Vojvodina vratila titulu u Novi Sad

izvor : agencije  foto:

26.04.2017.

ok-vosa

Odbojkaši Vojvodine NS seme su šampioni Srbije. Izabranici trenera Nedžada Osmankača u „majstorici“ plej ofa nadigrali su aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu sa 3:2 (19:25, 25:23, 21:25, 25:19, 15:9)i posle 10 godina posta vratili pehar u novosadske vitrine.

Novosađani su u odlučujućem, uzbudljivom i dramatičnom, duelu punom preokreta i neizvesnosti pokazali više htenja i koncentarcije od rivala i zasluženo prigrlili 14. pehar državnog prvaka uz pesmu sa tribina.

Šampionski pehar kapitenu Novosađana Čedomiru Stankoviću uručio je Zoran Gajić, predsednik OSS, inače nekadašnji trener Novosađana. Zlatne medalje oddbojkašima Vojvodine i srebrne odbojkašima Crvene zvezde uručili su Veroljub Dugalić, potpredsednik OSS i Vladimir Šiška, podpredsednik OSV.

Zvezda je dobila prvi set držeći prednost stečenu od starta. Istina, domaćin je izjednačio na 9:9, ali to je bila jedina pretnja Novosađana u tom delu igre. Nije ih služio blok, prijem i napad ispod očekivanog pa su gosti stigli do vođstva 20:15 i sigurno priveli set kraju.

Drugi deo igre pripao je domaćem timu, koji je najpre prednost od 11:8 sopstvenim greškama istopio Zvezdinom serijom na 11:14. Ipak, prenuli su se Premović i Mehić, preokrenuli ponovo na svoju vodenicu za 18:14 i do kraja tog dela igre održali prednost za poravnanje.

Beograđanima je pripao treći set po modelu igre i receptu iz prvog, da bi Novosađani u četvrtom delu ubacili u petu brzinu, pojačali napad i pokrenuli blok. Poveli su 9:4, pa 14:8, 17:10 do 25:19za izjednačenje na 2:2 i „rulet set“.

U odlučujućem setu Novosađani su bili besprekorni. Furiozno su poveli 7:4 pa 10:6 zahvaljujući smečevima Mehića, Stankovića i Kujundžića, a u finišu seta priključio se Premović pa su krenuli u pobednički ples na mreži uz sjajnu podršku sa tribina.

POŠTA ZORANU PETROVIĆU

Prvi servis „majstorice“ bio je posvećen Zoranu Petroviću, nekadašnjem odbojkaškom reprezentativcu i sportskom novinaru koji je preminuo u Beogradu u 80. godini života. Minutom ćutanja odata je pošta prijatelju odbojkaša. Odlučujućem duelu prisustvovale su odbojkaške legende Vasa Mijić, Đula Mešter, Đorđe Đurić, Siniša Reljić, Goran Ćato, Dragan Nišić, Veljko Petković, Andrija Gerić, Zoran Gajić, Milorad Kijac…

Mala dvorana „Spens“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Goran Gradinski (Beograd) i Ivan Lazarević (Šabac).

VOJVODINA NS SEME: Simić 12, Vučićević, Ilinčić, Stanković 6, Premović 19, Nadeždin, Kujundžić 14, Peković, Mehić 20, Radović, Todorović 2, Kovačević, Perić.

CRVENA ZVEZDA: Škrbić, Jevtić, Lalić, Samardžić, Petrović 6, Gmitrović 8, Mašulović 6, Milutinović 7, Nejić 16, Štavlić, Stojsavljević 12, Munćan 5, Blagojević 12, Veljović.