glavniBanner

 

 


www stranac.net
 

 

 

Azilanti moraju kući

izvor: evn, foto: vn                                                                                                   13.06.2015.

azilanti 4

Na osnovu izjava o razlozim dolaska vaših sugrađana u našu sredinu i grad nema razloga, niti uslova za ostvarivanje prava na azil, pa prema tome ni prava na ostanak i rad kao što to mogu ostvariti, na primer, ljudi iz zemalja obuhvaćenih ratom, poput Iraka, Sirije i nekih afričkih zemalja. Status građana Crne Gore ne može da bude drugačiji od statusa drugih iz regiona, što je nemačkim zakonima tačno precizirano. To znači da se nakon sprovedene procedure moraju vratiti odakle su došli.

 

Ovo je bio odgovor na pitanje o perspektivi, ostanku ili radnom angažmanu azilanata iz Crne Gore, saopštila je bjelopoljska opštinska delegacija po povratku iz Braunšvajga.

U njoj je bio i predstavnik NVO "Euromost", koja od početka godine pomno prati i dokumentuje odlaske sa severa, mahom Bošnjaka-muslimana, mada, prema procenama onih koji su se već vratili iz Nemačke, među nevoljnicima koji traže šansu da zarade koru hleba, nalazi se pet odsto pravoslavaca.

Nemci su Bjelopoljcima pojasnili da su tokom zime imali problem s kosovskim građanima koji su masovno stizali i za koje je procenjeno da su bili žrtve neobaveštenosti. Posle sprovedene procedure u roku od tri do šest meseci, vraćeni su na Kosovo, što očekuje i građane Crne Gore, ako se neke bitne okolnosti ne promene u međuvremenu.

Oni su izrazili iznenađenje na pomen o radioaktivnosti područja na mestu na kojem su azilanti smešteni,čak su to s čuđenjem i smehom propratili. Delegacija je obišla grad i u to se uverila. Baš u neposrednoj blizini kasarne, odnosno prihvatnog centra gde su smešteni doseljenici nalazi se dečji vrtić.

- Razgovarali smo s mnogo ljudi,od kojih mnoge poznajemo i uverili se o njihovom povoljnom tretmanu od strane vlasti. Većina je istakla da su se na put odlučili zbog traženja posla i loše socijalno-ekonomske situacije - saopštila je delagacija Opštine Bijelo Polje, formirana na zahtev nevladinog sektora, koja tvrdi da je u ovom prohvatnom centru u Braunšvajgu trenutno oko 600 građana Crne Gore, što je znatno veća cifra od one kojom barataju državni zvaničnici.

NIKO NEĆE DOBITI AZIL

Migranti koji napuštaju zemlje kandidate za članstvo u EU neće dobiti politički azil u Nemačkoj, rekla je ambasadorka Gudrun Elizabet Štajnaker na seminaru o umrežavanju Zapadnog Balkana i EU, koji se održava u Baru.

- Razlozi zbog kojih dolaze u države EU su ekonomski. Ali, tragično je što misle da nemaju ekonomsku perspektivu u svojoj zemlji - istakla je Štajnakerova i dodala da treba naći uzrok migracija i analizirati zašto su baš sada pojačane. V. R.

PORUKA

- Poslali su poruku da neće biti dobro ukoliko ih Nemci vrate, ali i Vladi poručili, kao i pojedinim predsednicima opština i političarima, da im ne padne na pamet da dođu da ih obiđu, jer im je bolje i pod šatorima nego u svojoj državi. Deca imaju šta da jedu, imaju zdravstvenu zaštitu i sve što bi čovek mogao da ima u normalnoj državi, a što im je u Crnoj Gori ukinuto - saopštila je u petak NVO "Euromost".

novosti.rs

 

 

Poklon knjige bibliotekama Srba u dijaspori

Pariz: Osnovan odbor za spas "Prosvete"

Konkurs za nastavnike dopunskih škola, u budžetu milion evra

Program za rešavanje stambenih pitanja izbeglica

Dačić: Ove godine biće postavljena 34 ambasadora

Mikiju ponudjeno mesto ambasadora ?

Ima li Srba u Albaniji i koliko, mimo zvaničnih podataka

Konkurs za dopisnike iz dijaspore

Mandati dijaspori i manjinama

U Rusiji radi između 10.000 i 15.000 radnika iz Srbije

Sukcesija SFRJ: I BiH čeka svoj deo od 110 miliona $

Ugrožen srpski jezik u dijaspori

Aleksandar Čotrić: Zaboravljena dijaspora

Dijaspora nema adresu u matici

Ambasadori će davati izjave po volji

Bezvizni režim za gradjane Kosova samo san

Master program za studente iz rasejanja

Javno mnjenje o pitanjima dijaspore

Na radu u inostranstvu 4,2% građana Srbije

Izbeglice – od kulture dobrodošlice, do kulture straha

Kako je rangiran srpski pasoš

Podela diplomatskih nekretnina ovog proleća

S pasošem BiH bez vize u 95 država

Srbiji od ambasada 106 miliona dolara

Ilegalna migracija - problem cijelog regiona

Učenje srpskog jezika u inostranstvu

BiH uvodi pojačane mere nadzora nad strancima

O izbornom pravu i dijaspori

Ambasador BiH u Srbiji podneo ostavku

Forum „Srbija u Beču”: Investitorima najbolji uslovi

Goranu Petroviću mesto konzula u Rijeci

Srbija kuburi sa ambasadorima?

Dve decenije Saveza srpskih društava Slovenije

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt

uslovi koriscenja

 

 

naslovna

servis

> Der Titel der Seite wird von NetObjects Fusion 1&1 Edition generiert