glavniBanner

 

 


www stranac.net
 

 

 

Program za rešavanje stambenih pitanja izbeglica

izvor: agencije, foto: tanjug                                                                                                   10.06.2015.

izbeglice3

BEOGRAD - Komesarijat za izbeglice pozvao je danas izbeglice iz Hrvatske i BiH koje žive na teritoriji Beograda, da se do 26. juna prijave za program rešavanja stambenih pitanja.

Ovaj program obuhvata dodelu 350 paketa građevinskg materijala u maksimalnom iznosu od 9.000 evra u dinarskoj protivvrednosti po porodičnom domaćinstvu, davanje u zakup 235 stanova sa mogućnošću njihove kupovine kao i dodelu 80 montažnih kuća izbeglicama koje imaju plac na kome je dozvoljna individualna stambena gradanja.

Ova stambena rešenja dodeljuju se u okviru trećeg potprojekta Regionalnog stambenog programa Republike Srbije (RSP), čije je sprovođenje počelo 2013. godine.

Treći potprojekat RSP, vredan 13.642.918 evra, predviđa i dodelu 50 seoskih domaćinstava na teritoriji grada Beograda.

Pomoć je bespovratna i odobrava se za rešavanje stambenih potreba izbeglica kroz kupovinu seoske kuće sa okućnicom u maskimalnom iznosu do 9.500 evra u dinarskoj protivvrednosti i dodelu paketa pomoći (građevinski materijal i oprema u cilju poboljšanja uslova života) u maksimalnom iznosu do 1.500 evra u dinarskoj protivvrednosti po porodičnom domaćinstvu.

Korisnik pomoći može dodatno da učestvuje sopstvenim sredstvima u realizaciji pomoći za rešavanje stambenih potreba u iznosu do 50 odsto od iznosa namenjenog za kupovinu seoske kuće sa okućnicom.

Potencijalni korisnici su obavešteni da će javni poziv za dodelu seoskih kuća biti objavljen 25. juna 2015. godine, tako da u tom periodu treba da pronađu seosko domaćinstvo za čiju kupovinu su zainteresovani.

Pomoć u vidu paketa građevinskog materijala dodeljuje se za završetak započete gradnje ili adaptaciju neuslovnih stambenih objekata i to: za izgradnju ili rekonstrukciju noseće konstrukcije (zidovi, krovna konstrukcija), hidroizolaciju pregradnih zidova, izgradnju ili dogradnju sanitarnog čvora, ugradnju ili zamenu zidnih i podnih obloga, stolarije, fasade, malterisanje i uvođenje ili zamenu elektro i vodovodnih instalacija...

Da bi korisnik dobio neko od četiri stambena rešenja uslov je da nema rešeno stambeno pitanje u Republici Srbiji ni u zemlji porekla i da nije ništa prodao ni obnovio u zemlji porekla.

Treći potprojekat Regionalnog stambenog programa Republike Srbije zajednički sprovode Komesarijat za izbeglice i migracije Republike Srbije, grad Beograd i JUP Istraživanje i razvoj Beograd.

Regionalni program stambenog zbrinjavanja (RSP) je zajednički višegodišnji program Republike Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Republike Hrvatske, koji ima za cilj da obezbedi trajna stambena rešenja za oko 27.000 najugroženijih izbegličkih porodica, odnosno za oko 74.000 ljudi u regionu. Od tog broja 16.780 porodica je u Srbiji, tačnije oko 45.000 ljudi. 

RSP Srbije biće sproveden u narednih pet godina kroz više potprojekata. 

Regionalni stambeni program Republike Srbije vredan je 335 miliona evra, a vrednost tog projekta u sve četiri zemlje iznosi 584 miliona evra i finansiran je sredstvima Evropske unije, koja je najveći donator, Sjedinjenih Američkih Država, Nemačke, Italije, Norveške, Švajcarske, Danske, Turske, Luksemburga, Kipra, Rumunije, Češke, Slovačke i Mađarske, navedeno je u saopštenju.

 

 

Dačić: Ove godine biće postavljena 34 ambasadora

Mikiju ponudjeno mesto ambasadora ?

Ima li Srba u Albaniji i koliko, mimo zvaničnih podataka

Konkurs za dopisnike iz dijaspore

Mandati dijaspori i manjinama

U Rusiji radi između 10.000 i 15.000 radnika iz Srbije

Sukcesija SFRJ: I BiH čeka svoj deo od 110 miliona $

Ugrožen srpski jezik u dijaspori

Aleksandar Čotrić: Zaboravljena dijaspora

Dijaspora nema adresu u matici

Ambasadori će davati izjave po volji

Bezvizni režim za gradjane Kosova samo san

Master program za studente iz rasejanja

Javno mnjenje o pitanjima dijaspore

Na radu u inostranstvu 4,2% građana Srbije

Izbeglice – od kulture dobrodošlice, do kulture straha

Kako je rangiran srpski pasoš

Podela diplomatskih nekretnina ovog proleća

S pasošem BiH bez vize u 95 država

Srbiji od ambasada 106 miliona dolara

Ilegalna migracija - problem cijelog regiona

Učenje srpskog jezika u inostranstvu

BiH uvodi pojačane mere nadzora nad strancima

O izbornom pravu i dijaspori

Ambasador BiH u Srbiji podneo ostavku

Forum „Srbija u Beču”: Investitorima najbolji uslovi

Goranu Petroviću mesto konzula u Rijeci

Srbija kuburi sa ambasadorima?

Dve decenije Saveza srpskih društava Slovenije

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt

uslovi koriscenja

 

 

naslovna

servis

> Der Titel der Seite wird von NetObjects Fusion 1&1 Edition generiert