novi ambasadori skoplje_3 opozicija22 zvezda-zalgiris

Novak spasao pet meč lopti i poslao Verdaska kući

izvor : novosti online  foto: vn

06.01.2017.

novak99999Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Dohi, pošto je danas pobedio Fernanda Verdaska iz Španije.

Đoković je pobedio posle preokreta sa 2:1 (4:6, 7:6, 6:3), iako je protivnik u taj-brejku drugog seta imao pet meč lopti.

Prvi set počeo je dobro za Novaka, koji je izgledao sigurno i samouvreno. Takva igra mu je donela nekoliko brejk šansi, a prvu je iskoristio u šestom gemu za 4:2. Međutim...

Tada kreće neobjašnjiv pad u igri srpskog asa, Verdasko vraća brejk, a zatim pravi još jedan i dolazi u situaciju da servira za osvajanje prvog seta.

To je iskusni Španac iskoristio i osvojio taj deo igre sa 6:4, za 43 minuta igre.

U istom ritmu raspoloženi Fernando nastavlja i na početku drugog seta, pa treći put za redom oduzima servis neprepoznatljivo zbunjenom i statičnom Novaku.

Ipak, posle male pauze srpsi igrač nalazi način da se trgne, vraća brejk i ulazi u period sigurnije igre. Tako je bilo sve do finiša drugog seta i rezultata 4:4.

Deveti gem doneo je puno uzbuđenja, Verdasko je propustio nekiliko šansi da dođe do velike prednosti, ali Đoković iprak pronalazi način da prebrodi teške momente i povede, ali Verdasko lako dolazi do 5:5, a set kasnije ulazi taj-brejk.

Tu je spretniji i sretniji bio Novak, koji je uspeo da se vrati iz zaostatka od 6:2 i na spektakularan način (9:7) dođe do izjednačenja.

Novak je u trećem setu iskoristio psihološku prednost nakon uzbudljivog drugog dela igre, u kojem se suočio sa pet meč lopti protivnika, pa je vrlo brzo stekao prednost, napravio brejk za 3:2 i prednost nije ispuštao do kraja meča.

Protivnik u finalu Đokoviću će biti Britanac Endi Marej. Pobednik turnira u Dohi osvojiće novčanu nagradu od 209.665 dolara i 250 poena za ATP listu, dok će poraženom da pripadne 110.420 dolara i 150 bodova.

ATP turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 1.334.270 dolara.