ana-zeljka srbi u cg slovenacki parlament cvetkovic4 sat ben

Dušan oscilirao, ali pobedio za rezultat karijere na US Openu!

izvor; agencije        foto:                                                             29.08.2018.

dusan11

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo US Opena pobedoom nad Britancem Kameronom Norijem u četiri seta 6:2, 2:6, 6:4, 6:4.

Dušanu su bila potrebna skoro tri sata da slomi otpor pet pozicija niže rangiranog Norija (67. na ATP listi) i napravi najbolji rezultat karijere na US Openu prolaskom u treće kolo.

Srpski igrač je do ove faze stigao pobedama nad Damirom Džumhurom i sada britanskim igračem i naredni protivnik će mu biti bolji iz duela Džona Iznera i Nikolasa Jarija.

Meč je dobro počeo za našeg igrača. Ritern je bio na mestu, Nori malo nesiguran i prednost je već posle trećeg gema bila stvorena. Ipak, kako je stekao, tako ju je izgubio Lajović jer je ribrejkom ekspresno uzvratio Britanac.

Jedan od ključnih poena u tom prvom setu dogodio se kada je Nori pogrešio u proceni i tražio čelendž na 30:15. Izgubio je poen, u naredna dva pogrešio i Lajović je napravio drugi brejk za 3:2. Uspeo je da se provuče i potvrdi ga, iako se suočavao sa novim brejk šansama za protivnika.

To je oborilo Norija koji je popustio još jednom i Lajović je uz dva brejka odservirao za prvi set i 6:2.

U drugom su obojica igrala "sa nulom". Sve do četvrtog gema kada Nori imao napao i zicer na mreži pretvorio u tri brejk šanse. Iskoristio je jednu, poveo sa 3:1 i uz vidan pad igre Lajovića osvojio drugi set sa 6:2.

Lajović se u tom trenutku nije osećao dobro na terenu, intervenisao je i lekar i pomogao mu.

Treći set je počeo vidno boljom igrom našeg tenisera. Napadao je, ali i propuštao brejk prilike. Sve do petog gema kada je dočekao nekoliko kikseva protivnika i to pretvorio u 3:2.

Usledio je najbolji gem u meču za Lajovića. Vineri, promena strana, intenzitet udaraca, defanziva, sve je "radilo" i brejk je potvrđen bez izgubljenog poena, a potom je servis čuvan do kraja za 2-1 u setovima u korist Ducija.

Iako je igrao na mahove, što ne bi prošlo u kasnijim rundama turnira, Lajović je u pojedinim gemovima igrao briljantno. Tako je bilo u sedmom gemu četvrtog seta.

Nori je napadao, Dušan vraćao "balone" u polje, a onda čim se prilika ukazala, poslao je ravan forhend u dijagonalu i dočekao smeč za brejk u gotovo idealnom trenutku: 4:3.

Već u narednom gemu je Britanac praktično poklonio pobedu Srbinu. Tri brejk lopte i nestvaran promašaj na mreži Britanca na trećoj. Lajović se izvukao i napravio samo uvertiru za maraton koji će uslediti u poslednjem gemu meča koji je trajao više od deset minuta.

Srpski teniser je servirao za pobedu, smenjivala se prednost na obe strane, ali je na kraju sreća bila naklonjenija srpskom igraču koji je uspeo da prođe dalje.

USO: Đoković, Đere i Krunić u drugom kolu, Troicki poražen

Dve nedelje od kojih zavisi slika 2018.

ATP/WTA: Đoković šesti, napredak Krajinovića i Đerea /Danilovićeva nastavlja da pomera granice

Dobar žreb za Djokovića u Njujorku: Srbi, pa Federer!

Počela njujorška groznica

Đoković od danas šesti na ATP listi/Đokovićev juriš ka vrhu: Na Ju-Es openu može opet među pet najboljih

Zlatni masters Novaka Đokovića/Uradio je ono što Rafa i Rodžer nikad neće

Novak je u finalu Sinsinatija/Novak: Ne opterećuje me činjenica da nikada nisam osvojio Sinsinati

Dejvis Kup je umro: Šta jedan fudbaler i milijarder znaju o teniskim nadmetanjima?