website translator plugin

Loading

vucic-colos grujicic-camil donald2
prime_button

Zvezda ispustila veliku šansu za slavlje u Kazanju: Lengford oteo pobedu/Radonjić: Prikazali smo odličnu igru protiv svih timova u Evroligi

izvor: novosti online  foto: vn                                                                                                                  10.11.2016.

zvezda-kazanj

Mogli su košarkaši Crvene zvezde da osete ukus pobede u Kazanju, četiri minuta pre kraja imali su devet poena prednosti, ali nisu mogli da spreče košgetersku eksploziju Kita Lengforda u poslednjoj četvrtini. Trojkom na 17 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, prvi strelac Evrolige sahranio je nadu našeg tima da sa dalekog puta može da donese treći evroligaški trijumf - 65:62.

Pokušao je Dženkins preteškim šutem da spase svoj tim od četvrtog poraza u elitnom takmičenju, ali je to bio samo jedan u nizu konfuznih napada Radonjićevog tima u dramatičnoj završnici utakmice u Kazanju.

Odlikaškim čitanjem napadačkih šablona domaćina, crveno-beli su u prvom poluvremenu čvrsto držali meč u svojim rukama. Bez uobičajenog poenterskog učinka Lengforda, koji je u tom delu igre limitiran na šest poena (šut 6-2), Uniks je bio pištolj bez okidača.

Iako Zvezdin napad nije bio raskošan kao u nekim ranijim utakmicama ove sezone, sadržao je dovoljno raznovrsnosti da rastegne odbranu Pašutinovog tima. Trojke Dangubića upozoravale su protivnika na šutersku opasnost, asistencije Jovića i snalažljivost Mitrovića, Kuzmića i Bjelice na konstantnu pretnju iz reketa, prodori Voltersa na oprez od igre "jedan na jedan".

Kada je u 22. minutu semafor pokazao dvocifrenu prednost našeg šampiona (27:37), Uniks je shvatio da nije ostalo mnogo vremena za ukrcavanje u pobednički voz. Agresivnijom odbranom suzio je prostor za Zvezdinu napadačku kreativnost i do poslednje četvrtine sveo zaostatak na samo dva poena.

Međutim, zaustavili su crveno-beli proklizavanje i ponovo počeli uspon pobedničkom stazom, potpomognuti najboljom partijom Voltersa od dolaska u Zvezdu i probuđenim Dženkinsom, koji je prve poene postigao tek u 34. minutu. Popeli su se na plus devet i potom se survali u poraz, bespomoćno posmatrajući simultanku Lengforda, koji je u poslednjoj četvrtini ubacio 12 od ukupno 23 poena.

Naš šampion iz Kazanja putuje u Zagreb na subotnji jadranski duel sa Cibonom, posle kojeg sledi meč 7. kola Evrolige sa Bambergom u Nemačkoj.

DVORANA u Kazanju. Gledalaca: 3.000. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Himenez (Španija), Kartal (Turska).
UNIKS: Džonson 5, Antipov, Lengford 23 (14-5 dva, 5-2 za tri, 5 sk), Parahuski 2, Kolom 5, Banić 10, Voronov 6, Karpuhin, Panin 2, Kajmakoglu 2, Vilijams 10 (9 sk), Tukmakov.
C. ZVEZDA: Volters 11 (8-4 za dva, 2 as), Dangubić 8 (6-2 za tri), Mitrović 9 (7 sk), Lazić 3, Simanić, Dobrić, Simonović 9 (4-3 za tri), Dženkins 4 (8-2 za dva), Gudurić, Jović 3 (4 as), Kuzmić 10 (9 sk), Bjelica 5.

RUSI ZAJEDNO SA VAMA

Tansparent "Rusi su zajedno sa vama" krasio je deo tribine dvorane u Kazanju, na kojoj su zajedno navijale pristalice Crvene zvezde i Uniksa.

Radonjić: Prikazali smo odličnu igru protiv svih timova u Evroligi

Odigrala je Crvena zvezda veoma dobar meč, imala dvocifrenu prednost u jednom momentu, ali je u završnici proradio Kit Lengford i srušio nade crveno-belih u Kazanju (65:62).

- Čestitam Uniksu na trijumfu. Igrali smo veoma dobro u odbrani i to nam je dalo šansu za pobedu. Osećali smo se dobro u defanzivi, osim u nekoliko minuta u poslednjoj deonici. Oni su pogodili neke veoma važne šuteve u poslednjem minutu i neka slobodna bacanja. Mi smo prikazali odličnu igru protiv svih timova u Evroligi, igrali dobro u odbrani na ovom meču, ali je rezultat isti. U pitanju je iskustvo. Imali smo ideju da “usporimo” igru - kazao je Dejan Radonjić.

Strateg domaćeg tima Jevgenij Pašutin je naglasio da je svaka utakmica u novom formatu Evrolige kao finale.

- Evroliga nije lako takmičenje, svi timovi imaju dubok “roster”, sjajne fizikalije i bore se do samog kraja. Svaki meč je kao malo finale, kao mali novi život i morate da budete spremni za to i da se borite kao što smo činili u poslednjoj četvrtini. Svi su imali svoju ulogu, odbrana nam je dala samopouzdanje za igru u napadu i Lengford je pronašao svoj šut. Imamo dobar sastav i moramo da nastavimo da verujemo u sebe, da treniramo i da idemo u dobrom pravcu - poručio je Pašutin.

Junak trijumfa je bez sumnje bio Kit Lengford koji je imao samo reči hvale na račun Zvezde.

- Znali smo i pre meča da će biti teško i da su ovo čvrsti momci koji su kontrolisali tempo utakmice. Dobar su defanzivni tim i morali smo da budemo fokusirani i agresivni. Trener mi je dao odmor na kraju treće četvrtine i početkom četvrte, sedeo sam na klupi, razmišljao i rekao sebi da ću dati svoj maksimum kad se vratim na parket. Bili smo dobri u odbrani i za to su zaslužni Voronov i Panin, bez njih bi bilo nemoguće slaviti - zaključio je Lengford.

novosti.rs

Poraz Zvezde od Baskonije u Areni

Đilas podneo ostavku na mesto predsednika KSS/ĐILAS : Imam negativan stav prema Đordiju, ABA treba da zaštiti Partizan

Zvezda izgubila od Panatinaikosa, debitovao Volters/Radonjić: Prvo poluvreme bez energije i koncentracije

Novi podvig Zvezde, Barselona "pala" u Areni

Bertomeu i Mali: Beograd će biti najbolji domaćin

Beograd domaćin Fajnal-fora Evrolige 2018.

Đilas: Mi smo košarkaška velesila, imamo podršku države

ABA opet na udaru: Slovenački klubovi još bez saglasnosti, makedonski dobijaju savete

Teodosić: Ponosan sam; Đorđević: Imamo sjajnu budućnost/Savić: Dokazali da smo zemlja sporta

Srebro za košarkaše, Amerikanci prejaki/Svečano zatvorene OI u Riju, Srbija 32. po broju medalja