roba PASOS-IZDAVANJE covic-dodik troicki 11

Đoković u drugom kolu, Verdasko dostojan rival

izvor : agencije  foto:

17.01.2017.

novak77777Novak Đoković uspešno je počeo odbranu titule u Melburnu i u prvom kolu savladao Fernanda Verdaska.

Novak je slavio u tri seta (6:1, 7:6 (7:4), 6:2), ali je Verdasko u drugom setu pokazao zašto niko ne voli da igra sa njim u prvom kolu.

Prvi set je Srbin rešio u svoju korist bez ikakvog problema, ali u drugom setu smo gledali pravu mušku, rovovsku borbu i mini bitku za bukvalno svaki poen. Španac je prvi došao do brejka, koji je bio samo uvod u četiri vezana gema koje je osvajao igrač koji riternira. Kada je Novak konačno povratio kontrolu nad svojim servisom imao je u dva gema pet brejk prilika da set privede kraju, ali je Verdasko bio fenomenalan u spašavanju brejk lopti. Đoković je na kraju drugi set dobio u tajbrejku.

U trećem setu smo gledali sličnu priču kao u prvom. Novak je bio siguran na svojim servisima i do kraja sačuvao brejk prednosti koji je stekao na samom početku i meč loptu koju je izborio na Verdaskov servis uspešno realizovao.

Na kraju, nakon dva sata i 23 minuta Đoković je stigao do desete pobede protiv Verdaska u 14 međusobnih mečeva a u narednom kolu ga čeka duel sa boljim iz meča Denis Istomin - Ivan Dodig.

AO: Troicki posle maratona sa Džumhurom do drugog kola/Lajović siguran na startu/Jankovićeva se domogla drugog kola

Đoković odbranu titule počinje protiv Verdaska, Troicki na Džumhura u prvom kolu