second_button

brisel000 proslava222 lekari bez granica
kustendorf3
jeremic-jankovic milo8 srpska nova godina novak-kerber

AO: Troicki posle maratona sa Džumhurom do drugog kola/Lajović siguran na startu/Jankovićeva se domogla drugog kola

izvor : agencije  foto:

16.01.2017.

troicki 11Troicki posle maratona sa Džumhurom do drugog kola

Teže nego što se očikavalo Troicki je slomio otpor upornog Džumhura. Protivnik je pružio sjajan otpor, u duelu punom preokreta. Posle dva osvojena seta naš teniser dozvoljava protivniku da se vrati i izjednači na 2:2. Međutim, Viktor nije dozvolio totalni preokret, uspeo je da osvoji odlučujući set i plasira se u drugo kolo. Meč je trajao dva sata i 51 minut igre.

Džumhur je bolje ušao u meč, u petom gemu dolazi do brejka prednosti, 3:2. To nije poremetilo našeg tenisera. Svoju šansu koristi u osmom gemu i vraća brejk, 4:4. Viktor nastavlja sa dobrom igrom, oduzima naredni servis protivnika i rešava prvi set u svoju korist, 6:4.

Troicki prvi dolazi do prednosti u drugom setu. Osvaja rani brejk i ekspresno stiče prednost od 3:0. Džumhur uzvraća u petom gemu, vraća brejk i smanjuje na 3:2. Nastavljena je velika borba, a Viktor ponovo u desetom gemu pravi brejk. Đumhur nije imao prilike za popravni, 6:4 i u drugom setu.

Mnogo bolja igra protivnika u trećem setu. Posle uvodnih gemova koje su teniseri rešili u svoju korist Džumhur uz dva brejka dolazi do prednosti od 5:1, potom rutinski privodi set kraju i dobija set sa 6:2.

U četvrom setu bosanski teniser je nastavio sa odličnom igrom. U trećem gemu oduzima servis Troickom za 2:1. Nastavlja Džumhur u istom ritmu i novim brejkom dolazi do prednosti od 5:2, potom je bio siguran na svoj servis za 6:2 u četvrtom setu.

Odlučujući set doneo je veliku borbu, oba tenisera su vrebala svoju šansu. Viktor uspeva da oduzme servis protivniku u osmom gemu i povede sa 5:3, iskoristivši petu brejk loptu u gemu. Potom sa nulom osvaja svoj servis i rešava set i meč u svoju korist, 6:3 u petom setu.

Lajović siguran na startu

lajovic5

Sjajan meč odigrao je Lajović na startu turnira. Rober koji je 55. na ATP listi nije uspeo ozbiljnije da zapreti našem teniseru. Dušan je igrao svoju igru. Servis ga je solidn oslužio što mu je ulilo dodatno samopouzdanje i stigao je do trijumfa i plasmana u drugo kolo turnira. Meč je trajao 122 minuta igre.

Ravnopravna igra na obe strane. Lajović je konstantno pritiskao servis protivnika, a jedinu šansu pretvorio je u brejk u četvrtom gemu kada je poveo sa 3:1. Potom se koncentrisao na svoj servis i mirno priveo set kraju. Jedinu šansu za brejk Francuz je imao u poslednjem gemu seta, ali je naš teniser uspeo da odbije ovaj napad i reši set u svoju korist, 6:3.

Na startu drugog seta Lajović oduzima servis protivniku i osvaja rani brejk. Uz još jedan brejk ekspresno dolazi do 5:1. Francu uspeva da vrati jedan brejk i smanji na 5:3. Međutim, već u narednom gemu Dušan ponovo pravi brejk za 6:3 u drugom setu.

Velika borba u trećem setu. Oba tenisera konstantno pritiskaju servis protivnika. Prvi je popustio Lajović u trećem gemu, ali je već u narednom uspeo da vratio brejk. Nastavljena je borba za svaki poen. U osmom gemu Dušan ponovo oduzima servis protivniku i vodi sa 5:3. U narednom gemu na svoj servis koristi drugu meč loptu zakonačnih 6:3 i u trećem setu.

Jankovićeva se domogla drugog kola

jelena222

Dva različita izdanja naše teniserke. Jelena je nakon ubedljivo dobijenog seta dozvolila protivnici da uzvrati istom merom. Ipak, u trećem setu je uspela da se vrati i plasira se u narednu rudu takmičenja gde je očekuje duel sa još jednom nemačkom teniserkom, Julijom Gergeš. Maratonski meč je trajao dva sata i 39 minuta igre.

Velika borba za svaki poen od samog starta meča. Iako to rezultat ne govori ali teniserke se nisu lako predavale. U prvom setu Jelena je dozvolila protivnici da osvoji samo jedan gem, a set je trajao skoro 40 minuta.

Slično je bilo u drugom setu, koji je trajao još duže 54 minuta. U ovom periodu naša teniserka je uspela da osvoji samo jedan gem, a propustila je nekoliko prilika da se vrati u set.

U odlučujućem setu Jankovićeva prva dolazi do brejka i vođstva od 3:1. Nemica uzvraća oduzima servis našoj teniserki i dolazi do izjednačenja 3:3. Iz serije brejkova Jelena izlazi kao pobednica, 5:4.

Usledio je servis naše teniserke za meč. Koristi svoju prvu meč loptu i rešava set i meč u svoju korist, 6:4 u trećem setu.

Đoković odbranu titule počinje protiv Verdaska, Troicki na Džumhura u prvom kolu