DK: Novak doneo drugi bod Srbiji/Troicki pobedom nad Hačanovom doneo prvi bod Srbiji

novak00

Novak doneo drugi bod Srbiji

Novak Đoković je Srbiji doneo važan drugi bod pred meč dublova.

Nakon samo tri gema, Medvedev ima prednost brejka, a Novak Đoković je zatražio medicinski tajm aut zbog problema sa bolom u desnoj ruci.

Đoković je uspeo da vrati prvi izgubljen brejk, zatim i drugi, ali ne i trećii. Štaviše, Medvedev je set rešio u svoju korist četvrtim brejkom u setu, nakon što je iskoristio treću set loptu.

Mnogo problema imao je Đoković i u drugom setu. Medvedev je ponovo prvi došao do brejka, vodio je i sa 3:0, ali je Novak uspeo da se vrati u set i brejkom na 4:4 dovede sebe u priliku da servira za izjednačenje.

Bez izgubljenog poena u gemu u kome je servirao za drugi set, Đoković se vratio u meč.

Nakon velike borbe u prva dva seta, Đoković je treći set rešio u svoju korist onako kako se od njega očekivalo da odigra ceo meč. Uz samo jedan izgubljen gem Novak je posao u trećem setu završio za malo više od pola sata.

Nakon samo jednog gema u četvrtom setu, koji je dobio Novak Đoković Danil Medvedev je zbog povrede bio prinuđen da preda meč Đokoviću.

Srbija nakon prvog dana vodi 2:0 i mirnije ulazi u subotu kada je na programu samo meč dublova.

Za Srbiju će u tom meču na teren izaći, kako je najavljeno, Nenad Zimonjić i Viktor Troicki a za Rusiju Konstantin Kravčuk i Andrej Kuznjecov.

Troicki pobedom nad Hačanovom doneo prvi bod Srbiji

Viktor-Troicki

Velika borba u pet setova pripala je iskusnijem – našem Viktoru Troickom. Hačanov je pružio snažan otpor, u dva navrata je stizao prednost našeg tenisera. Ipak, naš teniser je u odlučujućem setu imao više koncentracije u taj-brejku, preokrenuo rezultat i stigao do zasluženog trijumfa.

Viktor je mnogo bolje ušao u meč. Na samom startu naš teniser oduzima servis protivniku i dolazi do ranog brejka. Nastavio je naš teniser u istom stilu i u petom gemu novim brejkom dolazi do prednosti od 4:1. Kada je Troicki servirao za set, Rus uspeva da vrati jedan brejk i smanji na 5:3.

Uskoro je usledio i drugi servis za set našeg asa. Ovoga puta Viktor je bio mnogo sigurniji. Lako rešava gem u svoju korist za 6:4 u prvom setu.

U drugom setu mnogo bolja igra Hačanova, koji uz brejk ekspresno dolazi do 3:0. Viktor uspeva da se vrati i u sedmom gemu oduzme servis protivniku. Tada se igra rasplamsala. Oba tenisera su vrebala šansu da napadnu servis protivnika. Propušteno je nekoliko brejk šansi na obe strane pa je set rešen u taj-brejku.

U prvih sedam poena u taj-brejku nijedan teniser nije uspeo da osvoji svoj servis. Potom Hačanov uspeva da zadrži servis, a novim mini-brejkom rešava set u svoju korist, za 7:3 u taj-brejku drugog seta.

Serijom od jedanaest vezanih poena na startu trećeg seta, a uz jedan brejk, naš teniser dolazi do prednosti od 3:0. Potom je Viktor uspeo da umiri igru, koncentrisao se na svoj servis i rutinski priveo set kraju – 6:3 u trećem setu.

Četvrti set pripao je Hačanovu. Posle ranog brejka i prednosti od 3:0, Viktor nakratko uspeva da prekine seriju protivnika i osvoji svoj servis. Do kraja seta protivnik osvaja sve gemove, iako je naš teniser u nekoliko navrata propustio brejk prilike. Rus ipak uspeva da se odbrani i reši set u svoju korist – 6:1.

Velika borba u odlučujućem setu. Iako vidno iscrpljeni, teniseri su koristili poslednje atome snage. Posle lagano osvojenih uvodnih gemova, usledili su napadi na servis protivnika. Prvo je Hačanov propustio dve šanse u trećem gemu, a potom i Viktor četiri u narednom gemu. Potom su teniseri bili sigurni na svoje servise – 4:3 za našeg tenisera.

Nastavlja se velika borba, Troicki opet propušta brejk šansu. Potom je naš teniser siguran na svoj servis i vodi sa 5:4. Ponovo napada servis protivnika, za 15:30, a zatim osvaja dve vezane meč-lopte, koje propušta. Nakon prednosti za protivnika, naš as dolazi do treće meč-lopte. Propušta i ovu šansu, a Kačanov rešava gem u svoju korist. Potom su oba tenisera uspela da osvoje servise, pa je meč rešen u taj-brejku.

Nije dobro počelo po našeg tenisera, Hačanov vezuje četiri poena. Međutim, Viktor se „budi", uzvraća istom merom. Ipak, protivnik prvi osvaja meč-loptu, 6:5. Troicki je siguran na svoj servis i sada on ima meč-loptu na servis protivnika, koristi je za konačnih 8:6 u taj-brejku.

DK: Troicki i Hačanov otvaraju meč u Nišu

ATP/WTA: Federer se vratio u top 10/Serena ponovo na vrhu sveta

USIJANjE NA ŠLjACI: Đoković i Marej brane skoro isti broj bodova do leta

Kecmanović osvojio prvi profesionalni turnir

AO: Vavrinka prejak za Troickog/Jelena Janković: Teško mi je, ali igra ohrabruje

Đoković: Nije mi bio dan, sve je to sport…

AO: Dramatična pobeda Viktora Troickog/Jelena ubedljivo do trećeg kola/Conga prejak za Lajovića

Đoković u drugom kolu, Verdasko dostojan rival

AO: Troicki posle maratona sa Džumhurom do drugog kola/Lajović siguran na startu/Jankovićeva se domogla drugog kola

Đoković odbranu titule počinje protiv Verdaska, Troicki na Džumhura u prvom kolu