tešku utakmicu. Pripremalli smo se za igru Rumunije. Čestitam mojim igračima jer smo imali strašno malo vremena, a ispoštovali smo sve ono za šta smo imali samo četiri treninga. Spremali smo se da iznenadimo protivnika odbranom 3-2-1 koju nije mogao da očekuje od nas. To smo i uradili na početku. Sve taktičke zamisli u napadu smo sprovodili u igri i to je bilo iznenađenje za protivnika, jer to nije mogao da vidi. Maksimalno učešće intelekta mojih igrača i maksimalno davanje 100% na terenu. Čestitam Rumunima, igrali su najbolji rukomet na startu kvalifikacija sa jednim od najboljih svetskih trenera. Ovo je tek prvo poluvreme i za nas i za njih".